Felietony i Porady

17 maja rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Jana Komasy o roboczym tytule „Boże Ciało”

Dodano 3 czerwca 2018 03:06, przez Kasia Tilda Frąckowiak
17 maja rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Jana Komasy o roboczym tytule „Boże Ciało”

„Boże Ciało” inspirowane jest autentycznymi wydarzeniami. Bohaterem filmu jest chłopak, 20-letni Daniel, który w zakładzie poprawczym doznaje duchowego odnowienia i postanawia zostać księdzem. Gdy nie udaje mu się dostać do seminarium, zaczyna udawać duchownego w małomiasteczkowej parafii. Jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw.

“Po pierwszych reakcjach ze strony agentów sprzedaży i dystrybutorów zagranicznych widzimy, że to historia, jakiej być może brakuje we współczesnym kinie europejskim”, mówi w rozmowie z Portalem SFP.org Leszek Bodzak. “Mało jest bowiem filmów o duchowości młodych ludzi, o ich potrzebach wykraczających poza imprezy i używki”.

W rolę Daniela wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia („Na granicy”). Scenariusz napisał zwycięzca Script Pro Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada ceniony operator filmowy – Piotr Sobociński Jr. („Wołyń”, „Bogowie”, „Drogówka”). 

W pozostałych rolach zobaczymy utalentowanych aktorów młodego pokolenia, między innymi pojawią się Tomasz Ziętek („Cicha noc”, „Konwój”) i Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”), zdobywcy prestiżowych wyróżnień dla najlepszych aktorów festiwalu w Gdyni – Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”) i Łukasz Simlat („Amok”) oraz Leszek Lichota – główna gwiazda jednego z najpopularniejszych krajowych seriali – „Wataha”. 

Aktualnie ekipa pracuje na Podkarpaciu; zdjęcia będą realizowane w większości w miejscowości Jaśliska. Premiera "Bożego Ciała" wstępnie planowana jest na rok 2019.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !