Felietony i Porady

Pończochy

Dodano 30 czerwca 2016 02:06, przez Hubert Woźniak
Pończochy

Wywodzą się z męskich rajstop, a ich potęga zaczyna się w murach największej, zbrojeniowej firmie Stanów Zjednoczonych. Znane i pożądane na całym świecie, poprawiają wygląd kobiecych nóg i uwodzą płeć przeciwną – pończochy.

Już od kilku wieków możemy znaleźć wspominki o długich skarpetach, noszonych nawet przez Królowe, a w przypadku szkockiej władczyni, Marii, stały się jednym z elementów jej ubioru podczas wykonanej na niej egzekucji.

Prawdziwą sławą zaczęły się cieszyć dopiero wtedy, gdy największa zbrojeniowa firma Stanów Zjednoczonych, DuPont, postanowiła przebranżowić się ze względu na poważne problemy finansowe. Zmiana tekstylnego potentata w zbrojeniowego giganta nie jest łatwa, ale trzem kuzynom z kierownictwa DuPont udało się. Ich firma opracowała nowe materiały w postaci Nylonu, który całkowicie zmienił rynek, a później lycry, która wyparła rewolucyjny nylon.

Dzisiaj pończochy są jednym z podstawowych elementów kobiecej garderoby. Zakrywają niedoskonałości nóg, kusząc płeć przeciwną. Jednym z najczęściej wymienianych fetyszy zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn nadal są… pończochy! A moda na pończochy samonośne tylko zwielokrotniła popyt na kultowy przedmiot.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !