Felietony i Porady

Kultowe Przedmioty strona 2/13

Kultowe Przedmioty

Dzień Matki

22 maja 2018, 03:05

Dzień Matki to chyba jedno z najważniejszych dla wszystkich świąt. To okazja do tego, aby nasze mamy poczuły się tak, jak na to zasługują. Są przecież dla nas najukochańsze i najważniejsze. Ten dzień to wyraz największego dla nich szacunku. więcej »

Czerwony lakier
3 lutego 2017, 02:02

Czerwony lakier do paznokci. więcej »

 Kultowy przedmiot - Fotel Jajo.
30 stycznia 2017, 03:01

Klasyk nad klasykami - słynny fotel "Jajko" został zaprojektowany w 1958 roku przez Arne Jacobsena. Choć ma ponad 50 lat, do dziś nie stracił na swojej ponadczasowości. Światowej sławy duński projektant stworzył fotel Egg dla holu i recepcji hotelu Royal w Kopenhadze. Stanowi on jedno z największych osiągnięć jacobsenowskiego wzornictwa totalnego. Przypomina rzeźbę i doskonale kontrastuje z poziomymi i pionowymi płaszczyznami budynku. więcej »

 Kultowy przedmiot - bombka choinkowa.
23 grudnia 2016, 02:12

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy w naszych domach stawiamy choinki i przystrajamy je najróżniejszymi ozdobami. Najpopularniejszymi ozdobami są jednak bombki. Na rynku jest ich niezliczona ilość. Możemy znaleźć najróżniejsze kształty i kolory. Jaka jest historia tej popularnej ozdoby? więcej »

 
 Kultowy przedmiot - Vogue.
28 listopada 2016, 02:11

Po raz pierwszy ukazał się 17 grudnia w 1892 roku, a wydawcą był Arthur Tumure. Na początku było to cotygodniowe czasopismo pojawiające się tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, skierowane głównie do arystokracji nowojorskiej. Początkowo pojawiały się w nim wiadomości oraz plotki dotyczące lokalnych wydarzeń. Dopiero z czasem zaczęto pisać o urodzie i modzie. Grafika na okładce pierwszego numeru przedstawiała modną ówcześnie dziewczynę Gibsona (wysoko upięte włosy, długa suknia podkreślająca talię). Tak swoją oszałamiającą karierę rozpoczęło pismo, które wkrótce stało się biblią mody.   więcej »

Fritz-Kola
12 listopada 2016, 02:11

Fritz-Kola to żywa legenda z Hamburga. ‪Piją ją wszyscy na festiwalach i w klubach czy kawiarniach. To napój wyprodukowany przez dwóch przyjaciół, których podobizny uśmiechają się do nas z naklejki na butelce. Lorenz Hampel i Mirco Wiegert w 2002 roku postanowili zrobić lepszą colę niż ta oferowana przez potentatów na rynku. I udało się. Nie miał być to jednak zwykły napój. Jego produkcja wiąze się z głębszą filozofią. Jak możemy dowiedzieć się ze strony marki ,,kofeina w napoju jest naturalna, pozyskiwana z orzechów kola, a napój w 100 procentach wegański". więcej »

Kultowy przedmiot - tatuaż z henny.
15 października 2016, 02:10

  Słowo ,,tatuaż" pochodzi z języka samoańskiego ,,tatau" i oznacza zdobienie, oznaczenie czegoś/kogoś. Pierwsze rysunki na ciele powstawały już 3300 lat przed naszą erą. Najstarszy tatuaż na ciele mumii egipskiego dziecka powstał 4000 lat temu. Był wykonany kościaną igłą i utrwalony tłuszczem zwierzęcym i sadzą. więcej »

 
 Kultowy przedmiot - perły Coco Chanel.
21 września 2016, 02:09

Prawie każda z Pań choć raz w życiu miała na sobie coś z pereł, małe kolczyki, bransoletkę czy korale. więcej »

 Kultowy przedmiot - bluzka w paski.
6 września 2016, 03:09

Jednym z klasyków mody, a zwłaszcza, jeżeli chodzi o sezon letni, są bluzki z marynarskim motywem, czyli w bialo-granatowe paski, zwane ,,breton stripes".Jak wszystko co związane z modą, tak i bluzka w marynarskie paski ma swoją historię. W XIX wieku ten wzór widniał na uniformach francuskiej marynarki wojennej. Ciekawostką jest to, że miał 21 pasków, które miały upamiętnić zwycięstwa Napoleona. więcej »

 KULTOWY PRZEDMIOT - PŁYTA GRAMOFONOWA
18 sierpnia 2016, 02:08

Są w naszym życiu przedmioty, które z różnych powodów odkładamy na półkę. Najcześciej dlatego, że na rynku pojawiło się coś nowocześniejszego, doskonalszego, bardziej praktycznego czy wygodniejszego w zastosowaniu. Często bywa jednak tak, że z sentymentem po czasie do nich wracamy, bowiem okazuje się, że to było właśnie to, czego niczym innym, nowocześniejszym zastąpić się jednak nie da.Jednym z takich przedmiotów jest kultowa czarna płyta gramofonowa, potocznie nazywana winylową płyta. więcej »

 
 Kapelusz Panama
3 sierpnia 2016, 02:08

Kapelusz Panama to luksusowy produkt wykonany ręcznie z liści palmy ekwadorskiej. Jest nieodłącznym elementem dobrego stylu, świetnie pasującym do letniego stroju eleganckiego mężczyzny.Od niepamiętnych czasów tradycyjnym miejscem produkcji jest nie, jak można byłoby się spodziewać po nazwie Panama lecz Ekwador., a szczególnie miasto Cuenca, położone w Andach. Kapelusze plecie się z liścia palmowego, a następnie ręcznie formuje. O jakości i cenie decyduje ilość splotów na jeden centymetr kwadratowy. Im włókna są węższe i splotów jest więcej, a kapelusz lżejszy i delikatniejszy, tym jego wartość wzrasta. więcej »

McDonald’s
30 czerwca 2016, 05:06

Dzisiaj znamy go wszyscy i z dużym prawdopodobieństwem każdy z nas choć kilka razy w życiu doświadczył smaku hamburgera i frytek z legendarnego McDonald’sa. Największa, gastronomiczna potęga wszechczasów, pomysł, który przerósł nawet najśmielsze marzenia jego twórców i rewolucjonista z prawdziwego zdarzenia. Po prostu: McDonald’s. więcej »

Pończochy
30 czerwca 2016, 02:06

Wywodzą się z męskich rajstop, a ich potęga zaczyna się w murach największej, zbrojeniowej firmie Stanów Zjednoczonych. Znane i pożądane na całym świecie, poprawiają wygląd kobiecych nóg i uwodzą płeć przeciwną – pończochy. więcej »

 
wybierz stronę