Felietony i Porady

Kultura - Film strona 4/28

Kultura - Film

Młode Wilki wrócą. Jakimowicz: Przygotowujemy 3 część

14 września 2017, 03:09

Młode Wilki mają znów wrócić na ekrany. Jak mówi Jarosław Jakimowicz: "Przygotowujemy trzecią część Młodych Wilków z taką tak zwaną "original cast" z tą pierwszą obsadą. Aktorzy już nie są tacy młodzi i dlatego sam film też się zmieni. Jakie mają być nowe Młode Wilki?   więcej »

 ,,Praktykant” Nancy Meyers z Robertem de Niro i Anne Hathaway
27 września 2015, 02:09

24 września na świecie, a 2 października w Polsce będzie miała miejsce premiera kolejnego filmu Nancy Meyers (Szeregowiec Benjamin; Lepiej późno niż później; Holiday) zatytułowanego ,,Praktykant” z Oscarową obsadą w osobach Roberta de Niro i Anne Hathaway. więcej »

Festiwal Filmowy w Gdyni ma dobry rok
24 września 2015, 02:09

To był dobry rok dla polskiego kina, być może najlepszy od lat. Na dziesięciolecie istnienia Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przypadło wiele sukcesów: cztery nominacje do Oscara i statuetka dla „Idy”, sukces Szumowskiej w Berlinie, dobre przyjęcie Skolimowskiego w Wenecji i owacje dla „Demona” w Toronto — dawno nie byliśmy tak mocno obecni na światowych festiwalach. 40. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobrze odzwierciedlał ten stan rzeczy: poziom był wyrównany, a w programie pojawiły się zarówno propozycje uznanych twórców, jak i ambitnych debiutantów więcej »

Powstanie kolejna część kultowego filmu o przygodach Bridget Jones.
23 września 2015, 02:09

Dziennik Bridget Jones Helen Fielding był ogromnym sukcesem na całym świecie, zarówno dwie książki, jak i filmy z Renee Zellweger, Colinem Firthem i Hugh Grantem w rolach głównych. Ekranizacja powstała na podstawie książek Helen Fielding więcej »

 
,,11 minut” Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara
22 września 2015, 02:09

Komisja Oscarowa przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej podjęła jednogłośną decyzję o zatwierdzeniu najnowszego filmu Jerzego Skolimowskiego na polskiego kandydata do Oscara w kategorii ,,najlepszy film nieanglojęzyczny”.  W bojach nie uczestniczył film Małgorzaty Szumowskiej pt. ,,Body/Ciało”. więcej »

Ojciec Chrzestny 2.0 z Johnnym Deppem
17 września 2015, 02:09

Wytwórnia Paramount Pictures poinformowała, że Francis Ford Coppola rozpocznie pracę nad nową wersją legendarnego Ojca Chrzestnego. Jednak większe zdziwienie wywołała informacja, że 43 lata później odtwórcę roli Vita Corleone, Marlona Brando, zastąpi Johnny Depp. więcej »

Sam Smith zaśpiewa piosenkę do najnowszego Bonda
10 września 2015, 02:09

Piosenka dwudziestotrzyletniego solisty będzie miała premierę nieco wcześniej, bowiem pod koniec września bieżącego roku. Sam Smith powiedział stacji BBC, że Barbara Broccoli i Sam Mendes zaprosili go do swojego biura, by umożliwić mu przeczytanie scenariusza. Utwór ,,Writing's on the Wall” napisał w ciągu 20 minut i jest to najszybciej napisana piosenka w jego karierze, jak podkreśla Smith.  więcej »

 
    `Life` - film biograficzny o przyjaźni Jamesa Deana i Dennisa Stocka już niedługo w kinach.
31 sierpnia 2015, 02:08

Niedługo do kin wchodzi film pokazujący kawałek życia kultowego amerykańskiego aktora Jamesa Deana. To właśnie on jest pierwszą osobą, która otrzymała pośmiertnie nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor i jedyną, która otrzymała ją dwukrotnie. więcej »

The Crown – najnowszy serial Netflix o Elżbiecie II
22 sierpnia 2015, 02:08

Po wielkim sukcesie ,,Downton Abbey”, platforma Netflix, która niedługo wejdzie na polski rynek, postanowiła stworzyć kolejny dramat, tym razem o samej Królowej Elżbiecie II. Najdroższy dramat w historii będzie miał premierę w 2016 r. więcej »

„Inne Spojrzenie” jako konkurs, nowa formuła Konkursu Młodego Kina i Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych
22 marca 2015, 02:03

Sekcja „Inne Spojrzenie” jako konkurs, nowa formuła Konkursu Młodego Kina i Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych to najważniejsze zmiany w formule Festiwalu Filmowego w Gdyni. więcej »

 
NA WALENTYNKI W KINIE FILMOWY MELANŻ „KAC VEGAS” Z „KOCHA, LUBI, SZANUJE”
12 lutego 2015, 01:02

Wyobraźcie sobie scenę balkonową: piękna blondynka jest uwięziona na wysokości, a urokliwy książę pędzi jej na ratunek. To jedna z pierwszych scen z filmu „Dzień z życia blondynki”, który w Walentynki można obejrzeć w kinach. więcej »

Michał Żurawski w nowej roli
6 lutego 2015, 02:02

Michał Żurawski, mimo świetnych kreacji w takich filmach, jak „W ciemności” Agnieszki Holland, czy „Miasto 44” Jana Komasy, szerszemu odbiorcy kojarzy się głównie z postaciami serialowych czarnych charakterów, które „kochamy nienawidzić”.  więcej »

„Ziarno prawdy” Borysa Lankosza od dziś w kinach!
30 stycznia 2015, 02:01

Mistrzowska obsada, starannie dobrane plenery i wnętrza, ekipa najlepszych kaskaderów, specjalnie wytresowane zwierzęta - to tajemnice dobrego kryminału. „Ziarno prawdy”, ekranizacja drugiej części trylogii Zygmunta Miłoszewskiego, już od dziś w kinach! Najciekawiej zawsze za kulisami. Prezentujemy „making of” z planu najnowszego filmu Borysa Lankosza. więcej »

 
wybierz stronę