Felietony i Porady

Kultura - Film strona 7/29

Kultura - Film

Gwiazdorska obsada w nowej produkcji Netflixa

4 czerwca 2018, 03:06

1 czerwca rozpoczęły się zdjęcia do filmu "The King”. Film inspirowany jest sztukami Szekspira "Henryk IV" i "Henryk V".    więcej »

Katarzyna Kwiatkowska doceniona na festiwalu filmowym w Rosji
17 lipca 2013, 01:07

Katarzyna Kwiatkowska otrzymała nagrodę za Najlepszą Rolę Kobiecą na festiwalu Independent Cinema from European Screens - VOICES w Rosji. Jury doceniło jej kreację w pełnometrażowym debiucie Marii Sadowskiej – „Dzień Kobiet”, wyprodukowanym w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. To pierwsza międzynarodowa nagroda dla aktorki. więcej »

LISTA FILMÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONKURSU MŁODEGO KINA!
8 lipca 2013, 07:07

Jak co roku, w programie 38. Gdynia - Festiwal Filmowy znalazło się miejsce dla młodych filmowców. 40 fabularnych etiud i dyplomowych prac studentów szkół filmowych powalczy o Nagrodę im. Lucjana Bokińca w Konkursie Młodego Kina. więcej »

"Sen jest życiem" - premiera filmu o Januszu Majewskim
13 czerwca 2013, 09:06

"Sen jest życiem" - premiera filmu o Januszu Majewskim więcej »

 
TRZY TRZYDZIESTKI STUDIA MUNKA - PREMIERA
7 czerwca 2013, 09:06

„Leszczu” Aleksandry Terpińskiej z Krzysztofem Skoniecznym i Mają Bohosiewicz w obsadzie, kameralna „Częstotliwość drgań” Arka Biedrzyckiego i „Mazurek” Julii Kolberger z Kingą Preis w roli głównej – to trzy filmy składające się na program najbliższej premiery Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Impreza odbędzie się tradycyjnie w warszawskim kinie Kultura, w poniedziałek 3 czerwca o godzinie 19:00. więcej »

Bracia Coen z „najlepszym filmem festiwalu” w Cannes!
26 maja 2013, 06:05

Nigdy do końca nie wiadomo, czego można się spodziewać po kolejnym filmie braci Coen. Za to jednego można być pewnym, że to na pewno będzie świetna rozrywka. Inside Llewyn Davis jest jak dotąd najlepszym filmem tegorocznego Festiwalu w Cannes. Coenowie są mistrzami w swoim fachu, którzy bawią się każdym elementem filmu. Od ironicznego scenariusza, przez błyskotliwe aktorstwo, po genialną ścieżkę dźwiękową. I tym razem udało im się stworzyć idealną historię. więcej »

Mila Kunis i Clive Owen w świetnym kryminale, który podbija Cannes
23 maja 2013, 09:05

Kryminał Blood Ties zachwycił wczoraj canneńską publiczność. Opowieść o dwóch braciach, którzy mimo więzów krwi mają skrajne poczucie moralności, to rewelacyjnie skonstruowana, wciągająca historia z genialnymi aktorami, między innymi: Clivem Owenem (Bliżej), Milą Kunis (Czarny łabądź), Marion Cotillard (O północy w Paryżu) czy Billym Crudupem (Watchmen. Strażnicy). więcej »

 
Planete+ DOC Film Festival
10 maja 2013, 07:05

Planete+ DOC Film Festival więcej »

Premiera filmu "Inny Świat"
7 maja 2013, 07:05

Premiera filmu "Inny Świat" więcej »

„KOBRO” wygrywa SCRIPT PRO 2013
22 kwietnia 2013, 10:04

17 kwietnia w Krakowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu SCRIPT PRO 2013. Główną Nagrodę HBO zdobył scenariusz Wojciecha Pawlika i Iwony Siekierzyńskiej pt. „Kobro”.  więcej »

 
„Nie można go nie kochać” – Iron Man 3 zachwycił zagranicznych krytyków!
22 kwietnia 2013, 10:04

„Wow, wow, wow! IRON MAN 3 jest niesamowity! Zabawne, trzymające w napięciu kino akcji. Jest tu wszystko, czego oczekujemy od filmów o superbohaterach. Już teraz umieszczam go w czołówce najlepszych produkcji tego roku!” – twierdzi Jamie Edwards z Magic FM. więcej »

„Imagine”
22 kwietnia 2013, 06:04

Pierwszy polski film dostosowany do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących w Cinema City więcej »

Całe ich życie wydaje się być pomyłką
21 kwietnia 2013, 06:04

Ujawniona kilka lat temu historia podmienionych w szpitalu dzieci, wstrząsnęła opinią publiczną. Najbardziej szokowały słowa lekarzy, którzy ostrzegali, że „takich dzieci może być więcej”. To wydarzenie stało się inspiracją dla filmu Oszukane, który zobaczymy w kinach już 10 maja. więcej »

 
wybierz stronę