Felietony i Porady

Fiolka Najdenowicz Fiolka Najdenowicz Anna Wendzikowska- Grotowski? Nie znam…

Anna Wendzikowska- Grotowski? Nie znam…

Niedawno niemiłosiernie darłam łacha z pewnej prześlicznej aktorki, która postanowiła zająć się projektowaniem biżuterii. W tym celu założyła stronę internetową www.wendy.com.pl i zaczęła w pocie czoła nizać paciorki na sznurek. Efekty nizania każdy może obejrzeć sobie sam, wystarczy obejrzeć „dzieła”. Zwłaszcza zakładkę pt. 5th Ave. Dyrektor artystyczny marki BVLGARI zgrzyta zapewne zębami z zazdrości, tłucze głową o ścianę i pisze wymówienie ze wstydu. (sarcazm mode ON)

Przysięgam Wam na klęczkach drodzy Czytelnicy, że ładniejsze rzeczy widziałam przy kasie sklepu spożywczego w portowej dzielni Valencji, Cabanyal. O czwartkowym bazarze nie wspomnę, gdzie tego rodzaju wyroby artystyczne można kupić już za 1-2 euro za sztukę.

Moja koleżanka, posiadaczka salonu manicure na Mokotowskiej doniosła mi wczoraj, że można precjoza sygnowane marka Wendy nabyć na tejże, ekskluzywnej w końcu, warszawskiej ulicy.

Nie mam nic przeciwko bransoletkom z koralików, zdarza mi się kupić sznurek z nanizaną muszelką za 1 euro na plaży. Sznurek jednak nie udaje biżuterii…Ale dorabianie do tej klasy dzieł użytkowych ideologii, że są „biżuterią” uważam za przesadę i nadużycie.

Od wczoraj internety huczą, że śliczne dziewczę zostało posadzone przed wybitną aktorką Sigourney Weaver w celu przeprowadzenia wywiadu. Ze wstydem przyznało, że nie wie kim był Jerzy Grotowski i że wiedzę postara się jak najszybciej nadrobić.

Dlaczego mnie to zniesmaczyło? Otóż mili Państwo, kompletnie nie znam się na teatrze, nie lubię oglądać przedstawień, obejrzałam może pięć spektakli w życiu. Wolę sobie sztukę przeczytać, no nie lubię, nie interesuję się i w dupie teatr mam. Jednak kopnięta w rzyć o trzeciej nad ranem odpowiem na pytanie kim był Jerzy Grotowski bez zaglądania do Wikipedii: „reżyser teatralny, który opracował jakąś nowatorską metodę pracy z aktorami”. Tyle wiem, z obszaru ogólnej wiedzy o kulturze. Podobne zdanie potrafię sklecić o Gardzienicach i Teatrze 8 dnia.  Podkreślam, że teatrem interesuję się w równym stopniu, co np. szybownictwem.

Nie każdy ma obowiązek posiadać jakąkolwiek wiedzę o Grotowskim, jednak mamy do czynienia z AKTORKĄ, dziennikarka i generalnie osobą zajmującą się kulturą.

A na wywiady z osobami typu Sigourney Weaver, proponuje wysyłać osoby formatu Tomasza Raczka, aby wielka gwiazda Hollywoodu nie musiała się zginać w pół i łapać za głowę.

0
zdjęć
w galerii

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Komentarze użytkowników sophisti.pl