Felietony i Porady

Kultura - Film strona 9/28

Kultura - Film

Młode Wilki wrócą. Jakimowicz: Przygotowujemy 3 część

14 września 2017, 03:09

Młode Wilki mają znów wrócić na ekrany. Jak mówi Jarosław Jakimowicz: "Przygotowujemy trzecią część Młodych Wilków z taką tak zwaną "original cast" z tą pierwszą obsadą. Aktorzy już nie są tacy młodzi i dlatego sam film też się zmieni. Jakie mają być nowe Młode Wilki?   więcej »

„Gwizdek” - najlepszy film krótki na Sundance Film Festival
12 lutego 2013, 12:02

Film „Gwizdek” Grzegorza Zaricznego nagrodzony podczas Sundance Film Festival, jest dostępny w sprzedaży w ramach zbiorowego wydawnictwa DVD "Polskie Debiuty 2012" Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Głównym partnerem sprzedaży jest Traffic Club – DVD można kupić w sklepie internetowym oraz w salonie w Warszawie. więcej »

Polska premiera filmu "Sugar Man"
12 lutego 2013, 10:02

Polska premiera filmu "Sugar Man" więcej »

„Jutro premiera” – kolejny film Janusza Morgensterna zrekonstruowany cyfrowo
7 lutego 2013, 12:02

„W tym filmie grały same tuzy: Krafftówna, Bardini, Holoubek, Dziewoński, no coś niesamowitego”.  więcej »

 
W Gołdapi ruszyły zdjęcia do filmu „Oczy mojego ojca”
1 lutego 2013, 06:02

28 stycznia w gminie Gołdap rozpoczęły się zdjęcia do krótkometrażowego filmu fabularnego Bartosza Blaschke z Katarzyną Herman i Jadwigą Jankowską-Cieślak. Jest to kolejna „30-stka” realizowana przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich wspólnie z Wajda Studio. więcej »

 Orły 2013. Projekcja i spotkanie z twórcami "Lęku wysokości"
30 stycznia 2013, 12:01

30 stycznia o godzinie 20:00 w warszawskim kinie Iluzjon, w ramach przeglądu filmów kandydujących do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2013, będzie można zobaczyć "Lęk wysokości" zrealizowany w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, w koprodukcji z Canal+. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami. więcej »

Adam Palenta „Życie stylem dowolnym”
17 stycznia 2013, 10:01

W poniedziałek, 21 stycznia o godzinie 19:00 w kinie Kultura odbędzie się pierwsza w tym roku, premiera krótkich filmów ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W programie „Życie stylem dowolnym” Adama Palenty, „Powrót” Ewy Bukowskiej, „Zasady gry” Wojciecha Jagiełły i „Jak głęboki jest ocean?” Filipa Syczyńskiego. więcej »

 
Patryk Vega wraca z Last Minute - trailer już dostępny
14 stycznia 2013, 12:01

Pełne słońce, wypoczynek, palmy, piramidy, opaska all inclusive. I do tego wszystko za darmo! Wygrana wycieczka do Egiptu miała być dla Tomka, jego pełnej energii matki, nastoletniej córki i sprytnego syna przygodą życia. Tymczasem na lotnisku gubią ich bagaże, w hotelu dają zły pokój, w kuchni nie dają jedzenia, na domiar złego Tomek w hotelowym lobby przypadkowo spotyka licealną miłość z przyrośniętym do jej boku ideałem  mężczyzny. Gorzej być nie może? Może! więcej »

Życie jest pełne cudów…..
11 stycznia 2013, 12:01

Prosto z magicznego świata Disneya, pełna humoru i serca historia o niezwykłym chłopcu.. więcej »

Ludzie jak my
10 stycznia 2013, 03:01

Twórcy sukcesu nagrodzonego Oscarem ® filmu „Służące” przestawiają inspirującą, opartą na prawdziwych wydarzeniach historię, która poruszy Was do łez.. więcej »

 
Kim była Ojka? -WARSAW DARK już na DVD
30 grudnia 2012, 02:12

Anna Przybylska („Bokser”), Jan Frycz („Różyczka”), Adam Ferency („80 milionów”) i Lesław Żurek („Mała Moskwa”)  w filmie inspirowanym mroczną tajemnicą morderstwa Jacka Dębskiego, byłego szefa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu.  więcej »

 Laureaci Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich 2012
18 grudnia 2012, 01:12

Janusz Chodnikiewicz, Jerzy Kucia, Konstanty Lewkowicz, Tadeusz Kosarewicz, Marta Broczkowska, Lidia Zonn oraz Jerzy Płażewski to laureaci szóstej edycji Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Te specjalne wyróżnienia przyznawane są przez Zarząd Stowarzyszenia filmowcom, których praca przyczyniła się w wyjątkowy sposób do rozwoju polskiej kinematografii. Gala Nagród SFP odbyła się 17 grudnia 2012 roku w warszawskim hotelu Sheraton. więcej »

„SĘP” – POZNAJ RÓWNANIE NIEŚMIERTELNOŚCI
17 grudnia 2012, 11:12

„Każda rola w tym filmie jest na hollywoodzkim poziomie” „Mogę obiecać, że każda rola w tym filmie jest zagrana na najlepszym, hollywoodzkim poziomie” – tak o filmie „Sęp” mówi Daniel Olbrychski, który wciela w jednego z głównych bohaterów. więcej »

 
wybierz stronę