Felietony i Porady

Bluza Kenzo z tygrysem

Dodano 24 września 2013 06:09, przez Katarzyna Frąckowiak
Bluza Kenzo z tygrysem

Kto by pomyślał, że zwykła bluza może być jednym z najbardziej pożądanych przedmiotów? A jednak. Stało się tak w przypadku znanego domu mody Kenzo.

Wszystko zaczęło się od kolekcji na sezon jesień/zima 2012, gdzie głównym motywem był tygrys. Występował on zarówno na bluzach jak i swetrach. Jak to się stało? Otóż kiedy dyrektorzy kreatywni domu mody Kenzo przeszukiwali archiwa marki trafili właśnie na ten wzór. Potem po prostu umiejętnie go wykorzystali. Humberto Leon stwierdził, że chciałby stworzyć taką bluzę dla siebie. Projektanci natrafili na różne przeszkody. Okazało się na przykład, że firma Kenzo nie szyje na zwykłej bawełnie, której używa się do produkcji bluz. Po mnóstwie próśb została jednak wyprodukowana. Nie mniej jednak nikt nie spodziewał się aż takiego odzewu. Mimo wysokiej ceny, bo bluza kosztuje ponad 200 euro wystarczyło parę godzin by po pokazie lista ochotników na nią wypełniła się. Były to najbardziej znaczące osoby w świecie mody. Modelki, fashionistki, blogerki. Każdy chciał mieć zieloną bluzę w swojej garderobie.

Mimo, że firma codziennie je produkuje to dosłownie po dwóch godzinach od dostarczenia do butików rozpływają się jak ciepłe bułeczki. Minął już rok a zainteresowanie wciąż rośnie. Najbardziej wytrwali czekają miesiącami by dostać bluzę. Fashionistki łączą ją z najróżniejszymi ubraniami nadając bluzie za każdym razem innego charakteru. Wielka popularność motywu jest powodem kopiowania. Różne chińskie sklepy sprzedają wręcz identyczne bluzy w swoich sklepach. Cena jest bardzo niska co zachęca ludzi do kupowania podróbek. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !