Felietony i Porady

,,Vita & Virginia" - film o romansie Virgini Woolf z Vitą Sackville - West.

Dodano 22 lutego 2017 02:02, przez Katarzyna Frąckowiak
 ,,Vita & Virginia" - film o romansie Virgini Woolf z Vitą Sackville - West.

Virginia Woolf to kultowa postać literacka. Była angielską pisarką i znaną feministką. Oprócz tego, że pisała świetne książki, miała także oryginalne podejście do czasu i świadomości, wprowadziła nowatorskie techniki narracyjne, subtelną grę perspektyw, czy choćby zerwała z konwencjami realizmu.
Do internetu trafiła właśnie wiadomość, że trwają prace nad filmem biograficznym o Virgini Woolf. Głównie będzie on opowiadał o etapie życia pisarki, w którym była w wieloletnim związku z poetką Vitą Sackville-West. Warto wspomnieć, że to właśnie ten romans i zamiłowanie do prac poetki, były dużą inspiracją Woolf kiedy tworzyła powieści ,,Orlando".
Wszystko zaczęło się w 1992 roku, kiedy to Virginia Woolf poznała Vitę Sackville-West. Obie Panie były w związkach małżeńskich, jednak to nie stanęło na drodze do ich miłości. Romans trwał ponad dziesięć lat, ale niestety nic nie pozostaje wieczne. Mimo że kobiety postanowiły pójść własnymi drogami, wciąż przyjaźniły się aż do 1941 roku, kiedy to Virginia Woolf popełniła samobójstwo.
Za reżyserię filmu jest odpowiedzialna Chanya Button, znana między innymi z pracy nad ,,Burn, Burn, Burn". Skrypt powstał we współpracy Button z Eileen Atkins. Scenariusz będzie opierał się na sztuce Atkins z 1992 roku. W rolę Virgini Woolf wcieli się przepiękna Eva Green, natomiast w Vitę Sackville-West, Gemma Arterton.
,,Kobiety z przeszłości tak często kojarzy się z opresją związaną z powinnościami małżeńskimi, przyzwoitością i obowiązkami domowymi, ale ,,Vita & Virginia" pokazuje przykład związku, w którym odważne, genialne kobiety naginają tę instytucję do swej woli, ponosząc wielkie koszty osobiste", powiedziała reżyserka filmu, Chanya Button.

Na razie nie znamy jeszcze daty premiery, ale jesteśmy bardzo ciekawi filmu.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !