Felietony i Porady

Hubert Woźniak Hubert Woźniak Ulyana Sergeenko – Fall 2013 Couture

Ulyana Sergeenko – Fall 2013 Couture

 W Paryżu odbywały się pokazy Haute Couture na sezon Jesień-Zima 2013/14, w tym pokaz Ulyany Sergeenko. To dopiero czwarty pokaz w karierze rosyjskiej projektantki, lecz jego forma, dojrzałość, wykonanie i estetyka przeczą tak krótkiej karierze i pozornemu braku doświadczenia.

Ulyana Sergeenko jasno określiła wizję swoich kolekcji i konsekwentnie realizuje ją co sezon. W skrócie można ją określić jako Chanel w rosyjskim wydaniu. Projektantka stawia przede wszystkim na elegancję w różnych odsłonach. Kolekcja Couture jest wulkanem pomysłów, z jakich perspektyw można spojrzeć na elegancję. Mamy tutaj między innymi wersje: prostą, z klasyczną sylwetką, wydanie futurystyczne, nowatorskie kroje sukienek, odsłona lekko ocierająca się o wulgarność, rosyjskie suknie z obszernymi rękawami i rozszerzanym dołem czy w końcu klasyczną odsłonę elegancji w postaci czarnej, długiej sukni z futrzanymi wstawkami.

Rosyjska projektantka korzysta z najlepszych jakościowo tkanin, używając także - jak na Rosję przystało - futer, co może budzić wiele kontrowersji, lecz Sergeenko potrafi łączyć je niezwykle umiejętnie z pozostałymi tkaninami, co mimo kontrowersji daje oszołamiający efekt. Ponadto wstawki w postaci ludowych, rosyjskich wzorów nadają świeżości projektom w czarnych odcieniach.

Ulyana Sergeenko znalazła i wypełniła niższę w branży modowej. Połączyła zachodnioeuropejskie spojrzenie na elegancję i klasę z rosyjskim stylem, co moim zdaniem okazało się strzałem w dziesiątkę i zadecydowało o sukcesie tej, czy poprzednich kolekcji. Bez wyższego celu i kreatywnego spojrzenia, za często wykorzystywane przez projektantów połączenie czerni i bieli, nabrało innej formy za sprawą rosyjskiej projektantki, dzięki czemu nie czujemy znużenia, powtarzalności i braku kreatywności, lecz świeżość, estetykę, klasę i dojrzałość całej kolekcji.

To był dla mnie zaszczyt i przyjemność móc obejrzeć tak doskonałą kolekcję, która nie tylko wybija się nad wyjątkowo niskim poziomem zimowych kolekcji Couture 2013, lecz także nad kolekcjami Couture z pozostałych sezonów.

QlfB_zvX4fo

12
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !