Felietony i Porady

Kultowe Przedmioty

Kultowe Przedmioty

Dzień Matki

22 maja 2018, 03:05

Dzień Matki to chyba jedno z najważniejszych dla wszystkich świąt. To okazja do tego, aby nasze mamy poczuły się tak, jak na to zasługują. Są przecież dla nas najukochańsze i najważniejsze. Ten dzień to wyraz największego dla nich szacunku. więcej »

Sharon Tate
2 lutego 2018, 03:02

Sharon Marie Tate, amerykańska aktorka jest uważana za jedną z najpiękniejszych gwiazd kina. Swoją karierę zaczynała w latach 60. XX wieku od małych ról telewizyjnych. Została okrzyknięta jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia w Hollywood. Była nominowana do Złotego Globu za rolę w Dolinie lalek (1967). Sławę przyniósł jej także film "Nieustraszeni pogromcy wampirów" Romana Polańskiego. Niestety propozycje ról, które otrzymywała, polegały głównie na tym, aby ładnie wyglądała przed kamerą. więcej »

Kalendarz adwentowy
26 listopada 2017, 03:11

Kalendarz adwentowy to charakterystyczny, specjalny kalendarz służący do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Pomysł pochodzi z XIX wieku od niemieckich luteranów. Zwyczaj ten znany jest i pielęgnowany w wielu krajach na całym świecie w rodzinach chrześcijańskich.   więcej »

Monstera, pnącze o dziurawych liściach
9 października 2017, 03:10

Monstera należy do najbardziej dekoracyjnych roślin doniczkowych o ozdobnych liściach. Swoją nazwę zawdzięcza łacińskiemu „monstrum”, co oznacza nic innego jak potwór czy dziwadło.  więcej »

 
Tartan - szkocka krata
17 września 2017, 03:09

Tartan klanowy, który często nazywamy szkocką kratą, jest wełnianą tkaniną o charakterystycznym wzorze. Zwykle symetrycznej kracie stworzonej za pomocą pasów o różnej szerokości i barwie. Wszystkie tartany mają formę kraty, nie każda więcej »

Hamak
23 sierpnia 2017, 03:08

Pierwsze hamaki według antropologów powstały na terenach Ameryki Środkowej i Południowej. Produkowane były przez tamtejszych Indian z kory drzew oraz włókien roślinnych już ponad tysiąc lat temu. W Muzeum Złota w Bogocie można podziwiać miniaturowy hamak z czystego złota zwany „kolebką bogów”,  który wskazuje na to, że hamak wywodzi się właśnie z tych terenów.   więcej »

Łapacz snów
26 lipca 2017, 03:07

Łapacz snów (ang. dream catcher, dreamcatcher) to amulet wywodzący się z kultury niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej. Pojawił się około 1975 roku.   więcej »

 
Słodkie zmartwienia
11 lipca 2017, 03:07

Film "Clueless" (w Polsce znany także jako "Słodkie zmartwienia") to jeden z kultowych filmów lat 90. więcej »

T-shirt Gucci
30 maja 2017, 02:05

Gucci jest jedną z najbardziej znanych, luksusowych marek na świecie. Alessandro Michelle, dyrektor kreatywny, tworząc kolejne kolekcje, w doskonały sposób potrafi łączyć historie z nowoczesnością.   więcej »

Kabaretki
28 kwietnia 2017, 02:04

Klasyczne kabaretki to wiecznie modny typ rajstop. więcej »

 
Jajo Fabergé
14 kwietnia 2017, 02:04

Budzą pożądanie kolekcjonerów z całego świata. Nie wszystkie zostały odnalezione.  Jaja Fabergé, bo o nie chodzi, są obecnie jednymi z najdroższych i najbardziej pożądanych dzieł sztuki na świecie. Na początku XXI wieku około 100 lat po tym, jak zostały wykonane, stały się symbolem luksusu. więcej »

Toaletka
28 marca 2017, 02:03

Toaletka, czyli “vanity table” została stworzona we Francji. Kraju, który od zawsze kojarzony jest z wyszukanym smakiem i szykiem. Jej historia sięga XVIII wieku. To właśnie wtedy uznano ją za osobny mebel o wyjątkowej funkcji. Wcześniej nazwą tą określano niewielkich rozmiarów stolik z szufladami, do którego dopiero po jakimś czasie dołączono lustro. W ten sposób powstał nieśmiertelny mebel, często żartobliwie nazywany „stołem próżności". więcej »

Kultowy przedmiot - spódniczka mini.
2 marca 2017, 02:03

Spódniczka mini została wymyślona przez francuskiego projektanta André Courregesa, ale to Mary Quant zainspirowana jego pomysłem rozpowszechniła ją w Wielkiej Brytanii. Mary Quant to brytyjski symbol mody lat 60-tych. więcej »

 
wybierz stronę