Felietony i Porady

SOPHISTI POLECA SOPHISTI POLECA KSIĘGARNIA SPOŁECZNA BIG BOOK CAFE

    KSIĘGARNIA SPOŁECZNA BIG BOOK CAFE

 KSIĘGARNIA SPOŁECZNA BIG BOOK CAFE

Big Book Cafe daje książkom nowe życie i zachęca czytelników do dzielenia się. Każdy może zostać fundatorem Big Book Festival 2018.

 Miłosz, Parys, Nesbø, Springer, Mróz, Läckberg, Knausgård, J.K Rowling, Tołstoj i wielu autorów modnych oraz ponadczasowych. Nowości, wartościowa klasyka, powieści, reportaże, duża kolekcja kryminałów, poezja, biografie i tytuły w językach obcych - wszystko to czeka w zasobach niezwykłej Księgarni Społecznej Big Book Cafe. To jeden z eksperymentów w nowym centrum literackim na Starym Mokotowie.

 

Pomysł jest prosty: każda książka, warta polecenia i będąca w dobrym stanie, może znaleźć nowego nabywcę. Wystarczy przynieść ją do Big Book Cafe i przekazać Fundacji „Kultura nie boli” jako datek.

Tytuł w atrakcyjnej cenie trafi na półki Księgarni Społecznej, która działa w przy Dąbrowskiego 81 codziennie, a co kilka tygodni zebrane dary trafiają także na Duży Kiermasz Książki. Najbliższy odbędzie się w sobotę, 28 października. Dochód ze sprzedaży wesprze organizację szóstej edycji międzynarodowego Big Book Festival w czerwcu 2018 r.

Do udziału w akcji przekonuje Anna Król, dyrektor festiwalu i pomysłodawczyni Big Book Cafe:

- To jedyna taka księgarnia, która działa dzięki społecznemu zaangażowaniu. Zachęcamy ludzi, którzy do nas przychodzą, by oddawali książki, z którymi z różnych powodów chcą się rozstać. Wspólnie możemy ustalić cenę, za którą zostaną one przekazane nowym właścicielom. Każda złotówka ze sprzedaży zasili konto festiwalowe, a nasi darczyńcy stają się w ten sposób współtwórcami Big Book Festiwalu.

Księgarnię społeczną regularnie zasilają warszawiacy, można upolować tytuły wybrane
z prywatnych księgozbiorów znanych twórców – pisarzy, aktorów, muzyków. Książki przekazali m.in.: poeta Tomasz Jastrun, pisarka Sylwia Zientek, dziennikarze Renata Kim oraz Łukasz Kamiński, aktorka Edyta Olszówka oraz wokalistka Novika. Zapowiadają się z wizytą (i z książkami) Maria Peszek, Sylwia Chutnik i Krzysztof Varga. W sprzedaży są też pozycje z biblioteczek Anny Król i Pauliny Wilk – twórczyń Big Book Cafe.

Duży Kiermasz za gotówkę

W sobotę 28 października wszystkie pozycje z Księgarni Społecznej będą dostępne podczas Dużego Kiermaszu Książki, organizowanego po raz drugi. Pierwszy pod hasłem „Poznajmy się” odbył się we wrześniu i był skierowany przede wszystkim do sąsiadów z Mokotowa. W sobotę Big Book Cafe zaprasza wszystkich „Od rana do wieczora”, książki będą dostępne od godziny 10.00 do 18.00.

W promocyjnych cenach można będzie też kupić torby i plecaki Big Book Festival oraz limitowane edycje notesów i skarpet literackich. Ważne: płatność tylko gotówką.

- Błądzenie wśród powierzonych nam książek daje szansę odkrycia niespodziewanej przyjemności ze szperania w tytułach, które już zdążyły być dla kogoś ważne. Duży Kiermasz Książki przypomina, że czas nie szkodzi literaturze i nie tylko nowości warte są naszych jesiennych wieczorów – zaprasza Paulina Wilk z fundacji „Kultura nie boli”.

 

Duży Kiermasz Książki „Od rana do wieczora“ w sobotę,
28.10 od 10.00 do 18.00. Płatność gotówką.

0
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !