Felietony i Porady

Kultowy przedmiot - perły Coco Chanel.

Dodano 21 września 2016 02:09, przez Katarzyna Frąckowiak
 Kultowy przedmiot - perły Coco Chanel.

Prawie każda z Pań choć raz w życiu miała na sobie coś z pereł, małe kolczyki, bransoletkę czy korale.
Biżuteria z pereł jest znana od wielu lat, ale dopiero dom mody Coco Chanel wprowadził ją do naszego codziennego życia. Projektantka francuskiego domu mody jako pierwsza zamieniła złoto i srebro, czy drogocenne kamienie na sztuczne perły i koraliki. Coco Chanel uwielbiała je. Koraliki nosiła klasycznie, na szyi. Do tej pory biżuteria dzieliła się na tą wykonaną z drogich kamieni oraz sztuczną i tanią. Dzięki artystce to ,,must have" każdej eleganckiej kobiety. Projektantka po raz kolejny zrewolucjonizowała rynek mody.
Perły zarówno prawdziwe, jak i sztuczne stały się ponadczasowe, chyba dlatego, że można je ubrać praktycznie do wszystkiego. Pasują zarówno do małej czarnej, czy choćby bluzki w paski. Noszą je znane postaci ze świata rozrywki, polityki oraz celebryci. Kiedy pomyślimy o perłach, przed oczami widzimy Audrey Hepburn czy Jacqueline Kennedy. Oczywiście nie możemy zapomnieć o samej Coco Chanel. Przykładem może być równie dobrze Madonna, której wizerunek w latach 80-tych uznawany był wręcz za kiczowaty, a jednak dzięki niej stał się bardzo modny.
Dzisiaj w sklepach możemy znaleźć różnego rodzaju perły. Różnej wielkości oraz w różnej kolorystyce. Jednak my polecamy te kultowe-eleganckie perły Coco Chanel. To ona nauczyła nas, że to właśnie dodatki są kluczem do każdej stylizacji.
Coco Chanel to ikona, a perły na zawsze pozostaną symbolem niedoścignionej klasy i kobiecości.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !