Felietony i Porady

"Amelia"

Dodano 6 listopada 2013 06:11, przez Katarzyna Frąckowiak
"Amelia"

"Amelie" to francuski film fabularny opowiadający historię dziewczyny, która mieszka w Paryżu, a jej życiowym celem jest uszczęśliwianie ludzi. Historia zaczyna się w domu małej dziewczynki, gdzie przez całe dzieciństwo była trzymana "pod kloszem" w obawie o jej zdrowie. To wszystko spowodowało chęć jak najszybszego usamodzielnienia się i pójścia na swoje. Mimo wszystko, kiedy jest już dorosła wciąż „nosi” w sobie dziecko. Pozostaje w niej dziecięca ciekawość, głowa pełna marzeń oraz skłonność robienia żartów niesfornym sąsiadom. Pewnego dnia Amelia przez przypadek znajduje w łazience szkatułkę z dziecięcymi skarbami, którą ukrył poprzedni lokator. Dziewczyna postanawia odnaleźć i uszczęśliwić właściciela wręczając mu odkryte skarby. Film to seria różnych zdarzeń, drogi w poszukiwaniu tajemniczego właściciela klejnotów, a także poszukiwanie szczęścia i miłości.  Pomaganie innym stało się życiowym celem dziewczyny. Mimo to nie jest szczęśliwa. Nie ma odwagi by zmienić swoje życie. Nigdy nie spotkała mężczyzny, który w pełni by ją zaakceptował i pokochał. Wtedy pojawia się Nino - młody i nieśmiały kolekcjoner zdjęć…

Film wprowadza człowieka w dziwny stan świadomości, który sprawia, że uśmiechamy się. Nie tylko na zewnątrz… To zasługa Amelii, niesamowitej, magiczej dziewczyny. Zwykła, a jednak inna, dzięki niej czujemy się lepiej i pod jej wpływem spoglądamy nabieramy nowego spojrzenia na życie. Magii dodaje wyjątkowa narracja, piękne obrazy miasta, barwy oraz muzyka w stylu retro. Paryż ukazany jest niczym miasto ze snów.

"Amelia" stała się kinowym przebojem we Francji, który w pierwszych tygodniach wyświetlania zgromadził w salach kinowych ponad sześć milionów widzów. Oczarował publiczność i krytyków. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !