Felietony i Porady

Kapelusz Panama

Dodano 3 sierpnia 2016 02:08, przez Katarzyna Frąckowiak
 Kapelusz Panama


Kapelusz Panama to luksusowy produkt wykonany ręcznie z liści palmy ekwadorskiej. Jest nieodłącznym elementem dobrego stylu, świetnie pasującym do letniego stroju eleganckiego mężczyzny.
Od niepamiętnych czasów tradycyjnym miejscem produkcji jest nie, jak można byłoby się spodziewać po nazwie Panama lecz Ekwador., a szczególnie miasto Cuenca, położone w Andach. Kapelusze plecie się z liścia palmowego, a następnie ręcznie formuje. O jakości i cenie decyduje ilość splotów na jeden centymetr kwadratowy. Im włókna są węższe i splotów jest więcej, a kapelusz lżejszy i delikatniejszy, tym jego wartość wzrasta. Cechą, która pozwala odróżnić oryginalną, ręcznie wyplataną panamę od podróbki jest charakterystyczne kółko na środku główki kapelusza, bowiem od tego miejsca rozpoczyna się wyplatanie.

Podobno najlepszej jakości kapelusz panama powinien utrzymać w sobie wodę i jej nie przepuszczać oraz zwinięty powinien przejść przez pierścionek.
Popularność tego kapelusza wzrosła na początku XX wieku, odkąd prasę światową obiegło zdjęcie amerykańskiego prezydenta Theodore’a Roosvelta pozującego w stylowej panamie
Do czego nosimy panamy? Do wszystkiego, jest to typowe letnie okrycie głowy chroniące przed promieniami słońca. To klasyk wśród kapeluszy, to must have każdego lata, który nigdy nie wyjdzie z mody. Pasuje do wszystkiego, zarówno do pracy jak i na wieczorne przyjęcie.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !