Felietony i Porady

SOPHISTI POLECA SOPHISTI POLECA Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

 Festiwalu Polskich Filmów FabularnychZ przyjemnością prezentujemy oficjalny plakat tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest nim praca autorstwa Mariusza Filipowicza.

Plakat Mariusza Filipowicza wybrali członkowie Komitetu Organizacyjnego 42. FPFF.

Autor ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, w której jest adiunktem na Wydziale Grafiki. Zajmuje się grafiką i fotografią. Współpracuje z wieloma wydawnictwami i festiwalami, tworząc okładki do książek oraz plakaty.

Mariusz Filipowicz jest laureatem nagrody rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Międzynarodowym Trienalle Grafiki 2015 w Krakowie oraz nagrody rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Trienalle Grafiki Polskiej 2015 w Katowicach. Znalazł się w finale Bienal del Cartel Bolivia 2017 oraz Lahti Poster Triennial 2017.

Artysta mieszka i pracuje w Warszawie, ale urodził się w Gdańsku w 1974 roku. Jest więc rówieśnikiem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Wcześniej już dwukrotnie plakaty autorstwa Mariusza Filipowicza promowały gdyński Festiwal – było tak w podczas 26. i 34. edycji (2001 i 2009 rok).

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 18-23 września 2017 roku.

0
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !