Felietony i Porady

Kabaretki

Dodano 28 kwietnia 2017 02:04, przez Katarzyna Frąckowiak
Kabaretki

Klasyczne kabaretki to wiecznie modny typ rajstop.

Mają dość długą historię. Pierwsze zostały wyprodukowane około 1890 r. we Francji. Początkowo były noszone przez kobiety pracujące w domach publicznych. „Porządne kobiety” uważały taki rodzaj rajstop za wyzywające. Często nazywane “burdelówkami”.

Nazwa kabaretek wywodzi się od tancerek występujących we francuskich kabaretach na przełomie XIX i XX wieku. Artystki, aby pokazać swoje wdzięki, zakładały te ażurowe pończochy. W latach 50-tych Kabaretki pojawiły się w Hollywood. Na ekranie wystąpiły w nich takie gwiazdy jak Marylin Monroe czy Marlene Dietrich. Także Twiggy była wielbicielką kabaretek. Chętnie zakładała je do mini spódniczek. W latach 70-tych rajstopy te dzięki projektantce Vivienne Westwood, zostały znakiem rozpoznawczym londyńskiej subkultury punków. W późniejszym okresie czarne kabaretki przejęła kolejna subkultura, zwana gothami. W latach 90-tych Madonna wystąpiła w kontrowersyjnych na owe czasy rajstopach w wielu teledyskach. Znalazły się one także na okładce jej płyty „In Bed with Madonna”.

Kabaretki przez długie lata swojej historii, od czasu kiedy budziły skojarzenia z „czerwoną latarnią”, były przypisywane najróżniejszym grupom. Kabaretki podkreślają piękno kobiecych nóg. Są eleganckie i szykowne. Mimo to kobiety podchodzą do nich z dużą rezerwą. 

W ostatnim okresie stały się bardzo popularnym trendem między innymi na Instagramie. Fashionistki na całym świecie oszalały. Pokazują zdjęcia swoich stylizacji, w których to właśnie kabaretki odgrywają główną rolę. Noszą je zarówno do jeansowych spodni, jak i mini spódniczek.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !