Felietony i Porady

Kultura - Film strona 4/29

Kultura - Film

„CAŁE SZCZĘŚCIE” ZOBACZYŁO JUŻ PONAD 200 TYS. WIDZÓW!

14 marca 2019, 03:03

Nowa komedia produkcji TVN w dystrybucji Next Film „Całe szczęście” zgromadziła w kinach już 200 tysięcy widzów. Film w reżyserii Tomasza Koneckiego został dobrze przyjęty przed widzów i krytyków. Dziś prezentujemy specjalny materiał, w którym filmowa Marta Potocka (w tej roli Roma Gąsiorowska) motywuje do treningów – „Całe szczęście jestem FIT”.    więcej »

Natalie Portman w roli Jackie Kennedy
22 grudnia 2015, 01:12

Natalie Portman zagra Jackie Kennedy w filmie ,,Jackie". Premiera planowana jest na wiosnę 2017 r. więcej »

Rozmawiamy z reżyserem "Pogrzebu kota" podczas Warsaw Korean Film Festival
11 grudnia 2015, 10:12

„Pogrzeb kota” to kameralna historia pewnej miłości. Jae-Hee i Dong-Hoon to dwójka początkujących artystów. Poznajemy ich w momencie porannego spotkanie w kawiarni - i już wtedy wiemy, że coś ich kiedyś łączyło. Przy okazji polskiej premiery filmu na Warsaw Korean Film Festival postanowiliśmy porozmawiać z jego reżyserem, debiutującym Lee Jong-Hunem. więcej »

Sukces Warsaw Korean Film Festival
8 grudnia 2015, 04:12

Ponad półtora tysiąca widzów zgromadziła pierwsza odsłona Festiwalu Filmów Koreańskich. Podczas wszystkich seansów publiczność szczelnie wypełniała warszawskie kina: Muranów, Kinotekę i Kulturę. Powodzeniem cieszyły się wydarzenia towarzyszące, zwłaszcza spotkania z koreańskim filmowcami. Organizatorzy już myślą o kolejnej edycji. więcej »

 
Rozpoczął się Festiwal Filmów Koreańskich w Warszawie
2 grudnia 2015, 10:12

Polaków i Koreańczyków łączy podobna wrażliwość, dlatego w Korei kocha się muzykę Chopina, a w Polsce z chęcią ogląda się koreańskie filmy – mówił podczas inauguracji festiwalu Ambasador Republiki Korei Ji-in Hong. Szefowa PISF Magdalena Sroka zwracała uwagę na niesamowity rozwój koreańskiej kinematografii w ostatnich latach.  więcej »

 CINEMAFORUM
22 listopada 2015, 02:11

14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych 25–29 listopada 2015 r. / Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie  więcej »

Panem et circenses - chleba i igrzysk!
20 listopada 2015, 02:11

Na tle amerykańskich sag dla nastolatków i hollywoodzkich blockbusterów, przeznaczonych dla szerokiej widowni, „Igrzyska śmierci” wyróżnia ciekawa gra współczesnymi kontekstami polityczno-medialnymi. Książkowe Panem stworzone jest jako karykatura współczesnej kultury zachodu, z całym jej konsumpcjonizmem, siatką politycznych powiązań, nierównym układem sił oraz cyfrowym nadzorem, zataczającym coraz szersze kręgi.   więcej »

 
Warsaw Korean Film Festival 2015
9 listopada 2015, 08:11

W dniach 30 listopada - 4 grudnia odbędzie się w Warszawie pierwsza edycja Warsaw Korean Film Festival - przeglądu nowego kina koreańskiego. więcej »

 Nowy film Wesa Andersona już wkrótce.
19 października 2015, 02:10

Mimo, że ostatni film Wesa Andersona ma dopiero rok, fani z niecierpliwością wyczekiwali kolejnego dzieła specyficznego reżysera. Nie musieli jednak czekać długo. Amerykańskie media podały, że artysta właśnie pracuje nad nowym pełnometrażowym filmem w technice animacji poklatkowej. Nakręcony w ten sam sposób `Fantastyczny Pan Lis` zdobył między innymi dwie nominacje do Oscara. Najnowszy film będzie również o zwierzętach. Tym razem będą to psy.  więcej »

 ,,Praktykant” Nancy Meyers z Robertem de Niro i Anne Hathaway
27 września 2015, 02:09

24 września na świecie, a 2 października w Polsce będzie miała miejsce premiera kolejnego filmu Nancy Meyers (Szeregowiec Benjamin; Lepiej późno niż później; Holiday) zatytułowanego ,,Praktykant” z Oscarową obsadą w osobach Roberta de Niro i Anne Hathaway. więcej »

 
Festiwal Filmowy w Gdyni ma dobry rok
24 września 2015, 02:09

To był dobry rok dla polskiego kina, być może najlepszy od lat. Na dziesięciolecie istnienia Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przypadło wiele sukcesów: cztery nominacje do Oscara i statuetka dla „Idy”, sukces Szumowskiej w Berlinie, dobre przyjęcie Skolimowskiego w Wenecji i owacje dla „Demona” w Toronto — dawno nie byliśmy tak mocno obecni na światowych festiwalach. 40. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobrze odzwierciedlał ten stan rzeczy: poziom był wyrównany, a w programie pojawiły się zarówno propozycje uznanych twórców, jak i ambitnych debiutantów więcej »

Powstanie kolejna część kultowego filmu o przygodach Bridget Jones.
23 września 2015, 02:09

Dziennik Bridget Jones Helen Fielding był ogromnym sukcesem na całym świecie, zarówno dwie książki, jak i filmy z Renee Zellweger, Colinem Firthem i Hugh Grantem w rolach głównych. Ekranizacja powstała na podstawie książek Helen Fielding więcej »

,,11 minut” Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara
22 września 2015, 02:09

Komisja Oscarowa przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej podjęła jednogłośną decyzję o zatwierdzeniu najnowszego filmu Jerzego Skolimowskiego na polskiego kandydata do Oscara w kategorii ,,najlepszy film nieanglojęzyczny”.  W bojach nie uczestniczył film Małgorzaty Szumowskiej pt. ,,Body/Ciało”. więcej »

 
wybierz stronę