Felietony i Porady

Birkin Bag

Dodano 11 grudnia 2012 10:12, przez Hubert Woźniak
Birkin Bag

Podczas lotu z Paryża do Londynu w 1981 r., Jane Birkin, brytyjska aktorka i piosenkarka, siedziała obok Jeana-Louisa Dumas, dyrektora generalnego i syna legendarnego założyciela domu mody Hermes. Aktora zaczęła żalić się mu, że brakuje jej dużej, skórzanej torby, a później opisała swój ideał. Hermes bardzo szybko stworzył prototyp i wypuścił nowy typ kobiecej torebki, bardzo pojemnej i perfekcyjnie wykonanej. Birkin Bag przebiła sławą kobietę, od której nazwiska została nazwana.

Birkin Bag jest pożądana przez miliony kobiet na świecie. Jej sława sięga od Nowego Jorku po Tokio. Zwykły śmiertelnik nie jest w stanie zdobyć jej oryginalnej wersji, nie tylko ze względu na długi okres oczekiwania wynoszący od 2 do 5 lat, ale także na niebotyczne ceny - modele podstawowe kosztują minimum 8 tyś. $.

Torbę można otrzymać nie tylko we wszystkich możliwych kolorach, wielu rozmiarach, lecz także tworzona jest często z niespotykanych materiałów, przez co niektóre modele kosztują nawet 150 tyś. $.

Synonim luksusu, jakim Birkin Bag niewątpliwe się stała, towarzyszy wszystkim szanującym się gwiazdą światowego formatu - przez Madonnę, Victorię Beckham, Marca Jacobsa, siostry Olsen, po Julie Roberts czy Lady Gagę. Warto podkreślić fakt, że jest to najczęściej podrabiana torba w historii.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !