Felietony i Porady

Kultura - Film strona 4/28

Kultura - Film

Powstał dokument o życiu Heatha Ledgera

13 kwietnia 2017, 02:04

"I am" to cykl epizodów dokumentalnych Spike TV. Dokumenty opowiadają historii znanych osób. Wcześniej widzowie mogli poznać bliżej takie osoby jak JFK Jr oraz aktora Chrisa Farleya.   23 kwietnia podczas Tribeca Film Festival premierowo zostanie pokazany „I Am Heath Ledger”. Następnie 3 maja dokument trafi do wybranych kin w USA, a później, 17 maja na antenę Spike TV. Premierę DVD wyznaczono na 23 maja. więcej »

Ojciec Chrzestny 2.0 z Johnnym Deppem
17 września 2015, 02:09

Wytwórnia Paramount Pictures poinformowała, że Francis Ford Coppola rozpocznie pracę nad nową wersją legendarnego Ojca Chrzestnego. Jednak większe zdziwienie wywołała informacja, że 43 lata później odtwórcę roli Vita Corleone, Marlona Brando, zastąpi Johnny Depp. więcej »

Sam Smith zaśpiewa piosenkę do najnowszego Bonda
10 września 2015, 02:09

Piosenka dwudziestotrzyletniego solisty będzie miała premierę nieco wcześniej, bowiem pod koniec września bieżącego roku. Sam Smith powiedział stacji BBC, że Barbara Broccoli i Sam Mendes zaprosili go do swojego biura, by umożliwić mu przeczytanie scenariusza. Utwór ,,Writing's on the Wall” napisał w ciągu 20 minut i jest to najszybciej napisana piosenka w jego karierze, jak podkreśla Smith.  więcej »

    `Life` - film biograficzny o przyjaźni Jamesa Deana i Dennisa Stocka już niedługo w kinach.
31 sierpnia 2015, 02:08

Niedługo do kin wchodzi film pokazujący kawałek życia kultowego amerykańskiego aktora Jamesa Deana. To właśnie on jest pierwszą osobą, która otrzymała pośmiertnie nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor i jedyną, która otrzymała ją dwukrotnie. więcej »

 
The Crown – najnowszy serial Netflix o Elżbiecie II
22 sierpnia 2015, 02:08

Po wielkim sukcesie ,,Downton Abbey”, platforma Netflix, która niedługo wejdzie na polski rynek, postanowiła stworzyć kolejny dramat, tym razem o samej Królowej Elżbiecie II. Najdroższy dramat w historii będzie miał premierę w 2016 r. więcej »

„Inne Spojrzenie” jako konkurs, nowa formuła Konkursu Młodego Kina i Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych
22 marca 2015, 02:03

Sekcja „Inne Spojrzenie” jako konkurs, nowa formuła Konkursu Młodego Kina i Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych to najważniejsze zmiany w formule Festiwalu Filmowego w Gdyni. więcej »

NA WALENTYNKI W KINIE FILMOWY MELANŻ „KAC VEGAS” Z „KOCHA, LUBI, SZANUJE”
12 lutego 2015, 01:02

Wyobraźcie sobie scenę balkonową: piękna blondynka jest uwięziona na wysokości, a urokliwy książę pędzi jej na ratunek. To jedna z pierwszych scen z filmu „Dzień z życia blondynki”, który w Walentynki można obejrzeć w kinach. więcej »

 
Michał Żurawski w nowej roli
6 lutego 2015, 02:02

Michał Żurawski, mimo świetnych kreacji w takich filmach, jak „W ciemności” Agnieszki Holland, czy „Miasto 44” Jana Komasy, szerszemu odbiorcy kojarzy się głównie z postaciami serialowych czarnych charakterów, które „kochamy nienawidzić”.  więcej »

„Ziarno prawdy” Borysa Lankosza od dziś w kinach!
30 stycznia 2015, 02:01

Mistrzowska obsada, starannie dobrane plenery i wnętrza, ekipa najlepszych kaskaderów, specjalnie wytresowane zwierzęta - to tajemnice dobrego kryminału. „Ziarno prawdy”, ekranizacja drugiej części trylogii Zygmunta Miłoszewskiego, już od dziś w kinach! Najciekawiej zawsze za kulisami. Prezentujemy „making of” z planu najnowszego filmu Borysa Lankosza. więcej »

 WAMA Film Festival
16 stycznia 2015, 02:01

 WAMA Film Festival to połączenie formuły konkursowego przeglądu filmowego z serią imprez odbywających się w Olsztynie. Jedną z podstawowych wartości tego miasta jest wieloetniczna koegzystencja oraz dialog na styku kultur i narodów w odniesieniu do bogatej przeszłości Warmii i Mazur z perspektywą spodziewanych przemian zachodzących w Europie.  więcej »

 
"Ida" z nagrodą New York Film Circle Critics
2 grudnia 2014, 02:12

Polski film ,,Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymał nagrodę New York Film Circle Critics za najlepszy film nieanglojęzyczny. ,,Ida” jest także polskim kandydatem do Nagrody Akademii Filmowej (Oscar) w kategorii ,,Najlepszy film nieanglojęzyczny”. więcej »

„Serce, Serduszko”
30 października 2014, 02:10

„Serce, Serduszko“ Jana Jakuba Kolskiego to familijny film drogi z udziałem gwiazdorskiej obsady, w której znaleźli się między innymi: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Borys Szyc, Maja Komorowska, Franciszek Pieczka oraz Gabriela Muskała. Główną rolę zagrała debiutująca na wielkim ekranie – Marysia Blendzi. Premiera filmu została zaplanowana na 21 listopada. więcej »

"Król życia"
12 października 2014, 02:10

Trwają zdjęcia do komedii Jerzego Zielińskiego „Król życia”. W nowej dla siebie roli reżysera debiutuje w nim jeden z najbardziej znanych polskich operatorów filmowych - autor zdjęć między innymi do takich obrazów jak: „Tajemniczy ogród”, „Plac Waszyngtona” czy „Ucieczka z kina „Wolność”” oraz członek ASC (The American Society Of Cinematographers) i Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS). więcej »

 
wybierz stronę