Felietony i Porady

Kultura - Film strona 18/29

Kultura - Film

„CAŁE SZCZĘŚCIE” ZOBACZYŁO JUŻ PONAD 200 TYS. WIDZÓW!

14 marca 2019, 03:03

Nowa komedia produkcji TVN w dystrybucji Next Film „Całe szczęście” zgromadziła w kinach już 200 tysięcy widzów. Film w reżyserii Tomasza Koneckiego został dobrze przyjęty przed widzów i krytyków. Dziś prezentujemy specjalny materiał, w którym filmowa Marta Potocka (w tej roli Roma Gąsiorowska) motywuje do treningów – „Całe szczęście jestem FIT”.    więcej »

Przegląd filmów dokumentalnych w kinie Iluzjon w ramach VII Festiwalu Kultury Żydowskiej
30 sierpnia 2010, 09:08

W dniach 1 – 5 września 2010 r. Iluzjon Filmoteki Narodowej zaprezentuje przegląd jedenastu filmów dokumentalnych obrazujących wielowiekową obecność społeczności żydowskiej na ziemiach polskich. więcej »

Kolejny sukces ''Chrztu'' Marcina Wrony
29 sierpnia 2010, 07:08

Laureat Srebrnych Lwów 35. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni znalazł się wśród filmów zakwalifikowanych do przeglądu podczas 35. Toronto International Film Festival (TIFF). więcej »

Paweł Małaszyński nie ma nic do ukrycia!
23 sierpnia 2010, 10:08

Jednym z najlepszych filmów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostały okrzyknięte „Skrzydlate świnie” w reżyserii Anny Kazejak („Oda do radości”). To w „Skrzydlatych świniach” Paweł Małaszyński pokazuje, że nie ma nic do ukrycia. Premiera najbardziej energetycznego filmu tej jesieni już 5 listopada! więcej »

 
Polskie akcenty na 26. Warszawskim Festiwalu Filmowym
21 sierpnia 2010, 08:08

W ubiegłym roku Warszawski Festiwal Filmowy dołączył jako trzynasty do elitarnej grupy festiwali filmowych, zaliczonej przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Producentów Filmowych) do kategorii „międzynarodowe festiwale konkursowe”. Obok WFF są w niej m.in. imprezy w Cannes, Berlinie, Wenecji, Locarno, czy San Sebastian. więcej »

Piękna Elena - nowa muza Pedro Almodovara
20 sierpnia 2010, 07:08

20 sierpnia na ekrany polskich kin wchodzi ''Wyspa zaginionych'' - thriller producentów ''Labiryntu Fauna'' i ''Sierocińca''. więcej »

Nicolas Cage i Eva Mendes w najnowszym filmie Wernera Herzoga
18 sierpnia 2010, 07:08

Nicolas Cage, Eva Mendes oraz Val Kilmer wystąpią w najnowszym filmie Wernera Herzoga!   więcej »

 
Juliette Lewis – ze sceny rockowej znów na ekran!
17 sierpnia 2010, 08:08

Kto nie pamięta szalonej morderczyni z „Urodzonych morderców”, pięknej turystki z „Co gryzie Gilberta Grape'a?” czy stłamszonej przez brutalnego psychopatę dziewczyny z „Kalifornii”? We wszystkich tych rolach wystąpiła utalentowana aktorka Juliette Lewis, odnosząca także niemałe sukcesy jako rockmanka. więcej »

Patrick Wilson – filmowy dawca doskonały
15 sierpnia 2010, 02:08

Przystojniak znany z serialu „Anioły w Ameryce” oraz filmów „Małe dzieci” czy „Watchmen. Strażnicy” – Patrick Wilson, występuje teraz u boku Jennifer Aniston („Bruce Wszechmogący”, „Dorwać byłą”) w komedii „Tak to się teraz robi”, która na nasze ekrany wejdzie 20 sierpnia. więcej »

Premiera filmu "Projekt dziecko"
14 sierpnia 2010, 09:08

Są trzy rzeczy, które musi zrobić prawdziwy mężczyzna. Zasadzić drzewo, wybudować dom i spłodzić syna. A co jeśli mężczyzna nie może mieć dzieci? więcej »

 
Ostatni klaps na planie komedii „Śniadanie do łóżka”
12 sierpnia 2010, 08:08

Padł ostatni klaps na planie nowej komedii Krzysztofa Langa „Śniadanie do łóżka”. Dowiedz się komu poda śniadanie Tomasz Karolak! więcej »

Jennifer Aniston na imprezie zapłodnieniowej  
7 sierpnia 2010, 06:08

Kassie ma udane życie zawodowe. Bycie singielką bardzo jej odpowiada. Do szczęścia brakuje jej tylko dziecka. Do wyboru kandydata na dawcę podchodzi pragmatycznie, by w końcu znaleźć mężczyznę, który spełnia wszystkie wyśrubowane kryteria (Patrick Wilson). Wszystko ułożyłoby się doskonale, gdyby nie szalona impreza zapłodnieniowa, na której przez przypadek lekko neurotyczny przyjaciel Kassie – Wally  (Jason Bateman) ma wpływ na to, co dzieje się z cennym kubeczkiem podpisanym imieniem dawcy... więcej »

The Doors - Historia nieopowiedziana
6 sierpnia 2010, 06:08

Film, który wziął swój tytuł (When You’re Strange) z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, „People Are Strange”, jest chronologicznym zapisem narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz elektryzujących występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia ich twórczej współpracy oraz życia prywatnego. więcej »

 
wybierz stronę