Felietony i Porady

Kultura - Film strona 9/29

Kultura - Film

Dzikie Róże

1 grudnia 2017, 03:12

„Dzikie róże” to historia kobiety, która musi dokonać bardzo trudnego wyboru życiowego. Jej sytuację dodatkowo komplikuje to, że żyje w małym, prowincjonalnym miasteczku, w którym bardzo trudno jest coś ukryć, a bardzo łatwo zostać osądzonym. więcej »

 „Anioł” Wojciecha Smarzowskiego pod Wawelem
13 lutego 2013, 04:02

„Anioł” Wojciecha Smarzowskiego pod Wawelem więcej »

"Tajemnica Westerplatte" - premiera filmu
13 lutego 2013, 07:02

"Tajemnica Westerplatte" - premiera filmu więcej »

„Tajemnica Westerplatte”
13 lutego 2013, 06:02

W mediach znowu grzmi – już w ten piątek na ekranach kin głośna „Tajemnica Westerplatte”. Film z oscarowymi nazwiskami (Jan A.P. Kaczmarek, Allan Starski) i wybitną obsadą (Żebrowski, Englert, Adamczyk, Grabowski, Baka, Żołędziewski). Teraz czas na falę opinii widzów, bo jak twierdzi ceniony recenzent ks. Andrzej Luter – to film który „wzbudzi namiętne dyskusje”. Dlaczego? Bo wreszcie pokazuje prawdę i nic nie jest w nim czarno-białe. więcej »

 
„Gwizdek” - najlepszy film krótki na Sundance Film Festival
12 lutego 2013, 12:02

Film „Gwizdek” Grzegorza Zaricznego nagrodzony podczas Sundance Film Festival, jest dostępny w sprzedaży w ramach zbiorowego wydawnictwa DVD "Polskie Debiuty 2012" Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Głównym partnerem sprzedaży jest Traffic Club – DVD można kupić w sklepie internetowym oraz w salonie w Warszawie. więcej »

Polska premiera filmu "Sugar Man"
12 lutego 2013, 10:02

Polska premiera filmu "Sugar Man" więcej »

„Jutro premiera” – kolejny film Janusza Morgensterna zrekonstruowany cyfrowo
7 lutego 2013, 12:02

„W tym filmie grały same tuzy: Krafftówna, Bardini, Holoubek, Dziewoński, no coś niesamowitego”.  więcej »

 
W Gołdapi ruszyły zdjęcia do filmu „Oczy mojego ojca”
1 lutego 2013, 06:02

28 stycznia w gminie Gołdap rozpoczęły się zdjęcia do krótkometrażowego filmu fabularnego Bartosza Blaschke z Katarzyną Herman i Jadwigą Jankowską-Cieślak. Jest to kolejna „30-stka” realizowana przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich wspólnie z Wajda Studio. więcej »

 Orły 2013. Projekcja i spotkanie z twórcami "Lęku wysokości"
30 stycznia 2013, 12:01

30 stycznia o godzinie 20:00 w warszawskim kinie Iluzjon, w ramach przeglądu filmów kandydujących do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2013, będzie można zobaczyć "Lęk wysokości" zrealizowany w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, w koprodukcji z Canal+. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami. więcej »

Adam Palenta „Życie stylem dowolnym”
17 stycznia 2013, 10:01

W poniedziałek, 21 stycznia o godzinie 19:00 w kinie Kultura odbędzie się pierwsza w tym roku, premiera krótkich filmów ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W programie „Życie stylem dowolnym” Adama Palenty, „Powrót” Ewy Bukowskiej, „Zasady gry” Wojciecha Jagiełły i „Jak głęboki jest ocean?” Filipa Syczyńskiego. więcej »

 
Patryk Vega wraca z Last Minute - trailer już dostępny
14 stycznia 2013, 12:01

Pełne słońce, wypoczynek, palmy, piramidy, opaska all inclusive. I do tego wszystko za darmo! Wygrana wycieczka do Egiptu miała być dla Tomka, jego pełnej energii matki, nastoletniej córki i sprytnego syna przygodą życia. Tymczasem na lotnisku gubią ich bagaże, w hotelu dają zły pokój, w kuchni nie dają jedzenia, na domiar złego Tomek w hotelowym lobby przypadkowo spotyka licealną miłość z przyrośniętym do jej boku ideałem  mężczyzny. Gorzej być nie może? Może! więcej »

Życie jest pełne cudów…..
11 stycznia 2013, 12:01

Prosto z magicznego świata Disneya, pełna humoru i serca historia o niezwykłym chłopcu.. więcej »

Ludzie jak my
10 stycznia 2013, 03:01

Twórcy sukcesu nagrodzonego Oscarem ® filmu „Służące” przestawiają inspirującą, opartą na prawdziwych wydarzeniach historię, która poruszy Was do łez.. więcej »

 
wybierz stronę