Felietony i Porady

„Ostatnia rodzina” - film o Beksińskich w kinach od 7 października 2016 r.

Dodano 31 grudnia 2015 11:12, przez Katarzyna Frąckowiak
„Ostatnia rodzina” - film o Beksińskich w kinach od 7 października 2016 r.

24 grudnia 2015 minęła 16 rocznica śmierci Tomasza Beksińskiego. Ten kultowy dziennikarz muzyczny oraz tłumacz miał ogromny wpływ na rozwój popkultury w Polsce.  Jego ojcem był Zdzisław Beksiński - jeden z najbardziej charakterystycznych malarzy XX wieku.  I to właśnie losom tych dwóch legendarnych postaci poświęcony jest film ,,Ostatnia rodzina”.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, kiedy Tomek Beksiński wprowadza się do własnego mieszkania. Jego rodzice mieszkają na tym samym osiedlu. Fabuła obejmie 28 lat z życia Beksińskich, tzw. okres warszawski. Film będzie opowiadał nie tylko o wybitnym malarzu Zdzisławie Beksińskim i jego równie słynnym synu Tomaszu, ale bliżej poznamy też postać żony Zdzisława, pozostającej w cieniu męża i syna. To wręcz rodzinna saga ukazująca stosunki panujące pomiędzy jej członkami oraz bardzo intensywne, czasami wręcz toksyczne kontakty. 

Producentem „Ostatniej Rodziny” jest studio Aurum Film. Autorem scenariusza jest Robert Bolesto. Tekst znalazł międzynarodowe uznanie, kwalifikując się do finału prestiżowego konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill.

Znamy także obsadę aktorską. Andrzej Seweryn zagra starszego z Beksińskich. W roli Tomasza zobaczymy Dawida Ogrodnika, natomiast Aleksandrę Konieczną jako Zofię. Reżyserem jest Jan P. Matuszyński, który ma na swoim koncie film dokumentalny pt.: „Deep Love”, wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach. Autorem zdjęć jest Kacper Fertacz, laureat wielu nagród za zdjęcia do filmu „Hardkor Disko”. Za charakteryzację odpowiada Tomasz Matraszek („Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”, „Karbala”), za kostiumy Emilia Czartoryska („Noc Walpurgi”), montażystą będzie Przemysław Chruścielewski („Deep Love”), zaś scenografia to dzieło Jagny Janickiej („Pod Mocnym Aniołem”).

,,Ostatnia rodzina" trafi do kin 7 października 2016 roku.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !