Felietony i Porady

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej“

Dodano 30 stycznia 2017 03:01, przez Piotr Zyznowski
 „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej“


„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej“ w reżyserii Marii Sadowskiej z Magdaleną Boczarską w roli głównej, bije rekordy frekwencji w polskich kinach. W ciągu pierwszego weekendu od premiery film obejrzało już ponad ćwierć miliona widzów!

To rekordowy wynik wśród tegorocznych premier. "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w swój premierowy weekend zgromadziła w kinach 267.922 widzów. Łącznie z pokazami przedpremierowymi daje to 282.414 sprzedanych biletów. Tym samym nowy film producentów “Bogów” otworzył się lepiej niż historia prof. Religi (której ostateczna widownia w box office wyniosła 2.264.803 widzów). W ciągu minionych 5 lat zaledwie trzy polskie filmy miały lepszy weekend otwarcia niż "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".

- Ten film to przede wszystkim historia niezwykłej postaci, którą poznajemy jako nieświadomą, niewinną, 20-letnią dziewczynę - mówi producent, Krzysztof Terej. Razem z nią przeżywamy pierwszą miłość, przyjaźń, rozczarowanie i smutek. Podążamy z nią drogą prowadzącą do świadomości i dojrzałości. Na naszych oczach główna bohaterka przechodzi niesamowitą transformację. W tym obrazie najważniejsze są emocje: zarówno te przedstawione na ekranie, jak i te, które przeżyją widzowie w kinie.

Na ekranie zobaczymy wielu wybitnych polskich aktorów. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę - Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !