Felietony i Porady

Kultura - Film strona 6/28

Kultura - Film

"Breathe" nowy wzruszający film Andy'ego Serkisa

10 lipca 2017, 02:07

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun dramatu, będącego debiutem reżyserskim Andy'ego Serkisa zatytułowanego “Breathe”.   więcej »

Elżbieta Barszczewska w 100. rocznicę urodzin
20 listopada 2013, 10:11

Elżbieta Barszczewska to jedna z największych gwiazd przedwojennego kina polskiego. Zyskała ogromną popularność dzięki rolom z repertuaru romantycznego. W filmie kreowała głównie role kobiet delikatnych i doświadczonych przez los.  więcej »

Królowa kina - Vivien Leigh w 100. rocznicę urodzin
4 listopada 2013, 10:11

Vivien Leigh, brytyjska aktorka filmowa i teatralna zdobyła serca widzów na całym świecie rolą pięknej i temperamentnej Scarlett O’Hary, bohaterki powieści Margaret Mitchell: Przeminęło z wiatrem.  więcej »

Aż „Chce się żyć” – przedpremierowo w Cinema City!
4 października 2013, 09:10

. „Chce się żyć” to film doceniony w kraju i za granicą – obsypany aż 3 nagrodami na prestiżowym festiwalu w Montrealu – z doskonałą obsadą i niezwykłą kreacją Dawid Ogrodnika. Niewiarygodna historia o marzeniach miłości i nadziei poruszy do głębi. więcej »

 
70 urodziny Catherine Deneuve, 3 – 22 października 2013 przegląd filmów w kinie Iluzjon
30 września 2013, 08:09

Catherine Deneuve, określana mianem: pierwszej damy francuskiego kina., obdarzona nieprzeciętnym talentem aktorskim, a także zjawiskową, posągową urodą, w październiku obchodzić będzie swoje 70. urodziny.  więcej »

70 urodziny Catherine Deneuve, 3 – 22 października 2013 r przegląd filmów w kinie Iluzjon
30 września 2013, 01:09

Catherine Deneuve, określana mianem: pierwszej damy francuskiego kina., obdarzona nieprzeciętnym talentem aktorskim, a także zjawiskową, posągową urodą, w październiku obchodzić będzie swoje 70. urodziny.  więcej »

Premiera filmu "Ostra Randka 3D"
27 sierpnia 2013, 11:08

W Kinie Atlantic odbyła się premiera filmu "Ostra randka 3D" w reżyserii Macieja Odolińskiego. "To film dynamiczny, rozrywkowy, ostry w wyrazie. Film, który zaskoczy wielu widzów zwrotami fabuły i nieoczekiwanym finałem. Film, który nikogo nie pozostawi obojętnym. 90 minut emocji. Prawdziwy thriller" - powiedział o swoim filmie reżyser.  więcej »

 
Maraton filmów Woody Allena, 23 sierpnia Multikino.
20 sierpnia 2013, 09:08

Już 23 sierpnia w sieci kin Multikino na terenie całej Polski odbędzie się maraton filmów Woody Allena, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych reżyserów naszych czasów. Taki maraton to gratka dla widzów lubiących zabawne, inteligentne, ale także przewrotne historie. więcej »

Katarzyna Kwiatkowska doceniona na festiwalu filmowym w Rosji
17 lipca 2013, 01:07

Katarzyna Kwiatkowska otrzymała nagrodę za Najlepszą Rolę Kobiecą na festiwalu Independent Cinema from European Screens - VOICES w Rosji. Jury doceniło jej kreację w pełnometrażowym debiucie Marii Sadowskiej – „Dzień Kobiet”, wyprodukowanym w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. To pierwsza międzynarodowa nagroda dla aktorki. więcej »

LISTA FILMÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KONKURSU MŁODEGO KINA!
8 lipca 2013, 07:07

Jak co roku, w programie 38. Gdynia - Festiwal Filmowy znalazło się miejsce dla młodych filmowców. 40 fabularnych etiud i dyplomowych prac studentów szkół filmowych powalczy o Nagrodę im. Lucjana Bokińca w Konkursie Młodego Kina. więcej »

 
"Sen jest życiem" - premiera filmu o Januszu Majewskim
13 czerwca 2013, 09:06

"Sen jest życiem" - premiera filmu o Januszu Majewskim więcej »

TRZY TRZYDZIESTKI STUDIA MUNKA - PREMIERA
7 czerwca 2013, 09:06

„Leszczu” Aleksandry Terpińskiej z Krzysztofem Skoniecznym i Mają Bohosiewicz w obsadzie, kameralna „Częstotliwość drgań” Arka Biedrzyckiego i „Mazurek” Julii Kolberger z Kingą Preis w roli głównej – to trzy filmy składające się na program najbliższej premiery Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Impreza odbędzie się tradycyjnie w warszawskim kinie Kultura, w poniedziałek 3 czerwca o godzinie 19:00. więcej »

Bracia Coen z „najlepszym filmem festiwalu” w Cannes!
26 maja 2013, 06:05

Nigdy do końca nie wiadomo, czego można się spodziewać po kolejnym filmie braci Coen. Za to jednego można być pewnym, że to na pewno będzie świetna rozrywka. Inside Llewyn Davis jest jak dotąd najlepszym filmem tegorocznego Festiwalu w Cannes. Coenowie są mistrzami w swoim fachu, którzy bawią się każdym elementem filmu. Od ironicznego scenariusza, przez błyskotliwe aktorstwo, po genialną ścieżkę dźwiękową. I tym razem udało im się stworzyć idealną historię. więcej »

 
wybierz stronę