Felietony i Porady

Anna Sado Anna Sado Złoto Srebro Czas: wokół biżuterii

Złoto Srebro Czas: wokół biżuterii


Trendy biżuteryjnej mody, bogata prezentacja współczesnej biżuterii  designerskiej i artystycznej w Galerii Projektantów, wystawy współczesnej sztuki złotniczej oraz sztuki konceptualnej – to tylko część atrakcji 16. Targów Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas w Warszawie, które rozpoczną się już w najbliższy czwartek i potrwają do soboty.
 

Tam trzeba być! Targi Złoto Srebro Czas niezmiennie od 16 lat kuszą atrakcyjną ofertą swoich wystawców: producentów biżuterii złotej i srebrnej, z kamieniami szlachetnymi i jubilerskimi, w stylu klasycznym i fashion. Silna reprezentacja twórców biżuterii artystycznej i designerskiej prezentujących swoje dokonania w ramach Galerii Projektantów przyciąga przedstawicieli galerii sztuki złotniczej nie tylko z Europy, którzy cenią ich przede wszystkim za nieskrępowaną kreatywność. I choć z biegiem lat niezależność artystyczna coraz częściej przegrywa z naciskiem komercyjnych trendów, miłośnicy unikatów i krótkich kolekcji  nadal mają się czym zachwycać.


Wielbiciele mody nie będą zawiedzeni: biżuteria modowa stanowi z roku na rok coraz większą część  rynku, więc oferta w tym sektorze staje się coraz bogatsza i coraz bardziej różnorodna: mamiąca wzrok barwnymi kamieniami, bogactwem kształtów i nierzadko wręcz barokowym przepychem.

A co dla zwolenniczek klasyki? Oczywiście klasyczne kształty pierścionków i naszyjników, i szlachetne kamienie – diamenty, rubiny, szafiry, ale też te mniej znane, choć urzekająco piękne, jak oliwiny czy turkusy oraz cytryny. A to wszystko w nowoczesnym wydaniu i dla nowoczesnych kobiet, które lubią otaczać się luksusem. Miłośniczek jakościowej biżuterii wykonywanej „na miarę” jest coraz więcej – zgodnie meldują i jubilerzy, i rzemieślnicy artyści. Tak więc na powrót  staje się ona tym, czym zawsze była i być powinna: wyjątkową ozdobą, zachwycającą kunsztownym wykonaniem i artyzmem twórcy, na tyle wartościową i ponadczasową, że staje się rodzinną pamiątką, cenioną i szanowaną w kolejnym pokoleniu.

To mało? Jest i więcej: targom rokrocznie towarzyszą wystawy współczesnej sztuki złotniczej i konceptualnej. W tym roku będą to wystawy pokonkursowe: Ogólnopolski Konkurs Biżuterii Artystycznej Prezentacje (tytuł: Cyrk), Mistrz Złota, Mistrz Srebra, Mistrz Czasu i Mistrz Przestrzeni, jak również 24. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej SREBRO (temat: Granice). Po raz pierwszy na wystawie wyjazdowej będzie prezentowana część Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Złotniczej gromadzonej przez Galerię Sztuki w Legnicy – pod tytułem „Od obiektu do komunikatu”.

Goście targów Złoto Srebro Czas nie powinni być zawiedzeni – biżuteria może mieć bowiem wiele twarzy… 

UWAGA: W tym roku targi Złoto Srebro Czas odbędą się w nowej lokalizacji: w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Osoby, które chciałyby odwiedzić imprezę (1-2.10 dla branży za zaproszeniami, 3.10 dzień otwarty dla publiczności, wstęp 15 zł) mogą skorzystać z bezpłatnego shuttle busa odjeżdżającego z przystanku zlokalizowanego przy ul. Emilii Plater 51 (przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej).
Więcej informacji: www.zlotosebroczas.com

 


 

8
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !