Felietony i Porady

Kultura - Film strona 8/28

Kultura - Film

Peneolope Cruz jako Donatella Versace w kolejnym sezonie American Cirme Story

24 maja 2017, 02:05

American Crime Story to serial wyprodukowany przez Ryana Murphy, twórcy między innymi takich hitów telewizyjnych jak Glee czy American Horror Story. Każdy sezon American Crime Story opowiada inną historię. Obecnie trwają prace nad więcej »

Premiera filmu Być jak Kazimierz Deyna
2 marca 2013, 04:03

Premiera filmu Być jak Kazimierz Deyna więcej »

Bezczelnie ujawnił miłosne sekrety swoich przyjaciół!
1 marca 2013, 12:03

Bezczelnie ujawnił miłosne sekrety swoich przyjaciół! więcej »

"Gorejący krzew" czyli historia Jana Palacha
28 lutego 2013, 01:02

"Gorejący krzew" czyli historia Jana Palacha więcej »

 
Nowy film twórców „Borata” i „Dziennika Bridget Jones”
28 lutego 2013, 12:02

Kiedy prowokacyjny twórca Dan Mazer („Borat”) łączy swe siły z producentami romantycznych przebojów „Dziennika Bridget Jones”, „Tylko nie miłość” i „Notting Hill” to na pewno będzie to kinowy hit! Komedia „Daję nam rok”, którą już okrzyknięto najzabawniejszym brytyjskim filmem roku, będzie bawić widzów w Polsce już od najbliższego piątku. więcej »

Wajda i Sobociński na premierze „Wszystko na sprzedaż”
27 lutego 2013, 11:02

Tytuł tego filmu podsunął Andrzejowi Wajdzie widok indyjskiego żebraka wyprzedającego swój skromny dobytek: „Pomyślałem wtedy, że chciałbym, gdy będę już żegnał się z kinem, zrobić taki film: oto sprzedaję wszystko, co mi się przez te lata uzbierało, ogłaszam wyprzedaż”. Uroczysta premiera filmu „Wszystko na sprzedaż” (1968) Andrzeja Wajdy w nowej, cyfrowej wersji odbędzie się we wtorek, 5 marca o godz. 20.00 w warszawskim kinie Kultura. więcej »

Rachel Weisz zepsuta do szpiku kości
25 lutego 2013, 10:02

Rachel Weisz zepsuta do szpiku kości więcej »

 
Matt Damon głośno o temacie, który „w Polsce zamiata się pod dywan”
22 lutego 2013, 06:02

„Nie spodziewałam się, że ktoś będzie miał odwagę wprowadzić w Polsce do kin film „Promised Land” – mówi wprost Ewa Sufin-Jacquemart z partii Zieloni 2004. Jej zdaniem porusza on kwestie, „które są w naszych mediach systematycznie zamiatane pod dywan”. Nagrodzony właśnie w Berlinie „Promised Land”, w którym oscarowi twórcy - Matt Damon i Gus van Sant podejmują kontrowersyjny temat wydobycia gazu łupkowego, trafi na ekrany kin już w ten piątek. więcej »

Koniec zdjęć do „Oczu mojego ojca” Bartosza Blaschke
19 lutego 2013, 08:02

Zakończyły się zdjęcia do „Oczu  mojego ojca” w reżyserii Bartosza Blaschke, kolejnej wspólnej „trzydziestki” Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich i Wajda Studio. W filmie zagrały Jadwiga Jankowska-Cieślak i Katarzyna Herman. więcej »

 „Anioł” Wojciecha Smarzowskiego pod Wawelem
13 lutego 2013, 04:02

„Anioł” Wojciecha Smarzowskiego pod Wawelem więcej »

 
"Tajemnica Westerplatte" - premiera filmu
13 lutego 2013, 07:02

"Tajemnica Westerplatte" - premiera filmu więcej »

„Tajemnica Westerplatte”
13 lutego 2013, 06:02

W mediach znowu grzmi – już w ten piątek na ekranach kin głośna „Tajemnica Westerplatte”. Film z oscarowymi nazwiskami (Jan A.P. Kaczmarek, Allan Starski) i wybitną obsadą (Żebrowski, Englert, Adamczyk, Grabowski, Baka, Żołędziewski). Teraz czas na falę opinii widzów, bo jak twierdzi ceniony recenzent ks. Andrzej Luter – to film który „wzbudzi namiętne dyskusje”. Dlaczego? Bo wreszcie pokazuje prawdę i nic nie jest w nim czarno-białe. więcej »

„Gwizdek” - najlepszy film krótki na Sundance Film Festival
12 lutego 2013, 12:02

Film „Gwizdek” Grzegorza Zaricznego nagrodzony podczas Sundance Film Festival, jest dostępny w sprzedaży w ramach zbiorowego wydawnictwa DVD "Polskie Debiuty 2012" Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Głównym partnerem sprzedaży jest Traffic Club – DVD można kupić w sklepie internetowym oraz w salonie w Warszawie. więcej »

 
wybierz stronę