Felietony i Porady

„Twój Vincent”

Dodano 1 września 2017 03:09, przez DW
 „Twój Vincent”

JERZY STUHR, DANUTA STENKA, ROBERT WIĘCKIEWICZ – GWIAZDY W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ FILMU „TWÓJ VINCENT”.
PREZENTUJEMY POLSKI ZWIASTUN

„Twój Vincent” to polski film, który podbija świat: został kupiony do dystrybucji do 135 krajów, bilety na każdy dotychczasowy pokaz wyprzedały się błyskawicznie. Ten sukces polskiej kinematografii firmują Dorota Kobiela i Hugh Welchman – napisali scenariusz do filmu i wyreżyserowali go (prywatnie są parą). Vincenta van Gogha zagrał Robert Gulaczyk, młody aktor teatralny z Legnicy, uderzająco podobny do van Gogha. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy m.in. Danutę Stenkę, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Roberta Więckiewicza, Józefa Pawłowskiego. „Twój Vincent” w polskich kinach już od 6 października. Dziś prezentujemy polski zwiastun.

„Twój Vincent” (kręcony w koprodukcji polsko-brytyjskiej) był z założenia przeznaczony na światowy rynek, więc kręcony po angielsku. Obsada filmu to aktorzy światowej sławy (m.in. Saoirse Ronan, Helen McCrory, Jerome Flynn). Równie wybitna jest obsada polskiej wersji językowej: Olga Frycz, Danuta Stenka, Zofia Wichłacz, Jerzy Bończak, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Józef Pawłowski, Robert Więckiewicz.

Pierwszy raz widzowie będą mieli okazję zobaczyć film w tej wersji językowej w Gdyni – „Twój Vincent” walczy o Złote Lwy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest również filmem otwarcia festiwalu – organizatorzy chcą w ten sposób uczcić jubileusz 70-lecia polskiej animacji.

Aktorzy chętnie zgodzili się wziąć udział w tym niezwykłym projekcie.

„Twój Vincent” to jedyny w swoim rodzaju projekt, wyprodukowany przez polską firmę BreakThru Films oraz brytyjską Trademark Films. Pełna tajemnic biografia Vincenta van Gogha jest opowiedziana poprzez jego malarstwo. W filmie „grają” 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. „Twój Vincent” został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. „Twój Vincent” przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

„Twój Vincent” wejdzie do kin 6 października.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !