Felietony i Porady

Kultura - Film strona 5/29

Kultura - Film

„CAŁE SZCZĘŚCIE” ZOBACZYŁO JUŻ PONAD 200 TYS. WIDZÓW!

14 marca 2019, 03:03

Nowa komedia produkcji TVN w dystrybucji Next Film „Całe szczęście” zgromadziła w kinach już 200 tysięcy widzów. Film w reżyserii Tomasza Koneckiego został dobrze przyjęty przed widzów i krytyków. Dziś prezentujemy specjalny materiał, w którym filmowa Marta Potocka (w tej roli Roma Gąsiorowska) motywuje do treningów – „Całe szczęście jestem FIT”.    więcej »

Sam Smith zaśpiewa piosenkę do najnowszego Bonda
10 września 2015, 02:09

Piosenka dwudziestotrzyletniego solisty będzie miała premierę nieco wcześniej, bowiem pod koniec września bieżącego roku. Sam Smith powiedział stacji BBC, że Barbara Broccoli i Sam Mendes zaprosili go do swojego biura, by umożliwić mu przeczytanie scenariusza. Utwór ,,Writing's on the Wall” napisał w ciągu 20 minut i jest to najszybciej napisana piosenka w jego karierze, jak podkreśla Smith.  więcej »

    `Life` - film biograficzny o przyjaźni Jamesa Deana i Dennisa Stocka już niedługo w kinach.
31 sierpnia 2015, 02:08

Niedługo do kin wchodzi film pokazujący kawałek życia kultowego amerykańskiego aktora Jamesa Deana. To właśnie on jest pierwszą osobą, która otrzymała pośmiertnie nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor i jedyną, która otrzymała ją dwukrotnie. więcej »

The Crown – najnowszy serial Netflix o Elżbiecie II
22 sierpnia 2015, 02:08

Po wielkim sukcesie ,,Downton Abbey”, platforma Netflix, która niedługo wejdzie na polski rynek, postanowiła stworzyć kolejny dramat, tym razem o samej Królowej Elżbiecie II. Najdroższy dramat w historii będzie miał premierę w 2016 r. więcej »

 
„Inne Spojrzenie” jako konkurs, nowa formuła Konkursu Młodego Kina i Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych
22 marca 2015, 02:03

Sekcja „Inne Spojrzenie” jako konkurs, nowa formuła Konkursu Młodego Kina i Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych to najważniejsze zmiany w formule Festiwalu Filmowego w Gdyni. więcej »

NA WALENTYNKI W KINIE FILMOWY MELANŻ „KAC VEGAS” Z „KOCHA, LUBI, SZANUJE”
12 lutego 2015, 01:02

Wyobraźcie sobie scenę balkonową: piękna blondynka jest uwięziona na wysokości, a urokliwy książę pędzi jej na ratunek. To jedna z pierwszych scen z filmu „Dzień z życia blondynki”, który w Walentynki można obejrzeć w kinach. więcej »

Michał Żurawski w nowej roli
6 lutego 2015, 02:02

Michał Żurawski, mimo świetnych kreacji w takich filmach, jak „W ciemności” Agnieszki Holland, czy „Miasto 44” Jana Komasy, szerszemu odbiorcy kojarzy się głównie z postaciami serialowych czarnych charakterów, które „kochamy nienawidzić”.  więcej »

 
„Ziarno prawdy” Borysa Lankosza od dziś w kinach!
30 stycznia 2015, 02:01

Mistrzowska obsada, starannie dobrane plenery i wnętrza, ekipa najlepszych kaskaderów, specjalnie wytresowane zwierzęta - to tajemnice dobrego kryminału. „Ziarno prawdy”, ekranizacja drugiej części trylogii Zygmunta Miłoszewskiego, już od dziś w kinach! Najciekawiej zawsze za kulisami. Prezentujemy „making of” z planu najnowszego filmu Borysa Lankosza. więcej »

 WAMA Film Festival
16 stycznia 2015, 02:01

 WAMA Film Festival to połączenie formuły konkursowego przeglądu filmowego z serią imprez odbywających się w Olsztynie. Jedną z podstawowych wartości tego miasta jest wieloetniczna koegzystencja oraz dialog na styku kultur i narodów w odniesieniu do bogatej przeszłości Warmii i Mazur z perspektywą spodziewanych przemian zachodzących w Europie.  więcej »

"Ida" z nagrodą New York Film Circle Critics
2 grudnia 2014, 02:12

Polski film ,,Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymał nagrodę New York Film Circle Critics za najlepszy film nieanglojęzyczny. ,,Ida” jest także polskim kandydatem do Nagrody Akademii Filmowej (Oscar) w kategorii ,,Najlepszy film nieanglojęzyczny”. więcej »

 
„Serce, Serduszko”
30 października 2014, 02:10

„Serce, Serduszko“ Jana Jakuba Kolskiego to familijny film drogi z udziałem gwiazdorskiej obsady, w której znaleźli się między innymi: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Borys Szyc, Maja Komorowska, Franciszek Pieczka oraz Gabriela Muskała. Główną rolę zagrała debiutująca na wielkim ekranie – Marysia Blendzi. Premiera filmu została zaplanowana na 21 listopada. więcej »

"Król życia"
12 października 2014, 02:10

Trwają zdjęcia do komedii Jerzego Zielińskiego „Król życia”. W nowej dla siebie roli reżysera debiutuje w nim jeden z najbardziej znanych polskich operatorów filmowych - autor zdjęć między innymi do takich obrazów jak: „Tajemniczy ogród”, „Plac Waszyngtona” czy „Ucieczka z kina „Wolność”” oraz członek ASC (The American Society Of Cinematographers) i Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS). więcej »

Dramat rodziny w szwedzkim raju
25 sierpnia 2014, 02:08

Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Dariusza Gajewskiego „Obce Niebo”, reżysera kultowej „Warszawy”. Scenariusz tego thrillera psychologicznego został oparty na kilku prawdziwych historiach, które wydarzyły się w krajach skandynawskich. Do udziału w filmie zostały zaproszone wielkie gwiazdy polskiego i szwedzkiego kina: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Ewa Fröling - znana m.in. z roli Emelie w dramacie Ingmara Bergmana „Fanny i Alexander” oraz Per Morberg, który pojawił się w serialu telewizyjnym o Kurcie Wallanderze. W jednej z głównych ról wystąpiła debiutująca na dużym ekranie Basia Kubiak. Premiera kinowa została zaplanowana na 2015 rok.  więcej »

 
wybierz stronę