Felietony i Porady

Kultura - Film strona 5/29

Kultura - Film

Dzikie Róże

1 grudnia 2017, 03:12

„Dzikie róże” to historia kobiety, która musi dokonać bardzo trudnego wyboru życiowego. Jej sytuację dodatkowo komplikuje to, że żyje w małym, prowincjonalnym miasteczku, w którym bardzo trudno jest coś ukryć, a bardzo łatwo zostać osądzonym. więcej »

Michał Żurawski w nowej roli
6 lutego 2015, 02:02

Michał Żurawski, mimo świetnych kreacji w takich filmach, jak „W ciemności” Agnieszki Holland, czy „Miasto 44” Jana Komasy, szerszemu odbiorcy kojarzy się głównie z postaciami serialowych czarnych charakterów, które „kochamy nienawidzić”.  więcej »

„Ziarno prawdy” Borysa Lankosza od dziś w kinach!
30 stycznia 2015, 02:01

Mistrzowska obsada, starannie dobrane plenery i wnętrza, ekipa najlepszych kaskaderów, specjalnie wytresowane zwierzęta - to tajemnice dobrego kryminału. „Ziarno prawdy”, ekranizacja drugiej części trylogii Zygmunta Miłoszewskiego, już od dziś w kinach! Najciekawiej zawsze za kulisami. Prezentujemy „making of” z planu najnowszego filmu Borysa Lankosza. więcej »

 WAMA Film Festival
16 stycznia 2015, 02:01

 WAMA Film Festival to połączenie formuły konkursowego przeglądu filmowego z serią imprez odbywających się w Olsztynie. Jedną z podstawowych wartości tego miasta jest wieloetniczna koegzystencja oraz dialog na styku kultur i narodów w odniesieniu do bogatej przeszłości Warmii i Mazur z perspektywą spodziewanych przemian zachodzących w Europie.  więcej »

 
"Ida" z nagrodą New York Film Circle Critics
2 grudnia 2014, 02:12

Polski film ,,Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymał nagrodę New York Film Circle Critics za najlepszy film nieanglojęzyczny. ,,Ida” jest także polskim kandydatem do Nagrody Akademii Filmowej (Oscar) w kategorii ,,Najlepszy film nieanglojęzyczny”. więcej »

„Serce, Serduszko”
30 października 2014, 02:10

„Serce, Serduszko“ Jana Jakuba Kolskiego to familijny film drogi z udziałem gwiazdorskiej obsady, w której znaleźli się między innymi: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Borys Szyc, Maja Komorowska, Franciszek Pieczka oraz Gabriela Muskała. Główną rolę zagrała debiutująca na wielkim ekranie – Marysia Blendzi. Premiera filmu została zaplanowana na 21 listopada. więcej »

"Król życia"
12 października 2014, 02:10

Trwają zdjęcia do komedii Jerzego Zielińskiego „Król życia”. W nowej dla siebie roli reżysera debiutuje w nim jeden z najbardziej znanych polskich operatorów filmowych - autor zdjęć między innymi do takich obrazów jak: „Tajemniczy ogród”, „Plac Waszyngtona” czy „Ucieczka z kina „Wolność”” oraz członek ASC (The American Society Of Cinematographers) i Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS). więcej »

 
Dramat rodziny w szwedzkim raju
25 sierpnia 2014, 02:08

Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Dariusza Gajewskiego „Obce Niebo”, reżysera kultowej „Warszawy”. Scenariusz tego thrillera psychologicznego został oparty na kilku prawdziwych historiach, które wydarzyły się w krajach skandynawskich. Do udziału w filmie zostały zaproszone wielkie gwiazdy polskiego i szwedzkiego kina: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Ewa Fröling - znana m.in. z roli Emelie w dramacie Ingmara Bergmana „Fanny i Alexander” oraz Per Morberg, który pojawił się w serialu telewizyjnym o Kurcie Wallanderze. W jednej z głównych ról wystąpiła debiutująca na dużym ekranie Basia Kubiak. Premiera kinowa została zaplanowana na 2015 rok.  więcej »

HBO na Festiwalu Filmowym w Gdyni  – bezpłatne pokazy filmowe i wykład o developmencie
19 sierpnia 2014, 02:08

Współorganizator 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, HBO Polska, zaprasza na bezpłatne pokazy hitów pełnometrażowych z katalogu stacji.  Prawdziwą gratką dla profesjonalistów będzie natomiast masterclass HBO o developmencie projektów telewizyjnych. więcej »

Znamy laureata Platynowych Lwów 2014
4 lipca 2014, 01:07

 39. Festiwal Filmowy w Gdyni ma wielki zaszczyt ogłosić, że laureatem nagrody Platynowych Lwów w 2014 roku został SYLWESTER CHĘCIŃSKI.Na mocy regulaminu Festiwalu Komitet Organizacyjny Festiwalu może przyznać NAGRODĘ PLATYNOWE LWY dla twórcy filmowego za całokształt twórczości. Laureata nagrody proponuje Rada Programowa w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Nagroda zostanie wręczona na gali zamknięcia Festiwalu 20 września 2014 roku. Wśród laureatów z ostatnich lat są tacy twórcy, jak m. in. Jerzy Antczak, Witold Sobociński, Tadeusz Konwicki, Roman Polański, Jerzy Wójcik. więcej »

 
Gdynia na Horyzoncie czyli wspólne wydarzenie dwóch festiwali
6 czerwca 2014, 01:06

„Gdynia na Horyzoncie” to autorskie wydarzenie specjalne przygotowane przez Michała Oleszczyka, Dyrektora Artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, odbywające się w ramach partnerstwa z MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. więcej »

Konferencja- "Kamienie na szaniec"
5 marca 2014, 01:03

Opowieść o młodości, miłości, przyjaźni i lojalności. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. 3 marca w warszawskim kinie Atlantic miał miejsce pokaz i konferencja długo oczekiwanego filmu "Kamienie na Szaniec". więcej »

Jack Strong-W kinach od 7 lutego.
27 stycznia 2014, 01:01

JACK STRONG. Szpieg, który pokonał Imperium.W kinach od 7 lutego.  więcej »

 
wybierz stronę