Felietony i Porady

Kultura - Film strona 6/29

Kultura - Film

"Anioł" - argentyński kandydat do Oscara - w kinach od 1 lutego 2019 r

5 listopada 2018, 03:11

1 lutego 2019 na ekrany polskich kin trafi „Anioł" - argentyński kandydat do Oscara 2019 - wyprodukowany przez Pedro Almodovara i twórców "Dzikich historii". więcej »

Gdynia na Horyzoncie czyli wspólne wydarzenie dwóch festiwali
6 czerwca 2014, 01:06

„Gdynia na Horyzoncie” to autorskie wydarzenie specjalne przygotowane przez Michała Oleszczyka, Dyrektora Artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, odbywające się w ramach partnerstwa z MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. więcej »

Konferencja- "Kamienie na szaniec"
5 marca 2014, 01:03

Opowieść o młodości, miłości, przyjaźni i lojalności. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. 3 marca w warszawskim kinie Atlantic miał miejsce pokaz i konferencja długo oczekiwanego filmu "Kamienie na Szaniec". więcej »

Jack Strong-W kinach od 7 lutego.
27 stycznia 2014, 01:01

JACK STRONG. Szpieg, który pokonał Imperium.W kinach od 7 lutego.  więcej »

 
KONKURS SCENARIUSZOWY SCRIPT PRO 2014
22 stycznia 2014, 01:01

Konkurs scenariuszowy Script Pro organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera. Partnerem Głównym konkursu jest PKO Bank Polski, Partnerami – Cinemax oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jest to najważniejszy w Polsce konkurs dla scenarzystów, początkujących i tych, którzy dopiero wystartowali w zawodzie. więcej »

„Nimfomanka” film dla ludzi, którzy nie lubią kobiet i seksu
13 stycznia 2014, 01:01

Miałam wątpliwą przyjemność obejrzeć przedpremierowy pokaz „Nimfomanki” Larsa von Triera. Pod płaszczykiem kulturowo wywrotowych obrazów zobaczyłam restrykcyjny i staroświecki obraz kobiecej seksualności. Aż dziw, że Gość Niedzielny ani Ojciec Dyrektor nie zaszczycili tego filmu swoim patronatem. Tyle tam jest straszenia seksualnością, która jak wiadomo tylko sprowadza kobiety na złą drogę - mówi Joanna Keszka z Barbarella.pl, ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności.  więcej »

Sierpień w hrabstwie Osage
21 grudnia 2013, 10:12

Film przyciąga nie tylko ciekawym scenariuszem, ale również doskonałą grą aktorską. Talentu Meryl Streep nie trzeba nikomu zachwalać (zapowiada się kolejna szansa na Oskara), ale również towarzyszącym jej aktorom udało się stworzyć barwne i poruszające kreacje. Na ekranach polskich kin film ukaże się 24. stycznia 2014 roku.  więcej »

 
Fabryka Snów – książka i kino,wieczór promocyjny książki w Iluzjonie 12 grudnia; godz. 18.00
5 grudnia 2013, 01:12

W książce, znajdują się dziesiątki nigdy wcześniej niepublikowanych, pochodzących z prywatnych zbiorów zdjęć, liczne anegdoty oraz wspomnienia ludzi związanych z tym filmowym miejscem. Na album, składają się również wypowiedzi wielu znanych reżyserów, aktorów i twórców filmowych, takich jak: Jerzy Hoffman, Juliusz Machulski czy Allan Starski.  więcej »

Retrospektywa Maciej J. Drygasa 3-9 grudnia; kino Iluzjon
26 listopada 2013, 12:11

Wśród prezentowanych, starszych tytułów, w programie nie zabrakło również premierowych pokazów najnowszej produkcji - „Abu Haraz”. Abu Haraz to niewielka wioska nad Nilem w samym środku pustyni w Północnym Sudanie.  więcej »

Elżbieta Barszczewska w 100. rocznicę urodzin
20 listopada 2013, 10:11

Elżbieta Barszczewska to jedna z największych gwiazd przedwojennego kina polskiego. Zyskała ogromną popularność dzięki rolom z repertuaru romantycznego. W filmie kreowała głównie role kobiet delikatnych i doświadczonych przez los.  więcej »

 
Królowa kina - Vivien Leigh w 100. rocznicę urodzin
4 listopada 2013, 10:11

Vivien Leigh, brytyjska aktorka filmowa i teatralna zdobyła serca widzów na całym świecie rolą pięknej i temperamentnej Scarlett O’Hary, bohaterki powieści Margaret Mitchell: Przeminęło z wiatrem.  więcej »

Aż „Chce się żyć” – przedpremierowo w Cinema City!
4 października 2013, 09:10

. „Chce się żyć” to film doceniony w kraju i za granicą – obsypany aż 3 nagrodami na prestiżowym festiwalu w Montrealu – z doskonałą obsadą i niezwykłą kreacją Dawid Ogrodnika. Niewiarygodna historia o marzeniach miłości i nadziei poruszy do głębi. więcej »

70 urodziny Catherine Deneuve, 3 – 22 października 2013 przegląd filmów w kinie Iluzjon
30 września 2013, 08:09

Catherine Deneuve, określana mianem: pierwszej damy francuskiego kina., obdarzona nieprzeciętnym talentem aktorskim, a także zjawiskową, posągową urodą, w październiku obchodzić będzie swoje 70. urodziny.  więcej »

 
wybierz stronę