Felietony i Porady

Powstał dokument o życiu Heatha Ledgera

Dodano 13 kwietnia 2017 02:04, przez Katarzyna Frąckowiak
Powstał dokument o życiu Heatha Ledgera

"I am" to cykl epizodów dokumentalnych Spike TV. Dokumenty opowiadają historii znanych osób. Wcześniej widzowie mogli poznać bliżej takie osoby jak JFK Jr oraz aktora Chrisa Farleya.

23 kwietnia podczas Tribeca Film Festival premierowo zostanie pokazany „I Am Heath Ledger”. Następnie 3 maja dokument trafi do wybranych kin w USA, a później, 17 maja na antenę Spike TV. Premierę DVD wyznaczono na 23 maja.

Heath Ledger zmarł 10 lat temu w wieku 28 lat. Był jednym z najlepiej zapowiadających się aktorów młodego pokolenia. Swoją karierę rozpoczął w Australii, gdzie grał w produkcjach telewizyjnych. Pod koniec lat 90-tych przeniósł się do Ameryki. Wystąpił w takich filmach jak: "Zakochana złośnica", "Patriota", "Czekając na wyrok", "Obłędny rycerz", "Ned Kelly",  "Nieustraszeni bracia Grimm" czy "Tajemnica Brokeback Mountain", w którym wcielił się w rolę kowboja- homoseksualisty. To za tę rolę zdobył uznanie krytyków, oraz nominację do Oscara i Złotych Globów. Za rolę Jokera w “Mrocznym Rycerzu” aktor zdobył, niestety pośmiertnie Oskara oraz Złotego Globa dla “najlepszej roli drugoplanowej”. Prawdopodobnie to właśnie ta rola przyczyniła się do śmierci aktora, który praktykował tzw. metodę Stanisławskiego. Był Jokerem nawet "po godzinach". Po zakończeniu zdjęć do filmu nie potrafił się od niego uwolnić. To według bliskich Ledgera doprowadziło aktora do obłędu i do bezsenności. 

22 stycznia 2008 roku martwego aktora odnaleziono w jego nowojorskim mieszkaniu. Przyczyną śmierci było przedawkowanie tabletek nasennych. Był w trakcie zdjęć do filmu "Parnassus" Terry'ego Gilliama, w którym grał główną rolę.

Teraz widzowie będą mieli szansę zobaczyć prawdziwą twarz zmarłego artysty. 

W dokumentalnym filmie „I Am Heath Ledger” zobaczymy aktora w prywatnych i intymnych okolicznościach. Największa pasją Heatha było nie aktorstwo, a reżyseria. I to właśnie z jego własnych nagrań, a także z wypowiedzi i wspomnień rodziny oraz przyjaciół poznamy go bliżej.

Za film dokumentalny odpowiada Derik Murray.

Zapraszamy do obejrzenia trailera.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !