Felietony i Porady

Kultura - Film strona 17/28

Kultura - Film

Peneolope Cruz jako Donatella Versace w kolejnym sezonie American Cirme Story

24 maja 2017, 02:05

American Crime Story to serial wyprodukowany przez Ryana Murphy, twórcy między innymi takich hitów telewizyjnych jak Glee czy American Horror Story. Każdy sezon American Crime Story opowiada inną historię. Obecnie trwają prace nad więcej »

Sophie Marceau i Monica Bellucci w jednym filmie.
9 września 2010, 06:09

17 września Kino Świat wprowadza na polskie ekrany thriller NIE OGLĄDAJ SIĘ, w którym spotykają się dwie kobiety o niezwykłej urodzie i nieprzeciętnym talencie.  Tak elektryzującego żeńskiego duetu dawno w kinie nie było… Reżyserem NIE OGLĄDAJ SIĘ jest Marina De Van, współautorka scenariusza międzynarodowego hitu “Osiem kobiet”. więcej »

''Matka Teresa od kotów'' – recenzja filmu
4 września 2010, 06:09

Kilka lat temu w Polsce doszło do niewyobrażalnego mordu jakiego dopuścili się na własnej matce jej dwaj synowie. Obcięli jej głowę i ukryli w szafie swojego pokoju w którym mieszkali jeszcze przez kilka dni. Z tą potworną historią zmierzył się Paweł Sala w swoim fabularnym debiucie „Matka Teresa od kotów” który już 17 września wchodzi na ekrany polskich kin. więcej »

„Święty interes”- recenzja filmu
31 sierpnia 2010, 11:08

Recanzja filmu „Święty interes” Macieja Wojtyszki. więcej »

 
Przegląd filmów dokumentalnych w kinie Iluzjon w ramach VII Festiwalu Kultury Żydowskiej
30 sierpnia 2010, 09:08

W dniach 1 – 5 września 2010 r. Iluzjon Filmoteki Narodowej zaprezentuje przegląd jedenastu filmów dokumentalnych obrazujących wielowiekową obecność społeczności żydowskiej na ziemiach polskich. więcej »

Kolejny sukces ''Chrztu'' Marcina Wrony
29 sierpnia 2010, 07:08

Laureat Srebrnych Lwów 35. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni znalazł się wśród filmów zakwalifikowanych do przeglądu podczas 35. Toronto International Film Festival (TIFF). więcej »

Paweł Małaszyński nie ma nic do ukrycia!
23 sierpnia 2010, 10:08

Jednym z najlepszych filmów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostały okrzyknięte „Skrzydlate świnie” w reżyserii Anny Kazejak („Oda do radości”). To w „Skrzydlatych świniach” Paweł Małaszyński pokazuje, że nie ma nic do ukrycia. Premiera najbardziej energetycznego filmu tej jesieni już 5 listopada! więcej »

 
Polskie akcenty na 26. Warszawskim Festiwalu Filmowym
21 sierpnia 2010, 08:08

W ubiegłym roku Warszawski Festiwal Filmowy dołączył jako trzynasty do elitarnej grupy festiwali filmowych, zaliczonej przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Producentów Filmowych) do kategorii „międzynarodowe festiwale konkursowe”. Obok WFF są w niej m.in. imprezy w Cannes, Berlinie, Wenecji, Locarno, czy San Sebastian. więcej »

Piękna Elena - nowa muza Pedro Almodovara
20 sierpnia 2010, 07:08

20 sierpnia na ekrany polskich kin wchodzi ''Wyspa zaginionych'' - thriller producentów ''Labiryntu Fauna'' i ''Sierocińca''. więcej »

Nicolas Cage i Eva Mendes w najnowszym filmie Wernera Herzoga
18 sierpnia 2010, 07:08

Nicolas Cage, Eva Mendes oraz Val Kilmer wystąpią w najnowszym filmie Wernera Herzoga!   więcej »

 
Juliette Lewis – ze sceny rockowej znów na ekran!
17 sierpnia 2010, 08:08

Kto nie pamięta szalonej morderczyni z „Urodzonych morderców”, pięknej turystki z „Co gryzie Gilberta Grape'a?” czy stłamszonej przez brutalnego psychopatę dziewczyny z „Kalifornii”? We wszystkich tych rolach wystąpiła utalentowana aktorka Juliette Lewis, odnosząca także niemałe sukcesy jako rockmanka. więcej »

Patrick Wilson – filmowy dawca doskonały
15 sierpnia 2010, 02:08

Przystojniak znany z serialu „Anioły w Ameryce” oraz filmów „Małe dzieci” czy „Watchmen. Strażnicy” – Patrick Wilson, występuje teraz u boku Jennifer Aniston („Bruce Wszechmogący”, „Dorwać byłą”) w komedii „Tak to się teraz robi”, która na nasze ekrany wejdzie 20 sierpnia. więcej »

Premiera filmu "Projekt dziecko"
14 sierpnia 2010, 09:08

Są trzy rzeczy, które musi zrobić prawdziwy mężczyzna. Zasadzić drzewo, wybudować dom i spłodzić syna. A co jeśli mężczyzna nie może mieć dzieci? więcej »

 
wybierz stronę