Felietony i Porady

Monopoly

Dodano 26 września 2013 02:09, przez Katarzyna Frąckowiak
Monopoly

"Monopoly" to jedna z pierwszych gier planszowych. Powstała podczas Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Z biegiem lat zyskała popularność. Do dziś gra sprzedała się na całym świecie w ilości 250 mln sztuk.

Jakie są zasady? Gracze poruszają się po planszy kupując nieruchomości, ulice i inne obiekty. Jest też bank, gdzie zarówno przyjmowane są zabawkowe pieniądze jak i wypłacane za przekroczenie startu. Jest też pole, w którym idzie się do więzienia. Wtedy gracz musi odczekać kolejkę. Celem gry jest doprowadzenie graczy do bankructwa. Wygrywa osoba, która najdłużej utrzyma się przy planszy z pieniędzmi. Wtedy jest tak zwanym 'monopolistą'. Zabawa polega głównie na umiejętnym sprzedawaniu i kupowaniu.

"Monopol" cały czas ewoluuje, a popularność nie słabnie. Gra ulepszana jest z dnia na dzień. W najnowszych wersjach są już nawet karty kredytowe, które pozwalają na wypożyczenie pieniędzy. Można się również spotkać z wersją elektroniczną. Gra znana jest na całym świecie, są organizowane międzynarodowe zawody, w których można wziąć udział i wygrać nagrody. Partyjka gry w "Monopol" to zawsze dobry powód na wieczorne spotkanie towarzyskie.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !