Felietony i Porady

smoothie bowl

Dodano 26 września 2017 03:09, przez Katarzyna Frąckowiak
smoothie bowl

W kuchni nastał nowy trend, smoothie bowl. Pinterest jest wręcz zasypany przepisami na tą smakowitą potrawę. Instagram natomiast jest pełen kolorowych zdjęć potrawy, ciesząc nasze oczy.

Smoothie bowl to nic innego jak miseczka wypełniona po brzegi koktajlem oraz kolorową mieszanką owoców, warzyw, bakalii i płatków śniadaniowych. Jest prawdziwą bombą odżywczych składników. Smoothie bowl jest idealną propozycją śniadaniową, ale też dobrą alternatywą dla dobrze nam znanych koktajli.

Przepisów na smoothie bowls jest nieskończenie wiele. Możemy przygotować je praktycznie z każdej kombinacji owoców, warzyw i dodatków. Musimy jednak pamiętać o tym, aby układać składniki od najlżejszych do najcięższych, ponieważ mogę one utonąć.

Dla tych osób, które nie mają pomysłu na stworzenie własne smoothie bowl, polecamy Pinterest oraz Instagram. To tam znajdziecie najwięcej inspiracji.

Do najbardziej znanych należy profil Hazel Zakariya, artystki z Malezji. Swoje „dzieła” tworzy w owocowych miseczkach. Ilustracje przez nią stworzone przedstawiają zwierzęta czy postacie z jej ulubionych bajek oraz komiksów. Wszystko dodatkowo przyozdobione jest kwiatami.

Swoje małe, zdrowe „arcydzieła” pokazuje także inną bardzo popularna instagramerka Rachel Lorton. Jednak wygląd jej smoothie bowl ma zupełnie inny styl. To  mozaiki w intensywnych kolorach, zdobione rzeźbionymi owocami. 

Smoothie bowl to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim zdrowie.

Polecamy więc przejrzenie Instagrama i Pinteresta w poszukiwaniu inspiracji, choć wierzymy, że nasze czytelniczki mają tyle pomysłów, że są w stanie stworzyć swoje najwspanialsze najzdrowsze smoothie bowl.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !