Felietony i Porady

Kultura - Film strona 17/28

Kultura - Film

Młode Wilki wrócą. Jakimowicz: Przygotowujemy 3 część

14 września 2017, 03:09

Młode Wilki mają znów wrócić na ekrany. Jak mówi Jarosław Jakimowicz: "Przygotowujemy trzecią część Młodych Wilków z taką tak zwaną "original cast" z tą pierwszą obsadą. Aktorzy już nie są tacy młodzi i dlatego sam film też się zmieni. Jakie mają być nowe Młode Wilki?   więcej »

Komedia wszech czasów w nowym wydaniu
16 września 2010, 09:09

8 października na ekrany kin wchodzi film Filipa Bajona (“Magnat”, “Przedwiośnie”) ŚLUBY PANIEŃSKIE. W obsadzie: Marta Żmuda Trzebiatowska (“Nie kłam kochanie”), Anna Cieślak (“Dlaczego nie!”), Borys Szyc (“Randka w ciemno”), Maciej Stuhr (“33 sceny z życia”), Robert Więckiewicz (“Różyczka”), Edyta Olszówka (“Lejdis”) oraz Daniel Olbrychski, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski i Lech Ordon. więcej »

Dwa pierwsze zdjęcia do "Ixjany. Z piekła rodem"
14 września 2010, 09:09

Prezentujemy dwa pierwsze kadry z planu najnowszego filmu braci Skolimowskich zatytułowanego „Ixjana. Z piekła rodem”. więcej »

Sophie Marceau i Monica Bellucci w jednym filmie.
9 września 2010, 06:09

17 września Kino Świat wprowadza na polskie ekrany thriller NIE OGLĄDAJ SIĘ, w którym spotykają się dwie kobiety o niezwykłej urodzie i nieprzeciętnym talencie.  Tak elektryzującego żeńskiego duetu dawno w kinie nie było… Reżyserem NIE OGLĄDAJ SIĘ jest Marina De Van, współautorka scenariusza międzynarodowego hitu “Osiem kobiet”. więcej »

 
''Matka Teresa od kotów'' – recenzja filmu
4 września 2010, 06:09

Kilka lat temu w Polsce doszło do niewyobrażalnego mordu jakiego dopuścili się na własnej matce jej dwaj synowie. Obcięli jej głowę i ukryli w szafie swojego pokoju w którym mieszkali jeszcze przez kilka dni. Z tą potworną historią zmierzył się Paweł Sala w swoim fabularnym debiucie „Matka Teresa od kotów” który już 17 września wchodzi na ekrany polskich kin. więcej »

„Święty interes”- recenzja filmu
31 sierpnia 2010, 11:08

Recanzja filmu „Święty interes” Macieja Wojtyszki. więcej »

Przegląd filmów dokumentalnych w kinie Iluzjon w ramach VII Festiwalu Kultury Żydowskiej
30 sierpnia 2010, 09:08

W dniach 1 – 5 września 2010 r. Iluzjon Filmoteki Narodowej zaprezentuje przegląd jedenastu filmów dokumentalnych obrazujących wielowiekową obecność społeczności żydowskiej na ziemiach polskich. więcej »

 
Kolejny sukces ''Chrztu'' Marcina Wrony
29 sierpnia 2010, 07:08

Laureat Srebrnych Lwów 35. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni znalazł się wśród filmów zakwalifikowanych do przeglądu podczas 35. Toronto International Film Festival (TIFF). więcej »

Paweł Małaszyński nie ma nic do ukrycia!
23 sierpnia 2010, 10:08

Jednym z najlepszych filmów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostały okrzyknięte „Skrzydlate świnie” w reżyserii Anny Kazejak („Oda do radości”). To w „Skrzydlatych świniach” Paweł Małaszyński pokazuje, że nie ma nic do ukrycia. Premiera najbardziej energetycznego filmu tej jesieni już 5 listopada! więcej »

Polskie akcenty na 26. Warszawskim Festiwalu Filmowym
21 sierpnia 2010, 08:08

W ubiegłym roku Warszawski Festiwal Filmowy dołączył jako trzynasty do elitarnej grupy festiwali filmowych, zaliczonej przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Producentów Filmowych) do kategorii „międzynarodowe festiwale konkursowe”. Obok WFF są w niej m.in. imprezy w Cannes, Berlinie, Wenecji, Locarno, czy San Sebastian. więcej »

 
Piękna Elena - nowa muza Pedro Almodovara
20 sierpnia 2010, 07:08

20 sierpnia na ekrany polskich kin wchodzi ''Wyspa zaginionych'' - thriller producentów ''Labiryntu Fauna'' i ''Sierocińca''. więcej »

Nicolas Cage i Eva Mendes w najnowszym filmie Wernera Herzoga
18 sierpnia 2010, 07:08

Nicolas Cage, Eva Mendes oraz Val Kilmer wystąpią w najnowszym filmie Wernera Herzoga!   więcej »

Juliette Lewis – ze sceny rockowej znów na ekran!
17 sierpnia 2010, 08:08

Kto nie pamięta szalonej morderczyni z „Urodzonych morderców”, pięknej turystki z „Co gryzie Gilberta Grape'a?” czy stłamszonej przez brutalnego psychopatę dziewczyny z „Kalifornii”? We wszystkich tych rolach wystąpiła utalentowana aktorka Juliette Lewis, odnosząca także niemałe sukcesy jako rockmanka. więcej »

 
wybierz stronę