Felietony i Porady

Kultura - Film strona 6/28

Kultura - Film

Młode Wilki wrócą. Jakimowicz: Przygotowujemy 3 część

14 września 2017, 03:09

Młode Wilki mają znów wrócić na ekrany. Jak mówi Jarosław Jakimowicz: "Przygotowujemy trzecią część Młodych Wilków z taką tak zwaną "original cast" z tą pierwszą obsadą. Aktorzy już nie są tacy młodzi i dlatego sam film też się zmieni. Jakie mają być nowe Młode Wilki?   więcej »

Retrospektywa Maciej J. Drygasa 3-9 grudnia; kino Iluzjon
26 listopada 2013, 12:11

Wśród prezentowanych, starszych tytułów, w programie nie zabrakło również premierowych pokazów najnowszej produkcji - „Abu Haraz”. Abu Haraz to niewielka wioska nad Nilem w samym środku pustyni w Północnym Sudanie.  więcej »

Elżbieta Barszczewska w 100. rocznicę urodzin
20 listopada 2013, 10:11

Elżbieta Barszczewska to jedna z największych gwiazd przedwojennego kina polskiego. Zyskała ogromną popularność dzięki rolom z repertuaru romantycznego. W filmie kreowała głównie role kobiet delikatnych i doświadczonych przez los.  więcej »

Królowa kina - Vivien Leigh w 100. rocznicę urodzin
4 listopada 2013, 10:11

Vivien Leigh, brytyjska aktorka filmowa i teatralna zdobyła serca widzów na całym świecie rolą pięknej i temperamentnej Scarlett O’Hary, bohaterki powieści Margaret Mitchell: Przeminęło z wiatrem.  więcej »

 
Aż „Chce się żyć” – przedpremierowo w Cinema City!
4 października 2013, 09:10

. „Chce się żyć” to film doceniony w kraju i za granicą – obsypany aż 3 nagrodami na prestiżowym festiwalu w Montrealu – z doskonałą obsadą i niezwykłą kreacją Dawid Ogrodnika. Niewiarygodna historia o marzeniach miłości i nadziei poruszy do głębi. więcej »

70 urodziny Catherine Deneuve, 3 – 22 października 2013 przegląd filmów w kinie Iluzjon
30 września 2013, 08:09

Catherine Deneuve, określana mianem: pierwszej damy francuskiego kina., obdarzona nieprzeciętnym talentem aktorskim, a także zjawiskową, posągową urodą, w październiku obchodzić będzie swoje 70. urodziny.  więcej »

70 urodziny Catherine Deneuve, 3 – 22 października 2013 r przegląd filmów w kinie Iluzjon
30 września 2013, 01:09

Catherine Deneuve, określana mianem: pierwszej damy francuskiego kina., obdarzona nieprzeciętnym talentem aktorskim, a także zjawiskową, posągową urodą, w październiku obchodzić będzie swoje 70. urodziny.  więcej »

 
Premiera filmu "Ostra Randka 3D"
27 sierpnia 2013, 11:08

W Kinie Atlantic odbyła się premiera filmu "Ostra randka 3D" w reżyserii Macieja Odolińskiego. "To film dynamiczny, rozrywkowy, ostry w wyrazie. Film, który zaskoczy wielu widzów zwrotami fabuły i nieoczekiwanym finałem. Film, który nikogo nie pozostawi obojętnym. 90 minut emocji. Prawdziwy thriller" - powiedział o swoim filmie reżyser.  więcej »

Maraton filmów Woody Allena, 23 sierpnia Multikino.
20 sierpnia 2013, 09:08

Już 23 sierpnia w sieci kin Multikino na terenie całej Polski odbędzie się maraton filmów Woody Allena, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych reżyserów naszych czasów. Taki maraton to gratka dla widzów lubiących zabawne, inteligentne, ale także przewrotne historie. więcej »

Katarzyna Kwiatkowska doceniona na festiwalu filmowym w Rosji
17 lipca 2013, 01:07

Katarzyna Kwiatkowska otrzymała nagrodę za Najlepszą Rolę Kobiecą na festiwalu Independent Cinema from European Screens - VOICES w Rosji. Jury doceniło jej kreację w pełnometrażowym debiucie Marii Sadowskiej – „Dzień Kobiet”, wyprodukowanym w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. To pierwsza międzynarodowa nagroda dla aktorki. więcej »

 
LISTA FILMÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONKURSU MŁODEGO KINA!
8 lipca 2013, 07:07

Jak co roku, w programie 38. Gdynia - Festiwal Filmowy znalazło się miejsce dla młodych filmowców. 40 fabularnych etiud i dyplomowych prac studentów szkół filmowych powalczy o Nagrodę im. Lucjana Bokińca w Konkursie Młodego Kina. więcej »

"Sen jest życiem" - premiera filmu o Januszu Majewskim
13 czerwca 2013, 09:06

"Sen jest życiem" - premiera filmu o Januszu Majewskim więcej »

TRZY TRZYDZIESTKI STUDIA MUNKA - PREMIERA
7 czerwca 2013, 09:06

„Leszczu” Aleksandry Terpińskiej z Krzysztofem Skoniecznym i Mają Bohosiewicz w obsadzie, kameralna „Częstotliwość drgań” Arka Biedrzyckiego i „Mazurek” Julii Kolberger z Kingą Preis w roli głównej – to trzy filmy składające się na program najbliższej premiery Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Impreza odbędzie się tradycyjnie w warszawskim kinie Kultura, w poniedziałek 3 czerwca o godzinie 19:00. więcej »

 
wybierz stronę