Felietony i Porady

Hubert Woźniak Hubert Woźniak New York Fashion Week Spring 2014 – Theyskens’ Theory

New York Fashion Week Spring 2014 – Theyskens’ Theory

Warstwa jest słowem najdokładniej opisującym najnowszą kolekcję Oliviera Theyskens’a dla Theyskens’ Theory. Projektant postanowił pokazać, w jak różnorodny i często nieprzewidywalny sposób można łączyć ze sobą często sprzeczne w swej formie i fakturze tkaniny.

Theyskens’ postanowił zaryzykować sięgając po wzory i kroje powszechnie uznawane za staromodne i niegodne powrotu w łaski. Styl ten charakterystyczny raczej dla modowych ignorantów nie wywołuje pozytywnych odczuć, przede wszystkim przez niezwykle skuteczne unicestwienie proporcji i kobiecej sylwetki, czy poprzez ogólne wrażenie braku estetyki i smaku. Wielowarstwowość pozostaje także źródłem kontrowersji, ponieważ częściej przypomina próbę przemycenia
na wybieg jak największej liczby ubrań niż przemyślany eksperyment z warstwami.

Jednakże mam wrażenie, że projektant spodziewał się niezbyt pozytywnego odbioru ze strony kobiet, dlatego gdzieniegdzie pojawiają się stylizacje zaprzeczające powyższym założeniom. Cechuje je minimalizm i schludność, oczywiście wraz z przezroczystościami, które królują podczas wrześniowego tygodnia mody w Nowym Jorku.

Większości stylizacji utrzymana jest w ciemnych barwach (czerń, granat), nieraz pojawiają się jasne barwy, ale dużym zaskoczeniem pozostaje obecność bardziej śmiałych kolorów, w tym różu, brzoskwini i seledynu, od których Theysken’s raczej stroni.

Kolekcja nie grzeszy estetyką, szacunkiem dla kobiecej sylwetki
czy wyważonymi proporcjami. Próbuje za wszelką cenę im zaprzeczyć.
Bez wątpienia jednak można odnaleźć w kolekcji detale, które połączone
w przemyślany sposób dadzą niesamowity efekt oraz świeży i modny wygląd, czego nie można zauważyć w stylizacjach z wybiegu Theyskens’a. Niemniej propozycje projektanta wybijają się na tle pozostałych pokazów nowojorskiego tygodnia mody.

 Zdjęcia z pokazu można obejrzeć tutaj: http://www.style.com/fashionshows/complete/slideshow/S2014RTW-TTHEORY/#1

0
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !