Felietony i Porady

Kultowe Przedmioty strona 7/13

Kultowe Przedmioty

Hamak

23 sierpnia 2017, 03:08

Pierwsze hamaki według antropologów powstały na terenach Ameryki Środkowej i Południowej. Produkowane były przez tamtejszych Indian z kory drzew oraz włókien roślinnych już ponad tysiąc lat temu. W Muzeum Złota w Bogocie można podziwiać miniaturowy hamak z czystego złota zwany „kolebką bogów”,  który wskazuje na to, że hamak wywodzi się właśnie z tych terenów.   więcej »

Leica
21 lipca 2013, 11:07

Wielu z nas marzy o tym cudownym aparacie, który stworzył Oskar Bernack. Rok 1925 to rok narodzin legendy fotografii, małoformatowego 35mm  aparatu Leica, który rozpoczął rewolucję w dziedzinie fotografii. więcej »

Podkreślone oczy
17 lipca 2013, 11:07

Czarna, stylowa kreska na oczach jest znana już od bardzo dawna. To makijaż, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest klasyczny i minimalistyczny, dlatego doskonale nadaje się na co dzień. Precyzyjna kreska może być też wykończeniem mocnego, wieczorowego makijażu, który dodaje spojrzeniu głębi i drapieżności.  Ten uniwersalny makijaż sprawia, że przy pomocy odpowiedniego stroju i dodatków, można przeobrazić się w seksownego kociaka lub bardzo wyrafinowaną damę.     więcej »

Amerykańska flaga
15 lipca 2013, 10:07

Swoją flagę Amerykanie odczytują na wiele różnych sposobów. Jest przede wszystkim symbolem jedności i wolności narodu, budzącym miłość i szacunek, ale także ukochanym motywem widocznym w codziennym życiu. więcej »

 
Parasolka w kratkę - Burberry
12 lipca 2013, 11:07

Najbardziej słynna parasolka w kratkę – Burberry, nie da się chyba prześcignąć w kwestii sławy.  więcej »

Rolki
10 lipca 2013, 10:07

W porównaniu z wrotkami są „ciężkie” w wyglądzie, zabudowane dla bezpieczeństwa naszych nóg, takie małe „monstra” do szybkiej jazdy. Potrzebujemy do nich koniecznie ochrony na kolana, łokcie i obowiązkowo kask na głowę.     więcej »

Retro wrotki
8 lipca 2013, 11:07

W porównaniu z rolkami wrotki wyglądają lekko, elegancko i są bardzo dziewczęce. Jazda na nich jest tak samo zdrowa i daje efekty w postaci wymodelowanego ciała.     więcej »

 
Prezerwatywa
5 lipca 2013, 09:07

Czy zabezpiecza ona na 80 czy 95 % przed wszystkimi zagrożeniami w czasie uprawiania seksu, to już sprawa statystyk. Jednak prezerwatywa plus odpowiednie dobieranie kontaktów, powinna dawać stuprocentowa ochronę. więcej »

Piłka nożna
3 lipca 2013, 10:07

Piłka do grania w nogę, to tylko przedmiot wokół którego wyrosła dyscyplina sportu porywająca masy. więcej »

Tenis
28 czerwca 2013, 10:06

Tenis ziemny jest najbardziej popularnym indywidualnym sportem świata.Tenis ziemny jest najbardziej popularnym indywidualnym sportem świata. Każdy z nas trzymał chyba rakietę tenisową w ręku. Dyscyplina dostępna dziś dla każdego, wywodzi się podobno aż z Egiptu, gdzie odbijano piłkę dłonią, bądź innym „przyrządem” — tak pokazują nam rysunki z murów starożytnych świątyń powstałych 1500 lat przed naszą erą. więcej »

 
Podróż do Wenecji
11 czerwca 2013, 06:06

Najbardziej wymarzona eskapada zakochanych to z pewnością podróż do Wenecji, miasta założonego na 118 wyspach na mokradłach laguny przez Rzymian uciekających przed atakami Germanów i Hunów, bo tak to się właśnie zaczęło. Potem były mosty łączące poszczególne wyspy, aż powstało potężne miasto – państwo słynne ze swoich stoczni i handlu, wczesnej demokracji, wspaniałych pałaców, kościołów, mostu Rialto, rozwoju kultury i sztuki, karnawałów, Casanovy… więcej »

Sushi
9 czerwca 2013, 06:06

Ta japońska potrawa złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz najróżniejszych dodatków w postaci, przeważnie surowych: owoców morza, wodorostów nori, kawałków ryb, warzyw, grzybów, jajek stała się niezwykle popularna na całym świecie. więcej »

James Dean
7 czerwca 2013, 12:06

James Byron Dean (ur. 8 lutego 1931 zm. 30 września 1955 w ) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, dwukrotnie nominowany do Oscara. Niedługo po swojej śmierci stał się ikoną popkultury (początkowo w Stanach Zjednoczonych, później także w innych krajach), jak również światowego kina oraz nonkonformistycznej postawy życiowej. Przyczyniła się do tego przede wszystkim rola zbuntowanego nastolatka Jima Starka w filmie Buntownik bez powodu. więcej »

 
wybierz stronę