Felietony i Porady

Katarzyna Frąckowiak Katarzyna Frąckowiak Nowy trend "Instagram kontra rzeczywistość"

Nowy trend "Instagram kontra rzeczywistość"

Uwielbiany przez nas zwrot “Instagram kontra rzeczywistość” to także tytuł nowego makijażowego trendu, który króluje wśród influencerów. 

Na Instagramie znajdziemy całą masę zdjęć beauty. Zazwyczaj dziewczyny pokazują nieskazitelne cery, gładkie twarze, pozbawione porów. Są idealne. “Instagram kontra rzeczywistość” udowadnia, ze idealne makijaże to zasługa popularnego programu do obróbki zdjęć - Photoshopa. 

Zdjęcia zamieszczone na Instagramie przez naszych ulubionych make-up artists są bardzo minimalistyczne. Tworzą makijaż na małym obszarze twarzy, pozostawiając całą resztę naturalną. Najchętniej wykonywanym makijażem są oczywiście wielobarwne smokey eyes. Dodatkowo miejsce, które jest pomalowane, zostaje obrobione w taki sposób, jakby było oddzielnym instagramowym zdjęciem. Jest to coś w stylu selfie na innym selfie, a jednocześnie to jedno i to samo zdjęcie pod tytułem “Instagram kontra rzeczywistość”. 

Całą akcję zapoczątkował vloger Dominic Porras. Jaki był zamysł akcji “Instagram kontra rzeczywistość? Vloger tłumaczy, że w ten sposób chciał pokazać, że idealne selfie to coś więcej niż pozbawiona porów skóra i idealne muśnięcia korektorem. W rzeczywistości jest to mnóstwo poświęconego czasu dla jednego zdjęcia, arsenał lamp oraz tona makijażu, no i oczywiście wielogodzinne obróbki wykonanego selfie. Wszystko to po to, aby przykuć uwagę tego jednego zdjęcia, najczęściej podpisanego “I woke up like this”. 

 

7
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !