Felietony i Porady

Dolce & Gabbana zaprojektowali małe AGD

Dodano 19 kwietnia 2017 02:04, przez Katarzyna Frąckowiak
Dolce & Gabbana zaprojektowali małe AGD

Firma SMEG została założona przez Vittorio Bertazzoni w mieście Guastalla w pobliżu Reggio Emilia, w północnych Włoszech. Dziś jest jednym z wiodących producentów sprzętu gospodarstwa domowego. Ta włoska firma już od 1948 roku zachwyca zarówno wysokim poziomem estetyki, jak i wysoką jakością.  

Nie po raz pierwszy SMEG zaprosiła do współpracy jeden z najsłynniejszych duetów świata mody - Dolce & Gabbana, czyli Domenico Dolce i Stefano Gabbana.

Chociaż działamy w różnych sektorach, łączy nas naprawdę wiele, zamiłowanie do kreatywności i innowacji, dbałość o jakość i szczegóły oraz oczywiście miłość do Włoch! - powiedział Stefano Gabbana.

Wcześniej włoscy projektanci stworzyli dla marki SMEG limitowaną edycję lodówek FAB28. Ręcznie malowane lodówki ozdobione są charakterystycznymi dla Sycylii motywami, cytrynami czy egzotycznymi roślinami.

Teraz powstała seria o nazwie "Sicily is my love”. Podobnie jak poprzednia, ta również odzwierciedla kulturowe dziedzictwo projektantów. Nawiązuje do tradycyjnych włoskich strojów, wzorów i kolorów. Sprzęty są pokryte żywymi wzorami i motywami. Ich kolorystyka jest pełna nasyconych zieleni, żółci czy pomarańczy. Wszystkie symbole wykorzystane do dekoracji urządzeń nawiązują do estetyki Sycylii.

W jej skład wchodzą takie sprzęty jak tostery, wyciskarki do soków, ekspres do kawy, czajniki i blendery.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !