Felietony i Porady

Kultura - Film strona 3/28

Kultura - Film

Powstał dokument o życiu Heatha Ledgera

13 kwietnia 2017, 02:04

"I am" to cykl epizodów dokumentalnych Spike TV. Dokumenty opowiadają historii znanych osób. Wcześniej widzowie mogli poznać bliżej takie osoby jak JFK Jr oraz aktora Chrisa Farleya.   23 kwietnia podczas Tribeca Film Festival premierowo zostanie pokazany „I Am Heath Ledger”. Następnie 3 maja dokument trafi do wybranych kin w USA, a później, 17 maja na antenę Spike TV. Premierę DVD wyznaczono na 23 maja. więcej »

Filmowe podsumowanie roku
29 grudnia 2015, 03:12

Wskrzeszenie uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, botaniczne wyczyny Matta Damona na Marsie czy Oscar dla Idy? Co zapamiętamy z filmowych wydarzeń 2015 roku? więcej »

Natalie Portman w roli Jackie Kennedy
22 grudnia 2015, 01:12

Natalie Portman zagra Jackie Kennedy w filmie ,,Jackie". Premiera planowana jest na wiosnę 2017 r. więcej »

Rozmawiamy z reżyserem "Pogrzebu kota" podczas Warsaw Korean Film Festival
11 grudnia 2015, 10:12

„Pogrzeb kota” to kameralna historia pewnej miłości. Jae-Hee i Dong-Hoon to dwójka początkujących artystów. Poznajemy ich w momencie porannego spotkanie w kawiarni - i już wtedy wiemy, że coś ich kiedyś łączyło. Przy okazji polskiej premiery filmu na Warsaw Korean Film Festival postanowiliśmy porozmawiać z jego reżyserem, debiutującym Lee Jong-Hunem. więcej »

 
Sukces Warsaw Korean Film Festival
8 grudnia 2015, 04:12

Ponad półtora tysiąca widzów zgromadziła pierwsza odsłona Festiwalu Filmów Koreańskich. Podczas wszystkich seansów publiczność szczelnie wypełniała warszawskie kina: Muranów, Kinotekę i Kulturę. Powodzeniem cieszyły się wydarzenia towarzyszące, zwłaszcza spotkania z koreańskim filmowcami. Organizatorzy już myślą o kolejnej edycji. więcej »

Rozpoczął się Festiwal Filmów Koreańskich w Warszawie
2 grudnia 2015, 10:12

Polaków i Koreańczyków łączy podobna wrażliwość, dlatego w Korei kocha się muzykę Chopina, a w Polsce z chęcią ogląda się koreańskie filmy – mówił podczas inauguracji festiwalu Ambasador Republiki Korei Ji-in Hong. Szefowa PISF Magdalena Sroka zwracała uwagę na niesamowity rozwój koreańskiej kinematografii w ostatnich latach.  więcej »

 CINEMAFORUM
22 listopada 2015, 02:11

14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych 25–29 listopada 2015 r. / Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie  więcej »

 
Panem et circenses - chleba i igrzysk!
20 listopada 2015, 02:11

Na tle amerykańskich sag dla nastolatków i hollywoodzkich blockbusterów, przeznaczonych dla szerokiej widowni, „Igrzyska śmierci” wyróżnia ciekawa gra współczesnymi kontekstami polityczno-medialnymi. Książkowe Panem stworzone jest jako karykatura współczesnej kultury zachodu, z całym jej konsumpcjonizmem, siatką politycznych powiązań, nierównym układem sił oraz cyfrowym nadzorem, zataczającym coraz szersze kręgi.   więcej »

Warsaw Korean Film Festival 2015
9 listopada 2015, 08:11

W dniach 30 listopada - 4 grudnia odbędzie się w Warszawie pierwsza edycja Warsaw Korean Film Festival - przeglądu nowego kina koreańskiego. więcej »

 Nowy film Wesa Andersona już wkrótce.
19 października 2015, 02:10

Mimo, że ostatni film Wesa Andersona ma dopiero rok, fani z niecierpliwością wyczekiwali kolejnego dzieła specyficznego reżysera. Nie musieli jednak czekać długo. Amerykańskie media podały, że artysta właśnie pracuje nad nowym pełnometrażowym filmem w technice animacji poklatkowej. Nakręcony w ten sam sposób `Fantastyczny Pan Lis` zdobył między innymi dwie nominacje do Oscara. Najnowszy film będzie również o zwierzętach. Tym razem będą to psy.  więcej »

 
 ,,Praktykant” Nancy Meyers z Robertem de Niro i Anne Hathaway
27 września 2015, 02:09

24 września na świecie, a 2 października w Polsce będzie miała miejsce premiera kolejnego filmu Nancy Meyers (Szeregowiec Benjamin; Lepiej późno niż później; Holiday) zatytułowanego ,,Praktykant” z Oscarową obsadą w osobach Roberta de Niro i Anne Hathaway. więcej »

Festiwal Filmowy w Gdyni ma dobry rok
24 września 2015, 02:09

To był dobry rok dla polskiego kina, być może najlepszy od lat. Na dziesięciolecie istnienia Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przypadło wiele sukcesów: cztery nominacje do Oscara i statuetka dla „Idy”, sukces Szumowskiej w Berlinie, dobre przyjęcie Skolimowskiego w Wenecji i owacje dla „Demona” w Toronto — dawno nie byliśmy tak mocno obecni na światowych festiwalach. 40. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobrze odzwierciedlał ten stan rzeczy: poziom był wyrównany, a w programie pojawiły się zarówno propozycje uznanych twórców, jak i ambitnych debiutantów więcej »

Powstanie kolejna część kultowego filmu o przygodach Bridget Jones.
23 września 2015, 02:09

Dziennik Bridget Jones Helen Fielding był ogromnym sukcesem na całym świecie, zarówno dwie książki, jak i filmy z Renee Zellweger, Colinem Firthem i Hugh Grantem w rolach głównych. Ekranizacja powstała na podstawie książek Helen Fielding więcej »

 
wybierz stronę