Felietony i Porady

SOPHISTI ART SOPHISTI ART
Od początku istnienia naszej platformy wspieramy kulturę i sztukę. W tym cyklu chcemy Was zaskoczyć zadziwić i pokazać wybitnie uzdolnionych artystów z Polki i zagranicy. Tych znanych i tych mniej znanych.

 
Nowy kalendarz Pirelli, a w nim zdjęcia bez retuszu.

Nowy kalendarz Pirelli, a w nim zdjęcia bez retuszu.

8 grudnia 2016, 10:12

Każdego roku cały świat z niecierpliwością oczekuje kalendarza Pirelli. To już zdecydowanie kultowy przedmiot. Włoska firma zaprasza do współpracy najlepszych fotografów, którzy portretują topowe modelki oraz gwiazdy ekranu. Kalendarz Pirelli na 2017 rok został zaprezentowany 29 listopada w Paryżu. W tym roku ukaże się 44 edycja, a po raz trzeci autorem zdjęć został słynny niemiecki fotograf Peter Lindbergh. Całej sesji nadał tytuł ,,Emocjonalny”. Zależało mu na tym, aby kobiety zgodziły się na pokazanie ich prawdziwego piękna, bez retuszu, powiększania piersi, czy likwidowania zmarszczek, bowiem jak twierdzi autor ,,piękno pokazuje, kim naprawdę jesteś”.

czytaj dalej
Artystyczne wspomnienie

Artystyczne wspomnienie

7 stycznia 2014, 08:01

Artystyczne wspomnienie namalowane piaskiem. Światowej sławy architekt Enric Mirales zmarł mając tylko 45 lat. Rodzina i przyjaciele hiszpańskiego architekta postanowili w dziesiątą rocznicę jego śmierci, uczcić pamięć.

czytaj dalej