Felietony i Porady

12 stycznia na ekrany polskich kin trafi film braci Shammasian pt.: Gniew, z niezwykle poruszającą rolą Orlando Blooma

Dodano 29 listopada 2017 03:11, przez Katarzyna Frąckowiak
 12 stycznia na ekrany polskich kin trafi film braci Shammasian pt.: Gniew, z niezwykle poruszającą rolą Orlando Blooma

Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky'ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery). Jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością.

"Gniew ma niesamowity scenariusz. Orlando to doskonały wybór do roli Malky'ego. Zabiera widownię w surową, wstrząsającą podróż przez zawiłości ludzkiej psychiki", powiedział producent, Sheetal Talwar.

Gniew to owoc trzeciej współpracy reżyserów, ze scenarzystą Geoffem Thompsonem. Film oparty jest na osobistym doświadczeniu Thompsona, który jako dziecko był molestowany seksualnie. Emocjonalne rozdarcie, które ukształtowało jego życie oraz związana z tym droga do wybaczenia sprawcy, czynią Gniew jeszcze silniejszą i wyrazistszą historią.

W 2017 roku Gniew prezentowany był podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie w sekcji "Alice in the City". Obecny na festiwalach Orlando Bloom mówił o skutkach molestowania seksualnego dzieci i o tym, że przyjął rolę Malky'ego by wzbudzić empatię i zrozumienie dla osób dotkniętych tym bolesnym doświadczeniem. Na obu festiwalach ten film wzbudził bardzo pozytywne reakcje krytyki, zwracające przede wszystkim uwagę na wybitną rolę Blooma. 

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !