Felietony i Porady

Amerykańska flaga

Dodano 15 lipca 2013 10:07, przez Katarzyna Frąckowiak/ Redakcja
Amerykańska flaga

Swoją flagę Amerykanie odczytują na wiele różnych sposobów. Jest przede wszystkim symbolem jedności i wolności narodu, budzącym miłość i szacunek, ale także ukochanym motywem widocznym w codziennym życiu.

Tak więc możemy ją znaleźć na ubraniach, obuwiu czy najróżniejszych gadżetach związanych z modą i nie ma tu mowy o nieszanowaniu tego narodowego symbolu. Amerykanie bawią się swoją flagą z miłości właśnie, wykorzystując jej niezwykle ciekawy i dający duże możliwości stosowania wzór. Motyw flagi amerykańskiej często wykorzystywany jest w filmach czy piosenkach największych artystów.

 Ciekawostką natomiast jest, że flaga amerykańska przetrwała 40 lat na Księżycu.

Flaga składa się z trzynastu równej wysokości poziomych pasów, na przemian czerwonych i białych (czerwony na początku i końcu). W lewym górnym rogu flagi znajduje się niebieski kanton z pięćdziesięcioma pięcioramiennymi białymi gwiazdami. Są one rozmieszczone w dziewięciu poziomych rzędach po 6 (na górze i dole) i 5 gwiazd przemiennie. 50 gwiazd symbolizuje 50 stanów amerykańskich, zaś 13 pasów – 13 pierwotnych kolonii.

A trampki Converse z nadrukiem motywów flagi to podwójny powód do dumy:)

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !