Felietony i Porady

Hubert Woźniak Hubert Woźniak Gondola Charona: Casual Friday

Gondola Charona: Casual Friday

 

Serce czy rozum? Pytanie, nad którym głowiły się niezliczone rzesze filozofów, a kochankowie dzień w dzień stają przed koniecznością udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie. Mimo raczej dychotomicznego rozdziału odpowiedzi, walczę ze sobą, próbując połączyć idealizm i wiarę w optymistyczną  naturę człowieka z przygniatającą ilością faktów optujących za hobbesowskim pesymizmem i realizmem. A nuż się uda..

Ubiegły tydzień nie był gorszy od poprzednich i dostarczył mi kolejnej dawki niepodważalnych dowodów na słuszność twierdzeń Hobbesa o pesymistycznej naturze człowieka. Choć teorię tę rozbudować należy o zatruwający całe społeczeństwo pierwiastek głupoty. I tak niegdyś szanowana i odnosząca sukcesy polska modelka, Ilona Felicjańska, postanowiła nadać swojej obecnej karierze rozpędu i ,,z galopu przeszła w szaleńczy cwał”, twierdząc z pełnym przekonaniem, że z perspektywy jej życiowych przejść przypomina do złudzenia Kate Moss. Chłopięca Moss zrewolucjonizowała modeling i modę lat 90, a Felicjańska toruje ścieżki dla następnych pokoleń modelek. Po zejściu z wybiegu koniecznością będzie napisanie książki, seksualna afera z byłym mężem i nieudany come back do świata mody. I jeszcze się dziwicie, że prawdziwą karierę w modelingu robią tylko te dziewczęta, które zawczasu odleciały z Okęcia na zachód?

Gdy jesteś w show-biznesie, możesz być pewien, że nigdy nie zostaniesz sam. Zawsze gdy wpadniesz w dół, znajdzie się ktoś, kto rzuci Ci sznur…byś mógł się na nim powiesić. Rolę etatowych terapeutów pełnią portale plotkarskie, a sławą i osiągnięciami bije wszystkich niestrudzony futerkowiec, który w ubiegłym tygodniu postanowił wspomóc w pomaturalnych przygodach Maćka Musiała. Portal wróżył Musiałowi wielką karierę w szkole teatralnej, a potem opłakiwał odmowną decyzję o przyjęciu dla aktora. Okazało się jednak, że redaktorzy lepiej wiedzieli, gdzie był Musiał, bo ten nie przypomina sobie, by składał papiery do szkoły teatralnej, o czym poinformował swoich fanów. Rupert Murdoch powinien zainteresować się kupnem futerkowca, ponieważ mało który portal jest tak dobry, by wiedzieć, że składałeś papiery na uczelnie lub nie żyjesz, za czym Ty sam lub Twoi bliscy się o tym dowiedzą. Mogliby szkolić samą Rebekę Brooks.

Skrajnie prawicowe poglądy, patriotyzm, wiara chrześcijańska, nienawiść, homofobia i moda? Czy możemy wymarzyć sobie bardziej atomowe połączenie? Marysia Sokołowska, dzielna licealistka z Gorzowa, pogromczyni premiera i wszystkich zdrajców Polski dba, by nawet w modzie zaszczepić swój kreatywny bakcyl. Nie spróbuję nawet wspomnieć o wiedzy historyczno-społecznej p. Sokołowskiej, która najdobitniej podsumowuje wszystkie reformy nauczenia i ich owoce przeprowadzone w Polsce, ale słowo ,,moda” przy moim nazwisku w stopce redakcyjnej do czegoś mnie uprawnia. Chociaż tutaj tkwi błąd logiczny w moim myśleniu. By pisać o modzie, muszę mieć najpierw do czynienia z modą, a jak umysł wiedzą nieskażony, tak dusza bez kropli modowej wrażliwości u p. Sokołowskiej.

Idealizm nie może wygrać z realizmem a serce z rozumem. Na pewno nie wtedy, gdy Charon tapla się w gęstym mule, zamiast spojrzeć do góry w gwiaździste niebo. Ale odkąd brzuch Maffashion ma swój własny fan-page na Facebooku, odtąd nie mam się czym martwić. Nawet Hobbes nie był tak pesymistyczny jak nasza rzeczywistość. 

0
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !