Felietony i Porady

Kultowe Przedmioty strona 2/13

Kultowe Przedmioty

T-shirt Gucci

30 maja 2017, 02:05

Gucci jest jedną z najbardziej znanych, luksusowych marek na świecie. Alessandro Michelle, dyrektor kreatywny, tworząc kolejne kolekcje, w doskonały sposób potrafi łączyć historie z nowoczesnością.   więcej »

 KULTOWY PRZEDMIOT - PŁYTA GRAMOFONOWA
18 sierpnia 2016, 02:08

Są w naszym życiu przedmioty, które z różnych powodów odkładamy na półkę. Najcześciej dlatego, że na rynku pojawiło się coś nowocześniejszego, doskonalszego, bardziej praktycznego czy wygodniejszego w zastosowaniu. Często bywa jednak tak, że z sentymentem po czasie do nich wracamy, bowiem okazuje się, że to było właśnie to, czego niczym innym, nowocześniejszym zastąpić się jednak nie da.Jednym z takich przedmiotów jest kultowa czarna płyta gramofonowa, potocznie nazywana winylową płyta. więcej »

 Kapelusz Panama
3 sierpnia 2016, 02:08

Kapelusz Panama to luksusowy produkt wykonany ręcznie z liści palmy ekwadorskiej. Jest nieodłącznym elementem dobrego stylu, świetnie pasującym do letniego stroju eleganckiego mężczyzny.Od niepamiętnych czasów tradycyjnym miejscem produkcji jest nie, jak można byłoby się spodziewać po nazwie Panama lecz Ekwador., a szczególnie miasto Cuenca, położone w Andach. Kapelusze plecie się z liścia palmowego, a następnie ręcznie formuje. O jakości i cenie decyduje ilość splotów na jeden centymetr kwadratowy. Im włókna są węższe i splotów jest więcej, a kapelusz lżejszy i delikatniejszy, tym jego wartość wzrasta. więcej »

McDonald’s
30 czerwca 2016, 05:06

Dzisiaj znamy go wszyscy i z dużym prawdopodobieństwem każdy z nas choć kilka razy w życiu doświadczył smaku hamburgera i frytek z legendarnego McDonald’sa. Największa, gastronomiczna potęga wszechczasów, pomysł, który przerósł nawet najśmielsze marzenia jego twórców i rewolucjonista z prawdziwego zdarzenia. Po prostu: McDonald’s. więcej »

 
Pończochy
30 czerwca 2016, 02:06

Wywodzą się z męskich rajstop, a ich potęga zaczyna się w murach największej, zbrojeniowej firmie Stanów Zjednoczonych. Znane i pożądane na całym świecie, poprawiają wygląd kobiecych nóg i uwodzą płeć przeciwną – pończochy. więcej »

Coca-Cola
29 czerwca 2016, 03:06

Żywa legenda. Znana na całym świecie, lubiana i sprzedawana w zawrotnych ilościach. Chłodzi latem i orzeźwia zimą. Stała się ikoną popkultury, a jej butelka należy do wąskiego grona kultowych przedmiotów. To nie może być nic innego tylko: Coca-Cola. więcej »

Jack Daniel's
7 czerwca 2016, 06:06

Legenda amerykańskiego rynku alkoholowego. Uwielbiana na całym świecie, czczona przez harley’owców. Klasyk wśród swojego gatunku: Jack Daniel’s. więcej »

 
Volkswagen Garbus
23 maja 2016, 09:05

Volkswagen Typ 1, u nas znany jako Garbus to motoryzacyjna ikona. więcej »

Croissant maślany
23 maja 2016, 09:05

Po pierwsze kochamy i doskonale znamy ich zapach. Tradycyjne, chrupiące rogaliki z ciasta francuskiego uwielbiamy wszyscy. więcej »

Narty
4 stycznia 2016, 03:01

Najpopularniejszy ze sportów zimowych narodził się w Środkowej Azji, w okolicach Bajkału i gór Ałtaj, skąd, prawdopodobnie za sprawą Lapończyków, przywędrował do Skandynawii — dziś niekwestionowanej światowej „stolicy” narciarstwa. więcej »

 
Magia czerwonej podeszwy od Christiana Louboutina
5 grudnia 2015, 09:12

Niejedna kobieta chciałaby mieć tylko dla siebie torebkę od Louis Vuitton bądź Chanel. Nierzadko są to produkty niewarte swojej ceny, stworzone jedynie z myślą o sprzedaży i biciu piany. Tego nie można powiedzieć o legendarnych szpilkach od Christiana Louboutina z równie sławną i pożądaną czerwoną podeszwą. więcej »

Two-tone shoes od Chanel
21 września 2015, 02:09

Wydłużają nogi, skracają stopy. Pasują do każdej stylizacji. Dobre na dzień i na noc. Za sprawą Karla Lagerfelda wracają do łask: legendarne two-tone shoes od Chanel.  więcej »

Neverfull Bag od Louis Vuitton
22 sierpnia 2015, 02:08

Na świecie nie brakuje wszelkiego rodzaju torebek. Projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i wymyślniejszych modeli, ale rzadko które osiągają status kultowych. Na to miano torebka musi sobie zasłużyć swoją historią, wykonaniem, czy wszechobecnym czczeniem. więcej »

 
wybierz stronę