Felietony i Porady

Transatlantyk Festiwal (23-30.06, Łódź) - znamy pierwsze tytuły

Dodano 31 marca 2016 10:03, przez Informacja prasowa
Transatlantyk Festiwal (23-30.06, Łódź) - znamy pierwsze tytuły

PGNiG Transatlantyk Festival odbędzie się w dniach 23 - 30 czerwca w Łodzi. To ważny moment, który otwiera okres letnich festiwali w Polsce. Dzięki temu nasi widzowie mają pewność, że filmy, które wybieramy z prestiżowych światowych festiwali (Cannes, Sundance czy Berlinale) zobaczą jako pierwsi w Polsce. Poza hitami przedstawimy szeroką panoramę ambitnego światowego kina oraz filmy często niedostępne w regularnej dystrybucji. Wszystkie seanse są bezpłatne - Transatlantyk Festival jest otwarty i dostępny dla każdego. 

Zarówno przez program filmowy, jak i edukacyjny, chcemy stworzyć platformę wymiany poglądów i inspirować do dyskusji na najbardziej aktualne tematy społeczne - a takim jest na pewno obecny kryzys imigracyjny w Europie. Program filmowy podzielony jest na kilka sekcji, m.in.: Transatlantyk Panorama, Transatlantyk Niezależni, Transatlantyk Docs, Transatlantyk ART., Transatlantyk Konfrontacje, Transatlantyk EKO, Inna Ameryka, Oscary 2016. 

Transatlantyk Panorama jest zbiorem najważniejszych premier z międzynarodowych festiwali w sezonie 2015/2016, a Transatlantyk Konfrontacje to najbardziej odważne, niepokorne i nie pozostawiające widza obojętnym pokazy, których osią są konflikty realnie wpływające na kondycję współczesnego świata. W sekcji Transatlantyk Niezależni zobaczymy filmy docenione na największym festiwalu amerykańskiego kina niezależnego - Sundance Film Festival, z kolei Transatlantyk EKO prezentuje najciekawsze dokumenty poświęcone zagadnieniom ekologicznym. Inna Ameryka to powrót do prezentacji filmów, które opisują Amerykę nieznaną i nieodkrytą, stawiamy w tej sekcji na kino bezkompromisowe. Transatlantyk Docs to wybór kilkunastu filmów dokumentalnych poruszających najbardziej aktualne problemy społecznego, podczas gdy Transatlantyk ART jest specyficzną przestrzenią, która traktuje dokument jako środek wyrazu i opisu szeroko rozumianej sztuki - od muzyki poprzez taniec, sztukę plastyczną oraz performatywną. Oscary 2016 to jedyny w Polsce przegląd nominowanych do najbardziej pożądanej nagrody świata w kategorii filmów nieanglojęzycznych i pełnometrażowych dokumentów.

Źródło: materiały prasowe

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !