Felietony i Porady

Katarzyna Frąckowiak Katarzyna Frąckowiak Przyjaźń według Animal Kingdom

Przyjaźń według Animal Kingdom

Animal Kingdom to polska marka tworząca niesamowitą biżuterię. Jest delikatna, minimalistyczna- urzeka swoją skromnością. Dziewczyny tworzące brand zawsze zachwycają pomysłami na kampanię. Tym razem przenoszą nas do świata wypełnionego przyjaźnią.

Już niedługo, bo 30 lipca przypada Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Historia obchodów tego wydarzenia sięga lat 30. ubiegłego wieku, kiedy w USA firmy sprzedające kartki okolicznościowe, zaczęły promować Dzień Przyjaźni. Święto to nie przyjęło się jednak. Minęło wiele lat, aby w 2011 roku ONZ oficjalnie ustanowiło 30 lipca Międzynarodowym Dniem Przyjaźni. Dzięki Internetowi święto powoli wykracza poza granice Ameryki Południowej i staje się bardziej popularne w innych rejonach świata. 

Pojęcie przyjaźni istnieje tak długo, jak relacje między ludźmi, jest pojęciem uniwersalnym, aczkolwiek w różnych kulturach objawiać się może nieco inaczej. Co więcej, badania w USA pokazują, że w ostatnich latach nastąpił niepokojący spadek w ilości i jakości stosunków przyjacielskich – 25% Amerykanów nie ma bliskiej osoby, której można się zwierzyć. Jedną z przyczyn obecnego stanu rzeczy może być rozwój techniki, a co za tym idzie – wszechobecna komunikacja online i coraz rzadsze spotkania „w realu”. Innym czynnikiem może być zwiększona mobilność społeczeństwa – częściej przemieszczający się ludzie nie mają okazji, by zbudować trwałe więzi na dłużej. Tym bardziej warto pielęgnować to, co łączy nas z najbliższymi, nie tylko z okazji Dzień Przyjaźni, ale przez cały rok i przez całe życie.

 

“Przyjaźń to nie jest wielka rzecz, to milion małych rzeczy”, mówią dziewczyny z Animal Kingdom. 

 

Już po raz trzeci marka prezentuje limitowaną kolekcję zestawów bransoletek dla Przyjaciółek. W tym roku tematem przewodnim jest symbolika koloru oraz kamieni szlachetnych. Do każdej bransoletki można wybrać dowolną zawieszkę z kolekcji. 

 

Czerwony sznureczek + granat = Miłość 

Różowy sznureczek + kamień księżycowy = Kobiecość 

Beżowy sznureczek + cyrkon = Równowaga 

Zielony sznureczek + labradoryt = Nadzieja 

Granatowy sznureczek + rutyl = Odwaga 

Szary sznureczek + kwarc dymny = Sukces 

 

https://animalkingdom.pl

 

fot. Martyna Łysy 

na zdjęciach: Olga + Weronika, Emilia + Dorota 

kreacja ANIMALKINGDOM team 

 

23
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !