Felietony i Porady

Manufaktura Czekolady

Dodano 10 lutego 2014 01:02, przez Redakcja
Manufaktura Czekolady

Warszawa, 10 lutego 2014r. – Każdy, kto fantazjował o tym, aby wkraść się do fabryki czekolady może wreszcie spełnić swoje marzenie. Przy Brukowej 6a w Łomiankach powstała pierwsza czekoladziarnia Manufaktury Czekolady. To jedyny zakład w Polsce, w którym proces produkowanych ręcznie czekolad odbywa się na oczach gości. Dodatkowo, dzięki czekoladowym warsztatom, możliwe jest wykonanie własnej edycji wymarzonej tabliczki.

W KRAINIE CZEKOLADY. Gości odwiedzających czekoladziarnię przywita sprzedawczyni „czekoladowych marzeń”. Chętnie  opowie wiele słodkich ciekawostek i historii. Na przykład o tym, że czekolada z wdziękiem ugości anielską wanilię, aromatyczny imbir, a nawet kwiat soli morskiej. Na nasze życzenie specjalnie wyselekcjonowane ziarna kakao zamienią się w zmysłową

i naturalnie gęstą czekoladę na gorąco. Dzięki takim pysznościom pobyt
w lokalu przy Brukowej 6a może się nieco wydłużyć. Warto wówczas zaobserwować proces produkcji czekolady odbywający się za szklaną ścianą
w lokalu. Na miejscu przebiega hartowanie, formowanie, chłodzenie, zdobienie
i pakowanie tabliczek. Wszystko zgodnie z ideą - naturalnie – od ziarenka kakao aż do gotowej tabliczki. Bez spulchniaczy, aromatów i ulepszaczy. Bez drogi na skróty.

SPEŁNIJ SWOJE CZEKOLADOWE MARZENIE. Na chętnych podążać tak wytyczoną ścieżką czekają czekoladowe warsztaty. Dzięki nim wykreujemy własną tabliczkę czekolady wybierając dodatki spośród 52 udostępnionych przez Manufakturę Czekolady, np.: mięta, chili peri peri, cytryna, orzeszki piniowe a nawet kardamon, popcorn czy pomidory. Poza tym, możemy eksperymentować proponując nowe, wymyślone przez nas składniki. Na warsztatach w czekoladziarni dowiemy się również jak precyzyjnie ulepić trufle. Ale nie tylko. Odważymy się sięgać po nowe smaki, a zainspirowani historią właścicieli zyskamy wiarę w to, że warto spełniać marzenia.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !