Felietony i Porady

Alicja Hofman Alicja Hofman
Z wykształcenia architekt. Od około piętnastu lat eksperymentuje stosując w praktyce zasady makrobiotyki. Założyciel wydawnictwa Hito, które opublikowało książki o tej tematyce. Prowadzi warsztaty kulinarne, na których uczy gotować wyśmienite potrawy stosując produkty wyłącznie naturalne, czyli takie, które rosną w ziemi – na lądzie lub w morzu. Obecnie jest wiceprezesem Fundacji Impuls oraz współtwórcą projektu ECOSTYL. Na pytanie co robisz w wolnym czasie? odpowiada – zszywam szmatki. Hobbistycznie projektuje i tworzy patchworki, szyje zabawki, broszki, torebki, przerabia stare ciuchy czyli eksperymentuje z tkaniną. Od zawsze lubiła zabawę kolorami, co widać nie tylko w jej stylu ubierania się, ale i w kuchni podczas przygotowywania posiłków.

 
Ty jesteś zmianą

Ty jesteś zmianą

29 maja 2017, 10:05

Każdy z nas, bez względu na wiek, chce wyglądać dobrze. Dotyczy to z całą pewnością nie tylko kobiet. Jeśli więc chcesz mieć gładką skórę, błyszczące włosy lub stracić zbędne kilogramy albo może pozbyć się alergii, nadciśnienia lub zbyt wysokiego cholesterolu – mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz to zmienić sama. Ty mężczyzno, także możesz to uczynić. Wystarczy, że przestaniesz jeść

czytaj dalej
Rozbijanie

Rozbijanie

25 kwietnia 2017, 05:04

Wiem, że trudno jest wyjść poza swój schemat myślenia. Łatwiej nagiąć rzeczywistość niż przyznać się do błędu lub po prostu uznać, że może faktycznie sprawy nie mają się tak, jak nam się wydaje.

czytaj dalej
MAKROBIOTYKA

MAKROBIOTYKA

24 października 2016, 12:10

MAKROBIOTYKA – przepis na dobre życie Słowo pochodzi z greckiego makro bios, czyli długie życie lub wspaniałe życie i mówi nam o szerokim spojrzeniu na życie. Makrobiotyka uczy równoważenia przeciwieństw, które są w ciągłym ruchu. Jak dzień i noc.

czytaj dalej
LET’S COLOR

LET’S COLOR

1 września 2016, 10:09

Tyle uwagi przywiązujemy, by przyozdobić swoje ciało. Ubieramy się pięknie, malujemy oczy i paznokcie. Dobieramy stroje, aby wyglądać w nich jak najlepiej. Mam dziś propozycję nieco inną – pokolorujmy się od wewnątrz. Ubierzmy pięknie swoje serce i wątrobę. Nie pożałujmy też nerkom. A przede wszystkim nie zapominajmy o duszy. Myślę, że ona też czegoś od nas oczekuje. Czy duszę możemy nakarmić kolorowymi warzywami?

czytaj dalej
Życie w proszku

Życie w proszku

9 lipca 2016, 08:07

W tych dziwnych czasach, kiedy tak trudno jest odkryć sens swojego istnienia, wielu z nas -„homo sapiens” kieruje się zasadą doraźnej przyjemności. Na pierwszy rzut oka niektórym wydaje się ona prawdziwą wolnością - „robię to, co chcę, żadnych ograniczeń!” Niestety jest zupełnie odwrotnie. Podążając za zachciankami, tak naprawdę, po pewnym czasie, popadamy w uzależnienie, co jest przecież zaprzeczeniem wolności. Niektórzy, szczęściarze, doznają olśnienia, zauważają to i coś zmieniają. Inni, niewzruszenie prą do przodu, nie dopuszczając do siebie żadnych wątpliwości.

czytaj dalej
Prawda czy fałsz

Prawda czy fałsz

23 września 2015, 07:09

Chodzę po tym świecie już ładnych parę lat i wielokrotnie słyszałam, że świat nie jest czarno-biały, że nie ma wyraźnej granicy między dobrem a złem; że dominuje szarość, w której tak łatwo rozmywają się podziały. Albo, że coś może być dobre dla jednego, a złe dla drugiego. Jako, że w człowieka wierzę mocno, niektórzy karmili mnie tą metodą przez całe lata, wykorzystując w międzyczasie, dla własnych korzyści. Trochę wody upłynęło zanim zorientowałam się, że takie typki robią to wyłącznie po to, by usprawiedliwiać swoją miernotę i miłość wyłącznie do siebie (i ewentualnie do pieniędzy).

czytaj dalej
Oksymoron czyli zdrowa trucizna

Oksymoron czyli zdrowa trucizna

5 czerwca 2013, 06:06

Poziom absurdu osiąga wysoki pułap w wielu dziedzinach życia i staje się dla mnie trudny do zniesienia. Nie wyobrażam sobie, co się stanie, jeśli ta karuzela się nie zatrzyma.

czytaj dalej
Słodka niewola

Słodka niewola

19 maja 2013, 03:05

Większość osób, które znam uważa się za wolne. Są przekonane, że podejmują świadome, niezależne decyzje, które pochodzą z ich wnętrza. Tymczasem wielu współczesnych myślicieli uważa, że w dzisiejszych czasach człowiek, ja nigdy przedtem, stał się niemal synonimem kogoś uzależnionego i zniewolonego.

czytaj dalej