Felietony i Porady

Dunkin' Donuts - amerykańska sieć kolejny raz wycofuje się z Polski

Dodano 16 sierpnia 2018 03:08, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Dunkin' Donuts - amerykańska sieć kolejny raz wycofuje się z Polski

Marka Dunkin’ Donuts została założona przez Williama Rosenberga w 1950 roku. Pierwszy lokal powstał w mieście Quincy w stanie Massachusetts. Obecnie sieć liczy około 12 tysięcy lokali w 36 krajach. 

Po tym, jak firma ponownie pojawiła się w Polsce, planowano otwarcie 44 lokali w 7 różnych miastach m.in. w Krakowie czy Trójmieście. Ostatecznie powstały tylko 3 lokale – wszystkie w Warszawie m.in. na Nowym Świecie, na Wilanowie czy na Dworcu Centralnym, które oprócz kolorowych pączków z dziurką i kawy oferowały także m.in. rogaliki, bajgle, wrapy i muffiny.

To już drugi raz, kiedy amerykańska sieć wycofuje się z naszego kraju. Wcześniej firma była obecna na polskim rynku w latach 1996-2002. Ponownie rozpoczęła swoją działalność nad Wisłą w 2015 roku.

„Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy i niestety lokale Dunkin' Donuts znikają z mapy Polski. Ta smutna decyzja nie była łatwa, ale w zaistniałych okolicznościach okazała się konieczna. Dziękujemy za wszystkie wspólnie zjedzone donuty”, napisali przedstawiciele firmy. Internauci już od kilku dni spekulowali o możliwym zamknięciu lokali w Polsce, ponieważ na oficjalnym profilu firmy na Facebooku pojawiła się informacja o wyprzedaży akcesoriów z kawiarni.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !