Felietony i Porady

SOPHISTI POLECA SOPHISTI POLECA „Architektura i wnętrza” Anny Kołodziejczyk w HS Studio

„Architektura i wnętrza” Anny Kołodziejczyk w HS Studio

 

 

Piękne wnętrza i sztuka – w HS Studio uważamy, że nie ma lepszego połączenia. Dlatego po raz kolejny w naszej przestrzeni na Wilczej 44 pojawią się obrazy. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy wrocławską artystkę Annę Kołodziejczyk. 6 grudnia (w czwartek) o godz. 19:00 zapraszamy na pierwszy indywidualny pokaz prac artystki w Warszawie.

A tak o wystawie pisze jej kurator Bogusław Deptuła:

Ania Kołodziejczyk, młoda i ceniona wrocławska malarka, za temat swojej sztuki wybrała architekturę. To wątek obecny w sztuce od kilkuset lat; fascynujący i rozwiązywany na wiele różnych sposobów. Sposób, który znalazła Kołodziejczyk jest wyjątkowo indywidualny i malarsko niezwykle intrygujący.

 

Poprzednio artystka malowała szersze spojrzenia na całe kwartały domów, pawilonów handlowych albo mniejszych budowli, które przedstawiała za pomocą płasko kładzionych pasów farby w bogatej i zmiennej kolorystyce. Na pierwszy rzut oka mogły nie wyglądać na obiekty architektoniczne, ale bez wątpienia nimi były. Barwne tonacje się zmieniały, formaty obrazów również, ale bogactwo barw i form pozostawało.

 

Od pewnego czasu do tego wachlarza formalnych rozwiązań i tematów przybyły nowe. Pojawiły się architektoniczne wnętrza, kolorystyka zaczęła się ograniczać do dwóch „niekolorów”, czyli czerni i bieli. Kompozycje zyskały na monumentalności i dyscyplinie. Stały się łatwiej identyfikowalne. W tych obrazach Kołodziejczyk zdaje się bardziej ulegać urodzie podpatrzonych pustych wnętrz ze śladami dawnej świetności niż potędze własnej wyobraźni. Wnętrza mieszkań pałaców czy kamienic, z Wrocławia, Budapesztu czy Krakowa, zjawiają się na jej płótnach z niezwykłą malarską mocą. Może są ocalaniem zobaczonego, może czystą kreacją, może mieszanką tych czy jeszcze innych składowych. Nie jest to najważniejsze, najważniejszy jest zniewalający malarski efekt tych poszukiwań.

 

Anna Kołodziejczyk „Architektura i wnętrza”

wernisaż: 13.12.2018, godz. 19:00

HS Studio -  Henschke Art & Design, ul. Wilcza 44, Warszawa

 

O nas:

Właścicielka HS Studio Anna Henschke od wielu lat pracuje z meblami. Z szacunku do znakomitego wzornictwa połowy ubiegłego wieku oraz z zamiłowania do kolorów daje drugie życie meblom z przeszłości. Starannie wybrane modele poddawane są metamorfozom, w których duch oryginału spotyka się ze współczesnym designem. W HS Studio ocalamy to, co najlepsze z dawnego, a wciąż niezwykle inspirującego wzornictwa. Każdy mebel traktujemy indywidualnie, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Zwieńczeniem działalności HS Studio jest dobór dzieł sztuki do wnętrz. Uważamy, że nie ma lepszej pary niż dobry design i sztuka. Stąd cykliczne wernisaże organizowane w naszej przestrzeni na Wilczej 44.

 

0
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !