Felietony i Porady

Kultura - Film strona 9/29

Kultura - Film

„CAŁE SZCZĘŚCIE” ZOBACZYŁO JUŻ PONAD 200 TYS. WIDZÓW!

14 marca 2019, 03:03

Nowa komedia produkcji TVN w dystrybucji Next Film „Całe szczęście” zgromadziła w kinach już 200 tysięcy widzów. Film w reżyserii Tomasza Koneckiego został dobrze przyjęty przed widzów i krytyków. Dziś prezentujemy specjalny materiał, w którym filmowa Marta Potocka (w tej roli Roma Gąsiorowska) motywuje do treningów – „Całe szczęście jestem FIT”.    więcej »

Nowy film twórców „Borata” i „Dziennika Bridget Jones”
28 lutego 2013, 12:02

Kiedy prowokacyjny twórca Dan Mazer („Borat”) łączy swe siły z producentami romantycznych przebojów „Dziennika Bridget Jones”, „Tylko nie miłość” i „Notting Hill” to na pewno będzie to kinowy hit! Komedia „Daję nam rok”, którą już okrzyknięto najzabawniejszym brytyjskim filmem roku, będzie bawić widzów w Polsce już od najbliższego piątku. więcej »

Wajda i Sobociński na premierze „Wszystko na sprzedaż”
27 lutego 2013, 11:02

Tytuł tego filmu podsunął Andrzejowi Wajdzie widok indyjskiego żebraka wyprzedającego swój skromny dobytek: „Pomyślałem wtedy, że chciałbym, gdy będę już żegnał się z kinem, zrobić taki film: oto sprzedaję wszystko, co mi się przez te lata uzbierało, ogłaszam wyprzedaż”. Uroczysta premiera filmu „Wszystko na sprzedaż” (1968) Andrzeja Wajdy w nowej, cyfrowej wersji odbędzie się we wtorek, 5 marca o godz. 20.00 w warszawskim kinie Kultura. więcej »

Rachel Weisz zepsuta do szpiku kości
25 lutego 2013, 10:02

Rachel Weisz zepsuta do szpiku kości więcej »

 
Matt Damon głośno o temacie, który „w Polsce zamiata się pod dywan”
22 lutego 2013, 06:02

„Nie spodziewałam się, że ktoś będzie miał odwagę wprowadzić w Polsce do kin film „Promised Land” – mówi wprost Ewa Sufin-Jacquemart z partii Zieloni 2004. Jej zdaniem porusza on kwestie, „które są w naszych mediach systematycznie zamiatane pod dywan”. Nagrodzony właśnie w Berlinie „Promised Land”, w którym oscarowi twórcy - Matt Damon i Gus van Sant podejmują kontrowersyjny temat wydobycia gazu łupkowego, trafi na ekrany kin już w ten piątek. więcej »

Koniec zdjęć do „Oczu mojego ojca” Bartosza Blaschke
19 lutego 2013, 08:02

Zakończyły się zdjęcia do „Oczu  mojego ojca” w reżyserii Bartosza Blaschke, kolejnej wspólnej „trzydziestki” Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich i Wajda Studio. W filmie zagrały Jadwiga Jankowska-Cieślak i Katarzyna Herman. więcej »

 „Anioł” Wojciecha Smarzowskiego pod Wawelem
13 lutego 2013, 04:02

„Anioł” Wojciecha Smarzowskiego pod Wawelem więcej »

 
"Tajemnica Westerplatte" - premiera filmu
13 lutego 2013, 07:02

"Tajemnica Westerplatte" - premiera filmu więcej »

„Tajemnica Westerplatte”
13 lutego 2013, 06:02

W mediach znowu grzmi – już w ten piątek na ekranach kin głośna „Tajemnica Westerplatte”. Film z oscarowymi nazwiskami (Jan A.P. Kaczmarek, Allan Starski) i wybitną obsadą (Żebrowski, Englert, Adamczyk, Grabowski, Baka, Żołędziewski). Teraz czas na falę opinii widzów, bo jak twierdzi ceniony recenzent ks. Andrzej Luter – to film który „wzbudzi namiętne dyskusje”. Dlaczego? Bo wreszcie pokazuje prawdę i nic nie jest w nim czarno-białe. więcej »

„Gwizdek” - najlepszy film krótki na Sundance Film Festival
12 lutego 2013, 12:02

Film „Gwizdek” Grzegorza Zaricznego nagrodzony podczas Sundance Film Festival, jest dostępny w sprzedaży w ramach zbiorowego wydawnictwa DVD "Polskie Debiuty 2012" Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Głównym partnerem sprzedaży jest Traffic Club – DVD można kupić w sklepie internetowym oraz w salonie w Warszawie. więcej »

 
Polska premiera filmu "Sugar Man"
12 lutego 2013, 10:02

Polska premiera filmu "Sugar Man" więcej »

„Jutro premiera” – kolejny film Janusza Morgensterna zrekonstruowany cyfrowo
7 lutego 2013, 12:02

„W tym filmie grały same tuzy: Krafftówna, Bardini, Holoubek, Dziewoński, no coś niesamowitego”.  więcej »

W Gołdapi ruszyły zdjęcia do filmu „Oczy mojego ojca”
1 lutego 2013, 06:02

28 stycznia w gminie Gołdap rozpoczęły się zdjęcia do krótkometrażowego filmu fabularnego Bartosza Blaschke z Katarzyną Herman i Jadwigą Jankowską-Cieślak. Jest to kolejna „30-stka” realizowana przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich wspólnie z Wajda Studio. więcej »

 
wybierz stronę