Felietony i Porady

Słodkie zmartwienia

Dodano 11 lipca 2017 03:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Słodkie zmartwienia

Film "Clueless" (w Polsce znany także jako "Słodkie zmartwienia") to jeden z kultowych filmów lat 90.

To film o nastolatkach pokazany w prześmiewczym tonie. Kiedy jednak pojawił się w kinach, nastolatki na całym świecie marzyły o „skomputeryzowanej garderobie”, jaką miała rozpieszczona główna bohaterka, Cher, grana przez Alicię Silverstone.

Główna bohaterka, Cher to typowa popularna nastolatka z lat 90., która przez 93 minuty filmu przeżywa nie tylko miłosne uniesienia. Jej główne zainteresowania to ubrania i chłopacy. Cher ma wiele kłopotów. Stara się utrzymać swoją pozycję w szkole, dostać dobre stopnie, znaleźć chłopaka i nie zabić swojego przyrodniego brata, Josha (Paul Rudd).

Historia opowiedziana w filmie jest bardzo prosta, z zabawnymi scenami i realistycznym spojrzeniem na świat z perspektywy nastolatki. Postacie są realistyczne, a młody człowiek łatwo może się z nimi utożsamić. Trudne dla bohaterki przeżycia widzowi mogą się wydawać błahe, jednak całkowicie pasują do klimatu filmu. 

W rolach głównych zobaczymy gwiazdy takie jak, Alicia Silverstone, Brittany Murphy, Jeremy Sisto, Paul Rudd i Stacey Dash.

Komedia Amy Heckerling w sposób dość jednoznaczny portretuje amerykańską „złotą młodzież” połowy lat 90. Scenariusz „Clueless”, którego autorką jest Amy Heckering, luźno nawiązuje do popularnej XIX-wiecznej powieści „Emma” angielskiej pisarki Jane Austin.

Klimat lat 90. utrzymany jest także dzięki slangowi, kolorowym dekoracjom, zdjęciom, i soundtrackowi. Niezwykle ważnym elementem filmu są także kostiumy oraz dodatki, które w późniejszym okresie były inspiracja dla wielu projektantów mody.

Film nie jest arcydziełem, ale oglądając go, możemy miło spędzić czas.Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !