Felietony i Porady

Kultura - Film strona 8/28

Kultura - Film

"Breathe" nowy wzruszający film Andy'ego Serkisa

10 lipca 2017, 02:07

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun dramatu, będącego debiutem reżyserskim Andy'ego Serkisa zatytułowanego “Breathe”.   więcej »

„Dzień kobiet” w kinach 8 marca!
3 marca 2013, 10:03

Premiera pełnometrażowego debiutu Marii Sadowskiej, ze wspaniałą rolą Katarzyny Kwiatkowskiej już 7 marca. 8 marca film wyprodukowany przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich trafi na ekrany polskich kin. Dystrybutorem „Dnia kobiet” jest Kino Świat. więcej »

Premiera filmu Być jak Kazimierz Deyna
2 marca 2013, 04:03

Premiera filmu Być jak Kazimierz Deyna więcej »

Bezczelnie ujawnił miłosne sekrety swoich przyjaciół!
1 marca 2013, 12:03

Bezczelnie ujawnił miłosne sekrety swoich przyjaciół! więcej »

 
"Gorejący krzew" czyli historia Jana Palacha
28 lutego 2013, 01:02

"Gorejący krzew" czyli historia Jana Palacha więcej »

Nowy film twórców „Borata” i „Dziennika Bridget Jones”
28 lutego 2013, 12:02

Kiedy prowokacyjny twórca Dan Mazer („Borat”) łączy swe siły z producentami romantycznych przebojów „Dziennika Bridget Jones”, „Tylko nie miłość” i „Notting Hill” to na pewno będzie to kinowy hit! Komedia „Daję nam rok”, którą już okrzyknięto najzabawniejszym brytyjskim filmem roku, będzie bawić widzów w Polsce już od najbliższego piątku. więcej »

Wajda i Sobociński na premierze „Wszystko na sprzedaż”
27 lutego 2013, 11:02

Tytuł tego filmu podsunął Andrzejowi Wajdzie widok indyjskiego żebraka wyprzedającego swój skromny dobytek: „Pomyślałem wtedy, że chciałbym, gdy będę już żegnał się z kinem, zrobić taki film: oto sprzedaję wszystko, co mi się przez te lata uzbierało, ogłaszam wyprzedaż”. Uroczysta premiera filmu „Wszystko na sprzedaż” (1968) Andrzeja Wajdy w nowej, cyfrowej wersji odbędzie się we wtorek, 5 marca o godz. 20.00 w warszawskim kinie Kultura. więcej »

 
Rachel Weisz zepsuta do szpiku kości
25 lutego 2013, 10:02

Rachel Weisz zepsuta do szpiku kości więcej »

Matt Damon głośno o temacie, który „w Polsce zamiata się pod dywan”
22 lutego 2013, 06:02

„Nie spodziewałam się, że ktoś będzie miał odwagę wprowadzić w Polsce do kin film „Promised Land” – mówi wprost Ewa Sufin-Jacquemart z partii Zieloni 2004. Jej zdaniem porusza on kwestie, „które są w naszych mediach systematycznie zamiatane pod dywan”. Nagrodzony właśnie w Berlinie „Promised Land”, w którym oscarowi twórcy - Matt Damon i Gus van Sant podejmują kontrowersyjny temat wydobycia gazu łupkowego, trafi na ekrany kin już w ten piątek. więcej »

Koniec zdjęć do „Oczu mojego ojca” Bartosza Blaschke
19 lutego 2013, 08:02

Zakończyły się zdjęcia do „Oczu  mojego ojca” w reżyserii Bartosza Blaschke, kolejnej wspólnej „trzydziestki” Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich i Wajda Studio. W filmie zagrały Jadwiga Jankowska-Cieślak i Katarzyna Herman. więcej »

 
 „Anioł” Wojciecha Smarzowskiego pod Wawelem
13 lutego 2013, 04:02

„Anioł” Wojciecha Smarzowskiego pod Wawelem więcej »

"Tajemnica Westerplatte" - premiera filmu
13 lutego 2013, 07:02

"Tajemnica Westerplatte" - premiera filmu więcej »

„Tajemnica Westerplatte”
13 lutego 2013, 06:02

W mediach znowu grzmi – już w ten piątek na ekranach kin głośna „Tajemnica Westerplatte”. Film z oscarowymi nazwiskami (Jan A.P. Kaczmarek, Allan Starski) i wybitną obsadą (Żebrowski, Englert, Adamczyk, Grabowski, Baka, Żołędziewski). Teraz czas na falę opinii widzów, bo jak twierdzi ceniony recenzent ks. Andrzej Luter – to film który „wzbudzi namiętne dyskusje”. Dlaczego? Bo wreszcie pokazuje prawdę i nic nie jest w nim czarno-białe. więcej »

 
wybierz stronę