Felietony i Porady

Fabryka Snów – książka i kino,wieczór promocyjny książki w Iluzjonie 12 grudnia; godz. 18.00

Dodano 5 grudnia 2013 01:12, przez Press
Fabryka Snów – książka i kino,wieczór promocyjny książki w Iluzjonie 12 grudnia; godz. 18.00

Fabryka Snów, album autorstwa Stanisława Zawiślińskiego i Tadeusza Wijaty to fascynująca opowieść o historii Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi, zawierająca informacje o produkcjach, wydarzeniach i pracownikach WFF. W książce, znajdują się dziesiątki nigdy wcześniej niepublikowanych, pochodzących z prywatnych zbiorów zdjęć, liczne anegdoty oraz wspomnienia ludzi związanych z tym filmowym miejscem. Na album, składają się również wypowiedzi wielu znanych reżyserów, aktorów i twórców filmowych, takich jak: Jerzy Hoffman, Juliusz Machulski czy Allan Starski.

Publikacja jest częścią Projektu Łąkowa 29, który powstał by pielęgnować historię polskiego filmu oraz przypomnieć łodzianom, jak wielki wkład miało ich rodzime miasto w rozwój złotej epoki powojennej kinematografii. Album powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, we współpracy z Filmoteką Narodową. 

Książkq Fabryka Snów nie będzie dostępna w regularnej sprzedaży w księgarniach. Otrzymają ją laureaci licznych konkursów organizowanych z partnerami i patronami projektu. Można ją również będzie zdobyć wykupując cegiełkę o wartości 50 zł na cele statutowe Fundacji  Wytwórnia na stronie www lub w kasie Wytwórni przy Łąkowej 29.

(Szczegóły na stronie www.lakowa29.pl)

12 grudnia zapraszamy do Iluzjonu na wieczór promocyjny albumu Fabryka snów oraz spotkanie z autorami, które poprzedzi seans pierwszego filmu zrealizowanego w łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej 29, pt. Dwie godziny w reż. Józefa Wyszomirskiego i Stanisława Wohla.

Szczegóły na www.fn.org.pl

Ceny biletów na seanse: 11 - 13 zł.

Kino Iluzjon; Ul. Narbutta 50 a; 02-536 Warszawa

Kasa kina – 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !