Felietony i Porady

Coca Cola

Dodano 22 lipca 2013 10:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Coca Cola

W 1886 roku aptekarz John Pemberton opracował miksturę, którą mieszano z wodą sodową i rozprowadzano w jednej z aptek w Atlancie, a nazwał ja coca-cola. Pierwsza cena coca-coli­ wynosiła pięć centów za szklankę. LOGO-Logo coca-coli wymyślił Frank M. Robinson.

SUROWCE- Nieznany jest skład surowców,które używane są w produkcji napoju. Receptura coca-coli jest jednym z najlepiej chronionych sekretów handlowych. Od 1919 roku jest ona przechowywana w skarbcu Suntrust Bank w Atlancie. Wiemy jedynie, że ten kultowy napój składa się głównie z liści koki oraz owców koli.

SMAK-Jej specyficzny smak pochodzi od mieszanki cukru oraz ekstraktów otrzymywanych z wanilii, pomarańczy i cytryny.

BUTELKA- Butelka napoju ma specyficzny kształt, który został zastrzeżony. Równie wielkim przebojem jest puszka coca-coli.

PUSZKA- Odniosła wielki sukces i stała się kultowym przedmiotem, Ciekawostką jest to, ze własnie puszkę coca-coli kosmonauci zabrali na stacje kosmiczna.

COCA-COLA W POLSCE- W Polsce mamy cztery rodzaje napoju: Coca-Cola, Coca-Cola Light, Coca-Cola Zero oraz Cherry Coke.

ART-Najwięcej ludzi pije ten napój w Islandii i Meksyku. Wielbicielem kultowego napoju jest miedzy innymi artysta Andy Warhol, który często symbol coca-coli wykorzystywał w swoich dziełach. Również projektanci mody jak Karl Lagerfeld czy Marc Jacobs mieli swój udział w produkcji Coca-Coli. Jakiś czas temu zaprojektowali oryginalne butelki sygnowane ich imieniem.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !