Felietony i Porady

Monstera, pnącze o dziurawych liściach

Dodano 9 października 2017 03:10, przez Katarzyna Frąckowiak
Monstera, pnącze o dziurawych liściach

Monstera należy do najbardziej dekoracyjnych roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Swoją nazwę zawdzięcza łacińskiemu „monstrum”, co oznacza nic innego jak potwór czy dziwadło. Prawdopodobnie odnosi się ona do specyficznych liści. Jest bardzo łatwa w uprawie i bardzo dobrze znosi warunki, jakie panują w naszych mieszkaniach. Pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej. To pnącze o charakterystycznych liściach. W naturalnych warunkach może osiągnąć do 20 m długości. Jest wiecznie zielone i zwykle pnie się po skałach lub drzewach.

Do niedawna monstera była rośliną niemalże zapomnianą. Jednak po panującej modzie na łatwe w uprawie sukulenty, swoje com back ma teraz właśnie ona. Monstera przeżywała świetność w latach PRL-u. Pamiętamy domy naszych babć i ciotek, gdzie na parapetach i nie tylko stawiały monstery.Teraz stała się ona elementem aranżacji wnętrz. 

Monstera stała się jedną z najpopularniejszych roślin na Instagramie oraz Pintereście. Pokazywana jest na fotografiach w najróżniejszy sposób, nie tylko jako tło, ale bardzo często występuje w roli głównej. Jednak nie tylko żywa roślina jest elementem designerskim. Motyw pnącza znajdziemy także na tkaninach, tapetach, przedmiotach użytkowych i wszystkim, co możemy ozdobić, np. biżuterii.

My polecamy monsterę w każdej postaci. To piękna i szlachetna roślina.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !