Felietony i Porady

Hubert Woźniak Hubert Woźniak ‘Penisowa’ biżuteria od Toma Forda

‘Penisowa’ biżuteria od Toma Forda

‘Penisowa’ biżuteria od Toma Forda

Światowej sławy amerykański projektant, Tom Ford, postanowił wypuścić na rynek nową kolekcję biżuterii dla mężczyzn. W przedświątecznym okresie zapewne fakt ten przeszedłby bez większego echa, gdyby nie wisiorki, które ułożone w kształt chrześcijańskiego krzyża przedstawiają penisa.

Świat sztuki rządzi się swoimi prawami. Jednak doszukiwanie się w ‘penisowej’ kolekcji Forda wyższej formy artystycznej ekspresji jest zwyczajnie głupie i trąci o zaburzenia psychiczne. Można wiele zrozumieć: prowokowanie dla wyższego celu, dla wskazania ważnych problemów, ale ranić czyjeś uczucia dla zwyczajnego rozgłosu jest skrajnie podłe i nieludzkie. Tym bardziej niezrozumiała jest sytuacja, gdy projektant tej klasy i talentu ucieka się do tak kompromitujących zabiegów, które jedynie zapewniły mu falę krytyki, również ze strony klientów, urażonych jego zachowaniem.

 

Częstokroć rozliczam projektantów z ich modowej konsekwencji, dlatego na wspak proponuję Fordowi pójść za ciosem i stworzyć również kolekcję dla kobiet: wisiorki w kształcie wagin z różnych metali szlachetnych, a wielkanocną gratką dla klientów mogłaby być kolekcja swoistych pisanek. Wisienką na torcie natomiast bezwzględnie musi być owoc współpracy Toma Forda z jedną z naczelnych polskich celebrytek i wisiorek w kształcie wybielonego odbytu. Bądźmy konsekwentni nawet w głupocie i byciu żałosnym

0
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !