Felietony i Porady

Kultura - Film strona 5/28

Kultura - Film

"Breathe" nowy wzruszający film Andy'ego Serkisa

10 lipca 2017, 02:07

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun dramatu, będącego debiutem reżyserskim Andy'ego Serkisa zatytułowanego “Breathe”.   więcej »

„Serce, Serduszko”
30 października 2014, 02:10

„Serce, Serduszko“ Jana Jakuba Kolskiego to familijny film drogi z udziałem gwiazdorskiej obsady, w której znaleźli się między innymi: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Borys Szyc, Maja Komorowska, Franciszek Pieczka oraz Gabriela Muskała. Główną rolę zagrała debiutująca na wielkim ekranie – Marysia Blendzi. Premiera filmu została zaplanowana na 21 listopada. więcej »

"Król życia"
12 października 2014, 02:10

Trwają zdjęcia do komedii Jerzego Zielińskiego „Król życia”. W nowej dla siebie roli reżysera debiutuje w nim jeden z najbardziej znanych polskich operatorów filmowych - autor zdjęć między innymi do takich obrazów jak: „Tajemniczy ogród”, „Plac Waszyngtona” czy „Ucieczka z kina „Wolność”” oraz członek ASC (The American Society Of Cinematographers) i Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS). więcej »

Dramat rodziny w szwedzkim raju
25 sierpnia 2014, 02:08

Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Dariusza Gajewskiego „Obce Niebo”, reżysera kultowej „Warszawy”. Scenariusz tego thrillera psychologicznego został oparty na kilku prawdziwych historiach, które wydarzyły się w krajach skandynawskich. Do udziału w filmie zostały zaproszone wielkie gwiazdy polskiego i szwedzkiego kina: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Ewa Fröling - znana m.in. z roli Emelie w dramacie Ingmara Bergmana „Fanny i Alexander” oraz Per Morberg, który pojawił się w serialu telewizyjnym o Kurcie Wallanderze. W jednej z głównych ról wystąpiła debiutująca na dużym ekranie Basia Kubiak. Premiera kinowa została zaplanowana na 2015 rok.  więcej »

 
HBO na Festiwalu Filmowym w Gdyni  – bezpłatne pokazy filmowe i wykład o developmencie
19 sierpnia 2014, 02:08

Współorganizator 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, HBO Polska, zaprasza na bezpłatne pokazy hitów pełnometrażowych z katalogu stacji.  Prawdziwą gratką dla profesjonalistów będzie natomiast masterclass HBO o developmencie projektów telewizyjnych. więcej »

Znamy laureata Platynowych Lwów 2014
4 lipca 2014, 01:07

 39. Festiwal Filmowy w Gdyni ma wielki zaszczyt ogłosić, że laureatem nagrody Platynowych Lwów w 2014 roku został SYLWESTER CHĘCIŃSKI.Na mocy regulaminu Festiwalu Komitet Organizacyjny Festiwalu może przyznać NAGRODĘ PLATYNOWE LWY dla twórcy filmowego za całokształt twórczości. Laureata nagrody proponuje Rada Programowa w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Nagroda zostanie wręczona na gali zamknięcia Festiwalu 20 września 2014 roku. Wśród laureatów z ostatnich lat są tacy twórcy, jak m. in. Jerzy Antczak, Witold Sobociński, Tadeusz Konwicki, Roman Polański, Jerzy Wójcik. więcej »

Gdynia na Horyzoncie czyli wspólne wydarzenie dwóch festiwali
6 czerwca 2014, 01:06

„Gdynia na Horyzoncie” to autorskie wydarzenie specjalne przygotowane przez Michała Oleszczyka, Dyrektora Artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, odbywające się w ramach partnerstwa z MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. więcej »

 
Konferencja- "Kamienie na szaniec"
5 marca 2014, 01:03

Opowieść o młodości, miłości, przyjaźni i lojalności. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. 3 marca w warszawskim kinie Atlantic miał miejsce pokaz i konferencja długo oczekiwanego filmu "Kamienie na Szaniec". więcej »

Jack Strong-W kinach od 7 lutego.
27 stycznia 2014, 01:01

JACK STRONG. Szpieg, który pokonał Imperium.W kinach od 7 lutego.  więcej »

KONKURS SCENARIUSZOWY SCRIPT PRO 2014
22 stycznia 2014, 01:01

Konkurs scenariuszowy Script Pro organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera. Partnerem Głównym konkursu jest PKO Bank Polski, Partnerami – Cinemax oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jest to najważniejszy w Polsce konkurs dla scenarzystów, początkujących i tych, którzy dopiero wystartowali w zawodzie. więcej »

 
„Nimfomanka” film dla ludzi, którzy nie lubią kobiet i seksu
13 stycznia 2014, 01:01

Miałam wątpliwą przyjemność obejrzeć przedpremierowy pokaz „Nimfomanki” Larsa von Triera. Pod płaszczykiem kulturowo wywrotowych obrazów zobaczyłam restrykcyjny i staroświecki obraz kobiecej seksualności. Aż dziw, że Gość Niedzielny ani Ojciec Dyrektor nie zaszczycili tego filmu swoim patronatem. Tyle tam jest straszenia seksualnością, która jak wiadomo tylko sprowadza kobiety na złą drogę - mówi Joanna Keszka z Barbarella.pl, ekspertka w dziedzinie kobiecej seksualności.  więcej »

Sierpień w hrabstwie Osage
21 grudnia 2013, 10:12

Film przyciąga nie tylko ciekawym scenariuszem, ale również doskonałą grą aktorską. Talentu Meryl Streep nie trzeba nikomu zachwalać (zapowiada się kolejna szansa na Oskara), ale również towarzyszącym jej aktorom udało się stworzyć barwne i poruszające kreacje. Na ekranach polskich kin film ukaże się 24. stycznia 2014 roku.  więcej »

Fabryka Snów – książka i kino,wieczór promocyjny książki w Iluzjonie 12 grudnia; godz. 18.00
5 grudnia 2013, 01:12

W książce, znajdują się dziesiątki nigdy wcześniej niepublikowanych, pochodzących z prywatnych zbiorów zdjęć, liczne anegdoty oraz wspomnienia ludzi związanych z tym filmowym miejscem. Na album, składają się również wypowiedzi wielu znanych reżyserów, aktorów i twórców filmowych, takich jak: Jerzy Hoffman, Juliusz Machulski czy Allan Starski.  więcej »

 
wybierz stronę